REKLAMAA1 AUCHAN 01.07.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Trwają zapisy na bieg, który wspomoże osoby walczące z nowotworami. Dołączyć mogą wszyscy, niezależnie od kondycji i umiejętności. Liczy się każde okrążenie wokół szpitala, za które zapłacą sponsorzy. Pieniądze trafią do podopiecznych stowarzyszenia Sarcoma.

  Poznali się w trakcie leczenia w Klinice Nowotworów Tkanek Miękkich, Kości i Czerniaków w ursynowskim Centrum Onkologii. Stąd nazwa fundacji „Sarcoma”, która po łacinie oznacza mięsaka. Postanowili założyć stowarzyszenie, które będzie wspierało chorych na nowotwory i ich rodziny. Działają już od 15 lat.

  Biegiem po zdrowie!

  Jednym z pomysłów stowarzyszenia, które mają pomóc w zwróceniu uwagi na problem nowotworów w Polsce oraz we wsparciu finansowym pacjentów, jest Onkobieg.

  - W czasie biegu jednoczymy się z chorymi, pokazujemy, że o nich pamiętamy. Chodzi też o zwrócenie uwagi różnych grup społecznych i instytucji na problem nowotworów. Zbieramy również darowizny – z rejestracji i od partnerów. Pieniądze przekazywane są na potrzeby beneficjentów, działania edukacyjne i proklityczne stowarzyszenia - mówi Szymon Bubiłek z Sarcomy.

  Organizatorzy biegu mówią, że otrzymują mnóstwo próśb o pomoc np. w dojeździe do kliniki referencyjnej. - Czasem 200 złotych ma ogromne znaczenie, bo kogoś po prostu nie stać na dojazd do konkretnej kliniki - tłumaczy Szymon Bubiłek.

  Bieg ma też na celu promocję profilaktyki i edukację społeczną. Organizatorzy podkreślają, że bardzo ważna jest aktywność fizyczna, ale przede wszystkim profilaktyka i diagnostyka, to aby traktować zdrowie priorytetowo i dbać o nie na co dzień.

  Dla każdego! Bez wyjątku

  Wśród osób biorących udział w biegu są nie tylko biegacze, ale też byli pacjenci, osoby chore i ich bliscy. Okrążenia (1,6 km wokół zabudowań Centrum Onkologii) w tym roku znów - po pandemicznej przerwie - będzie można przejść, przemaszerować lub przebiec, będzie na to aż godzina. Liczba zakończonych okrążeń jest zliczana na podstawie frotek na ręku, które biegacze dostają po każdej zakończeniu pętli.

  Bieg jest zróżnicowany, biegacze po lewej stronie trasy często biją życiowe rekordy, a po drugiej idą osoby, dla których ten bieg to po prostu symbol.

  - Wszyscy o godzinie 11 staniemy na starcie i pobiegniemy wyznaczoną trasą, by tłumnie dać wyraz jedności z pacjentami w trakcie terapii onkologicznych. Osobom, które nie będą mogły wziąć udziału w biegu w Warszawie, pozostawiamy opcję udziału w biegu wirtualnym. To już znana wielu uczestnikom forma z poprzednich lat - mówi Szymon Bubiłek ze stowarzyszenia Sarcoma.

  Zapisy na bieg, który odbędzie się w niedzielę 11 września 2022 r., trwają na stronie www.onkobieg.pl do 10 lipca lub do wyczerpania pakietów. Do wyboru jest jeden z biegów, ten stacjonarny w Warszawie przy Narodowym Instytucie Onkologii o godzinie 11 lub bieg wirtualny, w dowolnie wybranym przez siebie miejscu. Przy wyborze biegu wirtualnego to uczestnicy decydują o swojej trasie. Ważne, aby zadeklarowany dystans podczas godzinnej aktywności zamknąć między 7 a 12.

  Patronem medialnym Onkobiegu jest Haloursynow.pl.

   

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

  • 3
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3837 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022