REKLAMAA1-BRICOMAN-od-01-02-do-02-03-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (pixabay.com)

  REKLAMA

  Na Ursynowie jest ich kilkadziesiąt. Niosą pomoc wszędzie tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna. W sobotę na terenie przy płaywalni na Koncertowej II Ursynowski Festiwal Wolontariatu, na którym zaprezentują się organizacje pozarządowe z naszej dzielnicy. Przyjdź i zainspiruj się do czynienia dobra!

  Praca społeczna ma w Polsce długą tradycję. Angażują się w nią ludzie w każdym wieku i choć nie czerpią z tego korzyści materialnych, zyskują coś więcej - satysfakcję. Działają na rzecz stowarzyszeń oraz fundacji, których na samym Ursynowie jest obecnie kilkadziesiąt. Zajmują różnymi sferami życia - pomagają, rozwijają pasje, pobudzają do działania.

  Już jutro na Koncertowej 4 (tereny zielone - wejście przy basenie) od 10.00 do 14.00 odbędzie się święto organizacji pozarządowych. II Ursynowski Festiwal Wolontariatu rusza pod hasłem „Poznajmy się na Ursynowie”.

  - Bardzo przyciągająca jest nowa formuła akcji. Ubiegłoroczny festiwal odbył się w urzędzie dzielnicy, zaś w tym roku impreza przenosi się w plener. Na ten moment swoje uczestnictwo zgłosiło 25 organizacji – mówi Iwona Janowska z ursynowskiego ratusza.

  Celem festiwalu jest zapoznanie mieszkańców z ofertą ursynowskich organizacji pozarządowych, wspierających m.in. seniorów, osoby młode, a także potrzebujących. Dowiemy się tam wszystkiego o ich działalności oraz strukturze. Przewidzianych jest wiele atrakcji m.in.  zgłębianie zasad śpiewu wielogłosowego, zabawy z chustą animacyjną, poznawanie wolontariuszy z innych krajów, a także poznawanie sztuki walki capoeira. Organizatorzy zaplanowali również warsztaty rękodzieła, grę w tenisa stołowego, malowanie buziek, naukę i pokazy tańca oraz festiwalową loterię.

  - Niespodzianką będzie pokaz tresury psów, który przygotuje dla nas organizacja zajmująca się poszukiwaniami osób zaginionych. Nauczymy się, jak rozwijać psi węch w domu - zaznacza Elżbieta Kamińska z Dzielnicowej Komisji Diaolgu Społecznego, skupiającej organizacje społeczne. 

  - W przedsięwzięciu bardzo fajne jest to, że w jednym miejscu będzie można spotkać ludzi pozytywnie zakręconych na pomoc, którzy posiadają nie tylko potencjał, ale też ogromną wiedzę – dodaje organizatorka.

  Festiwal będzie doskonałą okazją do podjęcia decyzji o rozpoczęciu wolontariatu na rzecz wybranego przez siebie stowarzyszenia.

  VIDEO: Ursynowski Festiwal Wolontariatu w 2016 roku

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.127 sekundy
  REKLAMA