REKLAMAA1 OXILIA 01.07.2021 - 30.09.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (Urząd Dzielnicy Ursynów)

  To nowatorskie rozwiązanie w skali całej Warszawy. Na Ursynowie powstanie pierwszy zbiornik na deszczówkę, ukryty pod murawą szkolnego boiska. 

  Na dniach zostanie ogłoszony przetarg na zaprojektowanie i zbudowanie boiska szkolnego przy nowej szkole na ul. Zaruby na Kabatach. Tym razem wymagania wobec firm, ubiegających się o kontrakt, będą uwzględniały nie tylko tradycyjne prace budowlane, ale też "niespodziankę" głęboko skrytą pod murawą. 

  Będzie to zbiornik retencyjny, zbierający deszczówkę. Zostanie zaprojektowany na podstawie badań meteorologicznych, w oparciu o dane dotyczące opadów. Jego wielkość musi zostać dopasowana do ilości wody jaka w tej części Ursynowa spada na metr kwadratowy, z uwzględnieniem deszczów nawalnych. 

   - Jesteśmy świadomą dzielnicą, która wie jak oszczędzać wodę i jak jest to ważne. Zgromadzona deszczówka posłuży do podlewania zieleni na terenie szkoły. Przy okazji budowy zbiornika powstanie również cała instalacja to umożliwiająca - wyjaśnia burmistrz Robert Kempa. 

  Ratusz chce, aby zwycięski wykonawca zaprojektował i wybudował boisko przy Zaruby do końca kwietnia 2021 roku.  

  Problem za problemem

  Droga do jego powstania była bardzo wyboista. Najpierw nie było pewne czy w ogóle uda się je zbudować. Samorząd nie posiadał działki, a na gruncie sąsiadującym ze szkołą deweloper chciał wybudować blok. Walka o ziemię na Kabatach trwała dwa lata.

  Firma Longbridge, która buduje za Tesco osiedle mieszkaniowe, zgodziła się oddać miastu grunt pod boisko w zamian za dwa razy mniejszą, ale o podobnej wartości, działkę na Woli, przy skrzyżowaniu alei Solidarności i Żelaznej. Dopłaciła miastu ok. 5 mln złotych. Umowa w tej sprawie została podpisana w listopadzie ubiegłego roku.

  Od tego czasu ratusz stara się o powstanie boiska przy budowanej wciąż podstawówce. Długo nie mógł jednak ogłosić przetargu.

  Dopiero w drugiej połowie miesiąca Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska zatwierdziła plan remediacji, czyli oczyszczenia gruntu. Dzielnica złożyła wniosek w tej sprawie 7 kwietnia. Teraz już tylko zostało ogłoszenie przetargu i oczekiwanie na ukończenie robót w terminie, czyli 30 kwietnia 2021 roku.

  Wciąż nie ma pewnego terminu otwarcia kabackiej szkoły. Nastąpi to w październiku lub listopadzie. Do tego czasu uczniowie dwóch klas pierwszych nowej podstawówki nr 399 tymczasowo będą uczęszczać do swojej starej szkoły obwodowej, przy Lokajskiego. Rekrutacja do klas starszych do podstawówki przy Zaruby będzie możliwa dopiero w marcu przyszłego roku.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 18

  • 8
   BARDZO PRZYDATNY
  • 4
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW

  6Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~zwykły obserwator 6 10 miesięcy temuocena: 100% 

   Nowatorskie i "kreatywne" rozwiązania mają "pecha" w Wwie, zwłaszcza te zabetonowane i ukryte pod ziemią, hi, hi. Zatem operacja zakończy się zapadnięciem boiska, uszkodzeniem/podmyciem szkoły. Jest tylko jedna kwestia: czy neurobiałki uwierzą w te koszałki opałki?

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~niki 5 10 miesięcy temuocena: 92% 

   No jak ten zbiornik retencyjny - żaden nowy wynalazek , firma wybrana przez ursynowski ratusz wybuduje, to czarno widzę przyszłość tego boiska. Zbyt świeże usterki "Maciejki", czy "Czajki" .

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Really 4 10 miesięcy temuocena: 67% 

   Jaki sposób pozyskiwania wody deszczowej z Domu kultury zastosowano we wspomnianym obiekcie? Przecież Bartosz-ekolog na pewno o tym pomyślał. W końcu za to bierze pensję.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Really 3 10 miesięcy temuocena: 83% 

   Bartoszy nie minusuj :P

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 19 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Really 2 10 miesięcy temuocena: 77% 

   Znając osiągnięcia naszych ratuszowych "fachowców" w dziedzinie budownictwa... To będzie jak z Maciejką...

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Korbol 1 10 miesięcy temuocena: 92% 

   "Jesteśmy świadomą dzielnicą, która wie jak oszczędzać wodę i jak jest to ważne. Zgromadzona deszczówka posłuży do podlewania zieleni na terenie szkoły. Przy okazji budowy zbiornika powstanie również cała instalacja to umożliwiająca" Czy nie powinien pojawić się taki zapis w przepisach dotyczących budowy obiektów, nakazujący właśnie takie rozwiązania? Budujesz blok - musi być garaż (tak jest) + musi być zbiornik (winno być). A i na dachu ogniwa. PS. na działce od lat mam i używam

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3946 sekundy
  REKLAMAA2-AUTO WIMAR (rekrutacja) 08.07.2021 - 07.08.2021