REKLAMAA1-SanGiovanni--01-06----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ29 kwietnia 2020, 10:42 komentarzy 13

  (A.Guz/KPRM)

  Rząd ogłasza kolejne decyzje w sprawie otwierania gospodarki. Od 4 maja ruszają galerie handlowe, hotele, miejsca noclegowe oraz rehabilitacja. Od 6 maja otwierane mogą być żłobki i przedszkola dla małych grup dzieci, decyzja będzie należeć do samorządów.

  - Otwieramy gospodarkę. Nie luzujemy zasad bezpieczeństwa - oświadczył premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej.

  Od 4 maja otwarte będą mogły być galerie handlowe powyżej 2 tys. metrów kwadratowych, pod warunkiem wprowadzenia przez nie zasad dystansu klientów, które obowiązują obecnie w sklepach spożywczych - czyli jeden klient na 15 m.kw. (nie licząc korytarzy). W centrach handlowych nie mogą funkcjonować jednak kluby fitness i przestrzeń rekreacyjna. Nie mogą funkcjonować także miejsca, w których spożywa się posiłki na miejscu. Sklepy budowlane moga być znów otwarte w weekendy.

  Również hotele i miejsca noclegowe będą mogły działać od 4 maja. Ograniczona pozostaje działalność restauracji hotelowych i przestrzeni rekreacyjnych – np. siłowni, sal pobytu, basenów. Osoby chore i cierpiące na dolegliwości bólowe będą mogły od 4 maja korzystać z rehabilitacji leczniczej, ale salony masażu nadal pozostają zamknięte.

  Częściowo zostają znoszone również restrykcje dotyczące instytucji kulturalnych, które zostaną otwarte również od 4 maja. Dotyczy to bibliotek, muzeów, archiwów i galerii sztuki.

  Od 6 maja samorządy mogą uruchomić opiekę nad dziećmi w żłobkach i przedszkolach dla rodziców, którzy pracują i nie mogą się już dłużej zajmować swoimi pociechami. Mają to być małe grupy, tak aby nie tworzyć niebezpieczeństwa zakażenia.

  Premier Morawiecki pytany o możliwość uruchomienia rowerów miejskich stwierdził, że rząd myśli nad tym i nastąpi to w ciągu dwóch najbliższych tygodni.

  Minister zdrowia Łukasz Szumowski poprosił o zakrywanie ust i nosa. Wczoraj - jadąc na rowerze - widział osoby, ze ścigniętymi maseczkami. - Nośmy maski, by chronić innych - zaapelował. Obecnie nie rekomenduje organizacji dużych spotkań - np. wesel i innych spotkań integracyjnych. 

  Co z wyjazdami w majówkę? Minister Szumowski: - Wszelkie zakazy są podyktowane troską. Nie analizujemy ile osób spotyka się w przestrzeni prywatnej i to od nas zależy, czy będziemy odpowiedzialnie przestrzegać zasad bezpieczeństwa.

  Kolejne etapy luzowania obostrzeń będą ogłaszane co dwa tygodnie, przy uwzględnieniu sytuacji epidemicznej. Dziś ogłoszono etap II. Wg wcześniejszych zapowiedzi etap trzeci będzie dotyczył m.in. restauracji i kawiarni oraz klas 1-3 w szkołach. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 49

  • 14
   BARDZO PRZYDATNY
  • 6
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 7
   WKURZONY
  • 17
   BRAK SŁÓW

  13Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~boryna 13 28 dni temu

   JUŻ NIKOGO NIE NABIERZESZ NA TE WORY POD OCZAMI KŁAMCO!!!!!!!!!!!!!!!!! SZACUNEK JAKO LEKARZ STRACIŁEŚ STAJĄC SIE PODNÓŻKIEM SATRAPY ŻOLIBORSKIEGO!!!! WSTYD!!!! TAK REALIZUJESZ PRZYSIĘGĘ HIPOKRATESA???????????

