REKLAMAA1-BOBOWOZKI-(X2)-04-02-03-05-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (AŁ)

  REKLAMA

  Wielka hałda ziemi i gruzu straszy obok bloków przy Surowieckiego. Skończył się remont chodnika i ścieżki rowerowej tuż przy sąsiedniej Puławskiej, ale mieszkańcy wciąż żyją jak na budowie. Chcą wiedzieć dlaczego, i jak długo to jeszcze potrwa. Dotarliśmy do sprawców utrudnień. 

  Góra piachu i betonowych płyt usypana jest obok parkujących samochodów, na tyle blisko, że grozi ich uszkodzeniem.

  - Nie wiem co to są za hałdy, przestaliśmy parkować w tym miejscu gdzie zawsze, bo cały samochód był w kurzu, a teraz jest błoto. I pomimo, że budowa ścieżki pod naszymi oknami się skończyła, to ciężarówki cały czas przywożą skądś ziemię. Nie chcemy tutaj składowiska czyichś odpadów! - skarży się pani Jadwiga.

  Sprawdziliśmy co dzieje się przy Surowieckiego 12. Już od dawna prace nie są tam prowadzone. Dlaczego więc rośnie usypisko? 

  Sprawcą problemu jest należący do miasta Zakład Remontów i Konserwacji Dróg, który buduje 6 km ścieżki rowerowej i chodniki wzdłuż Puławskiej, od ulicy Mysikrólika do Domaniewskiej. 

  - W tym rejonie mamy wyznaczone zaplecze, gdzie jest zwożony urobek z całej inwestycji. Staramy się ziemię z tego miejsca wywozić, ale niestety w związku z budową, ciężarówki przywożą nową - wyjaśnia Karina Stopa rzecznik ZRiKD.

  O uciążliwości takiego rozwiązania napisał w interpelacji do burmistrza jeden z radnych, prosząc aby dzielnica zażądała od ZRiKD usunięcia góry ziemi.

  - Problemem jest też kurz, niszczenie zieleni i hałas ciężkiego sprzętu budowlanego już od wczesnych godzin porannych - pisze Kamil Orzeł z Projektu Ursynów, który nie dostał jeszcze odpowiedzi na swoje zapytanie.

  Zapytaliśmy zatem Zarząd Dróg Miejskich, który zlecił roboty, dlaczego akurat w tym miejscu, tuż obok bloków i parkingu wyznaczono miejsce na odpady po remoncie.

  - To jedyna lokalizacja, która jest możliwa w tej okolicy. Rozumiemy, że jest to uciążliwe dla mieszkańców, ale nie mamy innego wyjścia. Prace potrwają do końca roku i wówczas hałda zniknie - zapewnia rzecznik ZDM Karolina Gałecka.

  Dla sąsiadów z Surowieckiego oznacza to jeszcze kilka miesięcy hałasu, kurzu na parapetach i obaw o zaparkowane samochody.

  - Chciałbym wierzyć, że zdążą do końca grudnia. Jak się zacznie psuć pogoda, przyjdzie mróz czy spadnie śnieg, to wcale tak różowo może nie być. Żeby nas tylko wiosna z tą hałdą nie zastała - martwi się pan Bogdan.

  Po zakończeniu wszystkich prac wzdłuż Puławskiej przybędzie 17 kilometrów nowych chodników i ścieżek rowerowych. Przebudowa zakłada też modernizację sygnalizacji świetlnej na kilkunastu skrzyżowaniach i przejściach dla pieszych od al. Wilanowskiej do granicy miasta.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 36

  • 6
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 5
   PRZYDATNY
  • 4
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 9
   WKURZONY
  • 10
   BRAK SŁÓW

  13Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Franc 13 4 miesiące temuocena: 100% 

   @~Fazi Byliśmy "na wsi", tylko obsrani deweloperzy zaczęli robić syf w naszej dzielnicy, zespół Marka Budzyńskiego miał pomysł na zagospodarowanie Ursynowa, światło, przestrzeń, zieleń. To co robi się od kilkunastu lat to zbrodnia, takie tereny jak "na Wilanowie" czy "pod skocznią", zrobili z tego kołchozy pobudowane w studnie ciemno, ciasno o rozkładzie mieszkań nawet szkoda gadać , ponieważ teraz tylko wielkie apartamenty po ponad bańkę wychodzą na dwie strony, a po co na dwie strony - a po to żeby latem w trakcie upałów był ruch powietrza), dojazd tragiczny, bo tam już nie ma jak dojechać, a jak dojdzie jeszcze kilka tysięcy samochodów...

