REKLAMAA1 AUTO WIMAR 01.08.2021 - 31.10.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ12 października 2020, 13:19 komentarzy 2

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (AŁ)

  Biegacze z Ursynowa - i nie tylko - uczczą pamięć legendarnego trenera lekkiej atletyki Sławomira Rosłona. Ruszyły zapisy na III Cross Rosłon Kabaty - biegi przełajowe dla każdego. Z powodu pandemii impreza zostanie połączona z finałem Ursynowskich Wtorków Biegacza.

  Bieganie to zdrowie, nawet podczas pandemii. Także w tym roku, mimo obostrzeń, odbędzie się popularna na Ursynowie impreza biegowa - Cross Rosłon Kabaty w Parku Kultury w Powsinie. Oczywiście, przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa.

  - Biegacze w swoich kategoriach zostaną podzieleni na grupy, w których będą startować, liczących maksymalnie 75 osób, zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami - mówi Stanisław Kostaniak, wiceprezes AKL Ursynów, organizator wydarzenia.

  Atrakcyjna trasa

  Biegi ruszają o 11:00 w sobotę, 24 października i poprowadzą malowniczymi alejkami Lasu Kabackiego na terenie Parlu Kultury w Powsinie. Tegoroczna trasa przełajowa jest bardzo interesująca - ma sporo podbiegów i długich odcinków. Będzie więc atrakcyjnym wyzwaniem dla uczestników, gwarantuje też emocje kibicom.

  Impreza zostanie połączona z finałem Ursynowskich Wtorków Biegacza - czyli spotkań dla amatorów biegania w każdym wieku. Zapisy na obie imprezy już trwają. Zgłaszać się można do biegów na:

  • 400 metrów - urodzeni w 2011 roku i młodsi, 600 metrów - urodzeni w 2009 i 2010 roku, 800 metrów - ur. w 2007 i 2008 roku
  • 1 mila pamięci Sławomira Rosłona (1609 metrów) - ur. w 2006 roku i starsi
  • 5 km - bieg open - mężczyźni i kobiety - urodzeni w 2004 roku i starsi

  W zawodach mogą brać udział zawodnicy zrzeszeni w klubach sportowych posiadający aktualne badania lekarskie oraz inne osoby niebędące członkami klubów sportowych, które mają aktualne badania lekarskie lub podpiszą stosowne oświadczenie.

  Udział w biegach jest bezpłatny, dzięki finansowemu wsparciu dzielnicy Ursynów. Zapisy trwają na stronie internetowej do środy, 21 października.

  Sławek Rosłon - trener legenda

  Powsiński bieg odbywa się już po raz trzeci i dedykowany jest pamięci Sławomira Rosłona - legendarnego trenera AKL Ursynów, zmarłego w 2017 roku. Rosłon trenował w klubach Skra Warszawa, KS Piaseczno, UNTS Warszawa i AKL Ursynów. Wychował pokolenia lekkoatletów, w tym wielu medalistów z mistrzowskimi tytułami. Był trenerem utytułowanych biegaczek Anny Jakubczak i Renaty Paradowskiej. Przez swoich wychowanków i współpracowników został zapamiętany przede wszystkim jako wielka osobowość, człowiek ambitny i pracowity.

  - Potrafił sobie zjednać młodzież, która za nim wprost przepadała. Znakomity fachowiec, przez 10 lat w Nowej Zelandii trenował tamtejszą reprezentację narodową juniorów. Dobry, szlachetny człowek - wspomina Stanisław Kostaniak, wiceprezes AKL Ursynów.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Covid 2 9 miesięcy temuocena: 86% 

   Nie rozumiem jak tego typu imprezy mogą się odbywać w sytuacji narastającej pandemii. Kilkudziesięcioosobowe grupy ziejące wirusami i zagrażające współuczestników. Naprawdę nie chcę wpaść w obsesję. Ale uważam, że właśnie z tego typu imprez najłatwiej zrezygnować. Bez szkody. A biegacze mogą pobiegać indywidualnie.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kurkawodna 1 9 miesięcy temuocena: 100% 

   Dokładnie tak. A potem pytają co się dzieje że jest taki wzrost zarażonych. Powyższe zdjęcie pięknie to wyjaśnia.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 1.3761 sekundy
  REKLAMAA2-AUTO WIMAR (rekrutacja) 08.07.2021 - 07.08.2021