   Edytowany: 28 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~RECHOT 12 miesiąc temuocena: 100% 

   Tragedia. Wreszcie rząd zaczął luzować obostrzenia epidemicze i raptem niektórzy spostrzegają, że kończą się "wakacje". No jak to możliwe, by otwarto to czy tamto. Przecież nam cały czas coś będzie grozić ? Po prostu tragedia, jak żyć. ... Wielu nie wyobraża sobie, by nie móc bezpośrednio "pluć" na mijajace nas osoby, kasjerki, sprzedawców, stojacych obok nas itd. Po co nam te maseczki ? Ale czy np. w TVN i POLSAT powiedzieli ilu to tak dzielnych i troskliwych o nas lekarzy ( różnych specjalności) z prywatnych klinik zgłosiło się na wezwanie o pomoc !!! Na palcach jednej dłoni można było ich policzyć. I tym medykom trzeba naprawdę też podziękować np. uściskiem dłoni byłego ministra zdrowia Pana Arlukowicza, który z osobistą ofiarnością ....pst. ? Żartowałem. Pan prezydent Warszawy, tez raptem ma wielki ból głowy, no czy wbrew swoim prorektorom otworzyć żłobki i przedszkola? Teraz to dka niego strach, ale wcześniej to było ograniczanie wolności ? To co z tą wolnością. ...

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lola 11 miesiąc temuocena: 77% 

   Maseczki to jedno ale nikt nie przestrzega trzymania 2 metrow odleglosci od innych. Ludzie mijaja sie jak gdyby nigdy nic. Ja wchodze co chwila na trawe...

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Fazi 10 miesiąc temuocena: 67% 

   Do galerii mogą walić tłumy, ale do fryzjera, restauracji już nie? Po trupach do koryta. Chcieliście igrzyska to je macie.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sija 9 miesiąc temuocena: 62% 

   BRAWO wszystko zrobią żeby przeprowadzić wybory Najmłodsze dzieci do przedszkoli i żłobków a za dwa tygodnie tysiące na kwarantanie i wszystko zamkną...ale to już po wyborach

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wybraliśmy rząd, który o nas dba 8 29 dni temu

   Musisz wziąć pod uwagę, że po takich ekspertach i doradcach, jak ty, , to MY POLACY na konia wchodzimy

   Edytowany: 29 dni temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Luki 7 miesiąc temuocena: 83% 

   Jak beda upaly po 30 stopni i omdlenia przez maski, ciekawe czy dalej maski zalecane.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kio 6 miesiąc temuocena: 79% 

   Ja i teraz mam problemy z oddychaniem przez maseczkę. Zauważyłem że coraz więcej ludzi olewa zakaz. Widać też maseczki symboliczne - jakby ażurowe które przed niczym nikogo nie chronią.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 11 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~POlonofob doradzi Polakowi 5 29 dni temu

   A co ty ekspercie proponujesz?!? Czekamy na odpowiedź?

   Edytowany: 29 dni temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~RozsądnyUrsynów 4 miesiąc temuocena: 83% 

   To właśnie cały PiS i PiSia pokrętna strategia: specjalnie otworzą galerie od 4 maja by zwiększyć poczucie, że jesteśmy już bezpieczniejsi. No bo jak to? Do galerii możesz iść, to na wybory pójść nie możesz?

   Edytowany: 29 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 49 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Taka prawda 3 miesiąc temuocena: 6% 

   A kto każe Ci iść na wybory. Ja chętnie pójdę, choć na razie Twój pupilek Rafałek T. pozbawia mnie mojego prawa wyborczego.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 6 98 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Anarchista 2 miesiąc temuocena: 79% 

   do: "Taka prawda" . Idź na nowogrodzką i pocułuj prezesa tam gdzie swiatlo nie dochodzi. POZDRAWIAM PO PiS'owsku

   Edytowany: 29 dni temu

   oceń komentarz 11 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 1 miesiąc temuocena: 89% 

   @ taka prawda - a mnie twój Adolf pozbawia prawa do normalnego wyboru

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 16 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3087 sekundy
  REKLAMAA2-DAGRASSO----13-05----13-06-2020