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Fazi 12 4 miesiące temuocena: 13% 

   Polak=malkontent. Jak coś robią nowe inwestycje źle, jak nic nie robię też źle. Wyprowadźcie się na wieś tam będziecie mieli spokój.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AZX 11 4 miesiące temuocena: 94% 

   Zaraz zaraz jak to nie ma innego miejsca? A może by tak do naczelnego wodza ZDM niejakiego Puchalskiego?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~to nie Biała Podlaska! 10 4 miesiące temuocena: 67% 

   Kamil Orzeł niech trzyma członków swojego ugrupowania koło siebie na partyjnej kanapie, aby nie nachodzili mieszkańców Ursynowa w mieszkaniach ze swoją wyborczą gadką-szmatką! Za takie zachowanie na pewno nie zagłosuję na Projekt Ursynów!

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wał Kuski 9 4 miesiące temuocena: 86% 

   Może niech pedalarze wezmą sobie po woreczku? wszak to dla nich ta ścieżka.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Samwell 8 4 miesiące temuocena: 21% 

   Leczysz jakieś kompleksy czy po prostu rodzice cię nie wychowali?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 4 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wał Kuski 7 4 miesiące temuocena: 88% 

   Leczę kompleksy. Nie dostałem rowerku na komunię.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 14 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rolo 6 4 miesiące temuocena: 0% 

   twoje dzieci to pedalarze ... a od rowerzystów sie odpiernicz dziadu

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 0 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sąsiad 5 4 miesiące temuocena: 100% 

   Z tej ziemi trzeba zrobić wał ziemny wzdłuż Puławskiej, obsiać trawą, posadzić krzewy i ludzie będą mieli trochę ciszej.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Czlw 4 4 miesiące temuocena: 67% 

   Huk z Puławskiej im nie przeszkadza, za to hałda ziemi tak. Co za ludzie... Gdyby zbudować taki wał ziemny, a na szczycie posadzić krzewy lub drzewa, mielibyście ciszej. Ale - nie, bo pani Jadzia nie może parkować "tam gdzie zawsze".

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tatko 3 4 miesiące temuocena: 100% 

   Pewnie jak zniknie hałda ziemi, to zaraz powstanie kolejny artykuł o tym, dlaczego dzielnica nie postawiła tam ekranów dźwiękochłonnych :D Dla mnie również wał ziemny to świetny pomysł, szczególnie, że tam, przez płot wyścigów, hałas jest skumulowany... Byłbym zapomniał... gdyby powstał wał ziemny, to pani Jadzi przeszkadzałyby zimą dzieci zjeżdżające na sankach :D

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Franc 2 4 miesiące temuocena: 82% 

   to chyba nowym co się tam wprowadzili to przeszkadza, kiedyś na całym Ursynowie było od groma górek i usypanych kopców. Dzieci miały gdzie biegać i hasać nie musiały drzeć ryja pod oknami A tam swoja droga by się przydał taki bufor, oddzielający od Puławskiej, wystarczy zasiać na tym trawę i posadzić zieleń.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Slawek 1 4 miesiące temuocena: 100% 

   Niech utworzą z tego wał ziemny wzdłuż bloków Surowieckiego. Posieje się trawę, obsadzi krzewami i będzie ciszej na osiedlu. Dawniej cały Ursynów był tak budowany aby wyciszyć osiedla.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2622 sekundy
  REKLAMAA2-SUSHI-Royal----DODATKOWO