REKLAMAA1-TOSIA.pl-05-04----05-05-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (MSO)

  REKLAMA

  Nowe chodniki, latarnie i ławeczki, a do tego cała masa zieleni. Na Ursynowie Północnym ruszył kolejny etap projektu „Łączymy Parki”. Prace trwają, a mieszkańcy z ciekawością patrzą, co powstanie na Olkówce. Czy powtórzy się sukces z Puszczyka?

  „Łączymy Parki” to wieloetapowy, zwycięski projekt z budżetu partycypacyjnego, który, jak sama nazwa wskazuje, ma połączyć Park im. Kozłowskiego z Parkiem im. Jana Pawła II. Mimo początkowych trudności ze znalezieniem wykonawców, prace toczą się na kolejnym odcinku.

  Wiosną tego roku przy ul. Puszczyka powstały nowe chodniki i zazielenił się skwer przy przedszkolu. Pojawiły się ławeczki i zasadzono setki roślin. Teraz przyszła pora na przebudowanie chodnika prowadzącego wzdłuż boiska.

  W planach jest wybudowanie nowego ciągu pieszego, który będzie się łączył ze ścieżką prowadzącą wokół tutejszego placu zabaw. Niektóre dotychczasowe przedepty zostały już obsadzone krzewami. - Mam nadzieję, że ktoś kto projektował te nowe chodniki, odwiedził wcześniej okolicę i zrobił to naprawdę z myślą o mieszkańcach – mówi mieszkanka Puszczyka obserwująca pracę robotników.

  Na razie trwają prace nad budową nowego „głównego” chodnika, stary nadal jest w użyciu. – Fajnie, że ktoś pomyślał nad taką kolejnością, a nie odwrotną. Ja na początku myślałam, że robią bez sensu drugi chodnik – śmieje się z kolei pani Iwona z Wiolinowej.

  Na terenie Olkówki staną cztery ławki z oparciem, kosze na śmieci i pięć latarni. Pojawi się także dużo nowej roślinności. Zostanie nasadzonych kilkanaście drzew liściastych, prawie tysiąc krzewów i pnączy. Zakończenie prac przewidziane jest na koniec listopada. A niebawem w okolicy powinny ruszyć prace nad realizacją kolejnego projektu z budżetu partycypacyjnego, którego głównym beneficjentem będą ptaki.  

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 23

  • 11
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 4
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~bez komentarza 1 5 miesięcy temu

   Połączą parki , to wreszcie ktoś zauważy, że Imielin będzie pominięty , bo tam nie ma żadnego parku , a ostatnie skrawki zieleni są zaniedbane zaorane, rozjeżdżone .

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2445 sekundy
  REKLAMAA2-WOZKI-Teve-15-04----15-05-2019