REKLAMAA1 KUCHAREK6 26.11.2022 - 25.02.2023
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (mat. prasowe)

  Miasto reaguje po napaści na 13-letnią dziewczynkę w parku Przy Bażantarni. Od dziś przy placu zabaw ruszył monitoring wizyjny. Kamery przekazują obraz na bieżąco przez sieć komórkową.

  W czerwcu dwóch nastolatków zaczepiło na placu zabaw w parku Przy Bażantarni 13-łatkę, prawdopodobnie ją odurzyło i zaciągnęło aż do Nowoursynowskiej, gdzie jeden z nastolatków próbował dzieczynkę zgwałcić. O tej sprawie Haloursynow.pl pisało jako pierwsze. Prokuratura prowadzi śledztwo.

  - Od dziś w parku Przy Bażantarni działa mobilny monitoring miejski - poinformowała rzeczniczka ratusza Monika Beuth-Lutyk.

  Kamery korzystają z sieci komórkowej

  Na latarniach w rejonie placu zabaw zainstalowano przenośne kamery, które przekazują na bieżąco obraz za pomocą sieci komórkowej.

  - Docelowo kamery zostaną zamontowane w tej okolicy na stałe, wymaga to jednak dodatkowych środków, dlatego Prezydent Rafał Trzaskowski polecił skierowanie do ursynowskiego parku kamer, które działają w ramach Systemu dynamicznego procesu monitorowania. W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych warszawiaków, miasto planuje objąć mobilnym monitoringiem również inne place zabaw - poinformował stołeczny urząd miejski.

  Miasto wystosowało też pismo do policji z prośbą, aby w ramach patroli ponadnormatywnych kontrolować place zabaw. Na stałe takie zadanie otrzymała również Straż Miejska.

  - Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego przeprowadza audyt wszystkich placów zabaw pod kątem bezpieczeństwa i przygotowuje rekomendacje do wdrożenia - dodaje Beuth-Lutyk.

  Kamera receptą na bezpieczeństwo?

  Warszawa ma jeden z najbardziej rozbudowanych systemów monitoringu, liczący prawie 19 tys. kamer i około 200 pracowników, którzy mogą monitorować miasto w czasie rzeczywistym. Pozwala to nie tylko na zabezpieczanie materiału dowodowego, gdy dochodzi do złamania prawa, ale przede wszystkim służy do bieżących interwencji i kierowania patroli policji oraz straży miejskiej w miejsce, w którym zauważono niebezpieczną sytuację. 

  Od paru lat miasto montuje też kamery wykorzystujące do przesyłu obrazu sieć GSM. Robi to w miejscach, gdzie nie można na stałe doprowadzić łącza internetowego. Mieszkańcy coraz częściej domagają się obejmowania monitoringiem coraz większym rejonów miasta. Na Ursynowie dzieje się tak niemal po każdym przypadku wandalizmu. W ostatnim czasie apelowano o kamery np. w Parku Motyli na Kabatach czy w Parku Jana Pawła II.

  Swoje rozwiązanie znalazła dzielnica. W ubiegłym roku zakupiła tzw. fotopułapki, które robią zdjęcia osobie, która wzbudza swoim ruchem czujniki kamery. Zamontowano je w kilku punktach Ursynowa, m.ion. We wspomnianym Parku Motyli.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 42

  • 16
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 8
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 4
   WKURZONY
  • 10
   BRAK SŁÓW

  9Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Hohoł 9 5 miesięcy temuocena: 100% 

   Rozumiem, że oczywiście do tej pory ich nie znaleziono? Dwóch szczyli, na 90% z Ursynowa, którzy w biały dzień, w mieście odurzyli, porwali i wykorzystali dziecko. Przecież to są jakieś jaja. W max 48-72h powinni być odszukani.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~aster 8 5 miesięcy temuocena: 100% 

   znaleźli, i postawia mu zarzuty.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Hohoł 7 5 miesięcy temuocena: 100% 

   Świetna wiadomość. Ale dlaczego tylko jednego?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 6 5 miesięcy temuocena: 67% 

   Jakim trzeba być FRAJEREM i brzydalem,żeby gwałcić,

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wyrw 5 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Zapraszam monitoring wizyjny do drewnianej altany z dachem, ławkami i stołem w Parku Motyli przy zajezdni metra na Kabatach. Ten Park jest przeznaczony dla przedszkolaków, a codziennie wieczorami odbywają się w tam alkoholowe imprezy. Fotopułapka jest bezskuteczna, bo nie jest połączona z miejskim systemem monitoringu.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~JPRDLE 4 6 miesięcy temuocena: 93% 

   I jak zwykle... Musiała zdarzyć się tragedia, żeby biurwy podjęły decyzję.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pyton 3 5 miesięcy temuocena: 100% 

   Czego chcesz od urzędasów siedzących tam od 15lat (czyli ekipa wprowadzona przez HGW w 2007) i przejętych przez Trzaskowskiego? Inicjatywy? Zmysłu organizacyjnego? Dobre. 120mln na gównokładkę się znalazło, a ile patroli policji można byłoby zorganizować.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mehoq 2 6 miesięcy temuocena: 83% 

   Przydałaby się tam też toaleta z prawdziwego zdarzenia a nie tylko Toi Toi. Może ktoś z forumowiczów ma doświadczenie w zgłaszaniu projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego to podsuwam pomysł.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mimi 1 5 miesięcy temuocena: 82% 

   Pomysl nie jest glupi. Nawet zasluguje na uwage bardziej niz jakies lawki. Samo napisanie projektu to zadna filozofia. Jak znajda sie chetni do poparcia inicjatywy (20 podpisow mieszkancow Ursynowa) to moge pomoc to napisac ;)

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.6262 sekundy
  REKLAMAA2 KUCHAREK6 26.11.2022 - 25.02.2023