REKLAMAA1-FortSłużew-20-05----31-05-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Pobiegli z sercem, dla zwierząt. W Parku Przy Bażantarni rozegrano 5. Bieg Chomika. To nie tylko zawody sportowo-rekreacyjne, ale także akcja charytatywna.

  - Nie spodziewaliśmy się aż takiej ilości kocyków, jedzenia, misek. Nie wiem czy się zabierzemy za jednym razem - mówi wzruszona Ewa Muc z Fundacji Azylu Koci Świat. Organizacja działa od 25 lat, niosąc pomoc przede wszystkim bezdomnym kotom. W swoim schronisku ma ich ponad 200. - Ale pomagamy też psiakom, najczęściej znajdujemy je w drodze do azylu, wielkim problemem są też pseudohodowle - dodaje Muc.

  Koci Świat był beneficjentem piątej edycji Biegu Chomika. Warunkiem udziału w zawodach było przyniesienie darów dla zwierząt. Stawiło się blisko 180 zawodników - profesjonalistów i amatorów biegania.

  - To dobra okazja, by pomóc zwierzętom i przy okazji się dobrze bawić. Poza tym lubimy biegać. Przekazaliśmy karmę dla psów i kotów oraz kocyki - mówią Marcin i Oktawia z Vege Runners

  Na czwartkowy Bieg Chomika przyjechali biegacze nie tylko z Ursynowa i Warszawy, byli ludzie z całej Polski - z Krakowa, Gdyni czy Łodzi.

  - Jestem miłośnikiem Ursynowa, to jest fajna inicjatywa, fajni ludzie. Trochę przeczy to ogólnemu klimatowi, że w Warszawie jest dziwnie - śmieje się Radosław Maślak z biegamyrazem.pl, który przyjechał z Trójmiasta.

  - Kochamy zwierzęta i trzeba im pomagać, niezależnie od tego czy to pies czy kot, czy sarenka, dzik czy jeżyk - mówią. Tylko sześć przyjemnych okrążeń, a mogłoby być dziesięć! - śmieją się Anna i Sylwia.

  Bieg wystartował tuż po godz. 20:00. Biegacze mieli do pokonania 6 okrążeń Parku Przy Bażantarni, a więc ok. 10 km. Zwyciężyli zawodowcy: Paweł Czyżkowski, Kamil Szymaniak oraz nasz olimpijczyk Tomasz Lipiec.

  - Wstrzeliliśmy się w przerwę między opadami deszczu. Opady trochę ludzi wystraszyły, wystartowało ok. 180 zawodników na 250 osobowy limit, ale najważniejsze, że fundacja jest zadowolona - mówi Sebastian Wojciechowski,  maratończyk, organizator biegu. Więcej na sport.ursynow.pl

  ZOBACZ ZDJĘCIA Z BIEGU CHOMIKA:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 18

  • 14
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.2469 sekundy
  REKLAMAA2-TOSIA.pl--06-05----05-06-2019