REKLAMAA1-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ12 kwietnia 2019, 07:54

  Marta Siesicka-Osiak

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (pixabay.com)

  Powsiński ogród botaniczny tonie w kwiatach. Właśnie dlatego trwa tu... Miesiąc Japoński! W ramach tego wydarzenia organizowane są wystawy, warsztaty i wiele różnych atrakcji, a w najbliższy weekend odbędzie z tej okazji kiermasz wiosenno-japoński.

  Kultura japońska jest w Polsce wyjątkowo popularna. Fascynują nas zarówno wschodnie tradycje, jak i sztuka oraz kulinaria czy moda. Stare i nowe zwyczaje - prosto z Krainy Kwitnącej Wiśni - miłośnicy Japonii będą mogli poznać podczas kiermaszu wiosenno-japońskiego w Ogrodzie Botanicznym w Powsinie.

  W najbliższą sobotę i niedzielę, 13 i 14 kwietnia, w godz. 9:00-18:00 na terenie ogrodu odbędzie kiermasz. Swoje stoiska będzie miało ponad dwudziestu wystawców, nie zabraknie typowo wschodnich kompozycji, strojów, literatury i gadżetów. Wśród nich znajdziemy m.in. ikebany z magnoliami i gałązkami kwitnącej wiśni, kaligrafię japońską czy zabytkowe lalki kokeshi.

  Pojawią się też ozdoby świąteczne, a także kącik gastronomiczny, w którym - oprócz napojów - znajdą się burgery w wyjątkowym wydaniu m.in. w wersji wielkanocnej i japońskiej,

  Ponadto w sobotę o godz. 12:00 odbędą się warsztaty origami (Centrum Edukacji, budynek „A”) czy warsztaty „Wianki w stylu boho” – obowiązują zapisy pod nr. tel. 603 490 223 (Centrum Edukacji, budynek „A”), a o godz. 12:30 rozpocznie się spacer fotograficzny wśród roślin japońskich (zbiórka za kasami).

  W niedzielę o godz. 11:00 odbędzie się spacer wśród wcześnie kwitnących magnolii (zbiórka za kasami) oraz o godz. 13:00 spacer wśród kwitnących azalii i różaneczników. Wstęp na kiermasz, warsztaty i spacery po okazaniu biletu lub karnetu do ogrodu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 19

  • 9
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 7
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.2753 sekundy
  REKLAMAA2-AUCHAN----DODATKOWO