REKLAMAA1 SanGiovanni 01.03.2022 - 31.05.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Moda na dbanie o siebie i zdrowy tryb życia wciąż trwa i jest jak najbardziej uzasadniona. Żyjemy w czasach przewlekłego stresu, ciągłej gonitwy, etosu ciężkiej pracy bez odpoczynku, w czasach śmieciowego, niezdrowego jedzenia i złych nawyków. Dlatego każdy z nas niezaprzeczalnie powinien poświęcić nieco czasu dla siebie i popracować nad swoim ciałem. Jak wiemy - zdrowe ciało to także zdrowy duch. Podczas treningów możesz skupić się jedynie na ćwiczeniach i odciążyć głowę od codziennych spraw, co da Ci zadowolenie oraz relaks. Jednak samodzielne ćwiczenie bywa trudne, zwłaszcza jeśli jesteś na siłowni po raz pierwszy lub jesteś typem leniucha w sporcie. Między innymi w takich sytuacjach zdecydowanie lepiej wybrać współpracę z trenerem personalnym.

  Trener personalny - kim jest?

  Trener personalny to zawód dość popularny i taki, o którym każdy z nas ma stereotypowe wąskie myślenie. Zazwyczaj sądzimy, że trener to osoba, która jest obecna na siłowni i pomaga w ćwiczeniach. Jednak zdecydowanie warto wiedzieć, że trener personalny jest kimś więcej!

  Obecnie trenerzy personalni to wykwalifikowany personel, który ukończył profesjonalne studia. Dobry trener personalny ma rozległą wiedzę na temat funkcjonowania ciała człowieka, anatomii, oraz częściową wiedzę medyczną np. dotyczącą prewencji urazów w sporcie. To także osoba, która powinna orientować się w dietetyce. 

  Współpraca z trenerem personalnym zaczyna się najczęściej od wywiadu, podczas którego nie tylko określacie Twoje cele - czy chcesz poprawić swój stan zdrowia, schudnąć, zwiększyć masę mięśniową, dokonać swoistej rehabilitacji po urazach czy trudnych przejściach. Podczas takiego wywiadu trener stworzy profesjonalny plan treningowy dopasowany do twoich potrzeb, obejmujący rodzaj ćwiczeń, częstotliwość treningów, ale także zalecenia dotyczące odpowiedniej diety i suplementacji podczas treningu. Jak widzisz - jest tu całkiem sporo zadań niż zwykłe asystowanie.

  Dlaczego warto ćwiczyć z trenerem?

  Praca z trenerem personalnym przedstawia bardzo wiele zalet. Ćwicząc samodzielnie, po pierwsze, ciężko nam jest wiedzieć, czego naprawdę potrzebujemy. Zazwyczaj przychodzimy na siłowni, wybieramy losowe urządzenia i z nich korzystamy. A tymczasem może się okazać, że Twój stan zdrowia i/lub zakresy ruchomości w stawach głównych tj. kręgosłupa czy biodrowych, nie pozwalają na ćwiczenia określonego typu. Z drugiej strony, mamy tendencję do ułatwiania sobie życia i najczęściej po pozytywnej decyzji o treningach nadchodzi pokusa wykonywania ich coraz rzadziej i coraz gorzej.

  Trener personalny nie tylko ułoży Ci odpowiedni plan treningu czy dietę. Trener, podczas ćwiczeń będzie także pilnował, abyś wykonywał je właściwie i nie zrobił sobie krzywdy. Dzięki jego obecności unikniesz wielu popularnych i przypadkowych urazów. Poza tym trener stale będzie Cię motywował. Kiedy będzie trzeba, da Ci przysłowiową marchewkę, a innym razem zobliguje Cię do cięższego treningu. 

  Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zaletach pracy z trenerem personalnym, zajrzyj na stronę http://www.zaradnik.pl/dlaczego-warto-cwiczyc-z-trenerem-personalnym/

  Ile to wszystko trwa i kosztuje?

  Zazwyczaj większość osób zastanawia się - "no dobrze, ale ile to trwa i kosztuje?". W kwestii pierwszego pytania musimy odpowiedzieć - to zależy.

  Długość treningów pojedynczych to zazwyczaj ok. 45-60 min. Jednak mówiąc o całym procesie, trudno określić dokładne ramy czasowe. Wszystko zależy od Twoich osobistych celów czy potrzeb. Treningi mogą się odbywać 2-3 razy w tygodniu lub częściej, a cały proces trwać od kilku do kilkunastu tygodni. Zachęcamy do spotkania z trenerem personalnym i ustalenie indywidualnych szczegółów w tej kwestii.

  Ile kosztuje trener personalny w Warszawie? Na to pytanie odpowiedź jest bardziej jednoznaczna, choć stawka zależy od konkretnego miejsca. Zazwyczaj, standardowa współpraca z trenerem personalnym to koszt ok 100-200 zł za jeden trening.

  Artykuł załadowany: 0.5023 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 25.02.2022 - 25.05.2022