REKLAMAA1 TEFAL 18.06.2021 - 17.09.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (urząd dzielnicy)

  Przy ursynowskim ratuszu pojawiła się stacja do ładowania samochodów elektrycznych. Jeszcze nie działa, ale już niedługo mieszkańcy będą mogli podładować swoje auta, załatwiając sprawę w urzędzie.

  Ursynowski urząd inwestuje w ekologiczne rozwiązania. Nie tak dawno na dachu ratusza przy al. KEN 61 stanęły dwie turbiny wiatrowe. Teraz przyszedł czas na udogodnienia dla kierowców. W ramach projektu z budżetu obywatelskiego na parkingu za urzędem stanęła właśnie stacja do ładowania samochodów elektrycznych. Punkt wyposażony jest w dwa moduły do ładowania pojazdów o mocy 22 kW każdy. Moc ta pozwoli na naładowanie baterii auta od 0 do 50% w około 1,5 godziny.

  - Jeżeli ktoś przyjedzie załatwić sprawę w urzędzie, to akurat zdąży podładować sobie w tym czasie samochód. Do tego też te ładowarki służą, do podładowywania. Do pełnego, szybkiego ładowania służą mocniejsze stacje - mówi wiceburmistrz Ursynowa Klaudiusz Ostrowski.

  fot. urząd dzielnicy

  Stacja przy ursynowskim ratuszu jeszcze nie działa - Urząd Dozoru Technicznego przeprowadza konieczne odbiory, które potrwają ok. miesiąca. Stację obsługiwać będzie zewnętrzny operator - władze dzielnicy w ramach projektu wykonały tylko przyłącze, a za pobieraną przez stację energię pobierać będą opłaty. Przez jakiś czas ładowanie dla kierowców będzie bezpłatne. Później przyjdzie za nie zapłacić 1,40 zł za 1 kWh.

  Czas na zmiany

  Z czasem pod urzędem dzielnicy pojawią się kolejne ładowarki. Mianowicie trzy, w tym jedna szybka. Te jednak stawiane będą już w ramach stołecznego "Planu budowy ogólnodostępnych stacji ładowania pojazdów elektrycznych". Do 2023 roku na Ursynowie pojawią się 33 stacje w 15 różnych miejscach.

  Instalacja stacji do ładowania samochodów elektrycznych staje się powoli koniecznością. Według unijnych dyrektyw nowopowstające budynki w państwach członkowskich powinny być przystosowane do montażu stacji do ładowania samochodów elektrycznych. Nic też dziwnego - zgodnie z ostatnimi planami Unii Europejskiej od 2035 roku obowiązywać będzie zakaz sprzedaży fabrycznie nowych samochodów z napędem spalinowym. Ursynów ma być na ten moment przygotowany.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 21

  • 9
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 4
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW

  22Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~zmotoryzowany 22 4 dni temu

   O, to jeszcze dystrybutor z palowem mozna postawic. Taki wydajacy po 10 litrow - zeby troche dotankowac. I punkt zmiany opon - ale tylko po jednej oponie na auto. Zalatwiajac sprawe w urzedzie moznaby przy okazji wymienic opone.

   Edytowany: 4 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~JPRDLE 21 5 dni temuocena: 50% 

   Klaklaudiusz jest taki eko i smart... prawie jak bartosz. Panowie bawią się na całego... Szkoda tylko, że "za nasze". Już widzę jaki to opłacalny deal Dzielnica zrobiła... Tylko, czy ktoś ujął w tych zestawieniach koszty serwisowania i napraw pogwarancyjnych?

   Edytowany: 5 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawa 20 wczoraj 00:36

   Naprawdę nie pasi? Wracaj

   Edytowany: wczoraj 07:10

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~DzKLM 19 6 dni temuocena: 50% 

   Dzieci w Kongo nie nadążają z wykopywaniem kobaltu, zeby do tej elektrycznej fanaberii wystarczyło.

   Edytowany: 6 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 18 6 dni temuocena: 67% 

   Kobalt to do telefonów komórkowych. Do elektryków kopią lit, m.in. niszcząc pustynię Atacama.

   Edytowany: 6 dni temu

   oceń komentarz 6 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~max 17 6 dni temuocena: 41% 

   Czytam komentarze i nie wierzę. Źle, że prywatna firma przez kilka dni da prąd za darmo, źle, że prąd jest z kopalin, źle, że CO2 ... Tymczasem kilka dni temu w kosmos poleciał sobie Richard Branson, wczoraj Jeff Bezos, a wkrótce Elon Musk otwiera Gigafactory pod Berlinem o zdolności produkcyjnej miliona elektrycznych Tesli rocznie. To doskonale pokazuje różnicę między "polskim piekiełkiem", w którym marudy i malkontenci każdego innowatora ściągną w dół do wspólnego kotła, a Zachodem, dzięki który kreuje rozwój i postęp technologiczny, z którego korzysta cała ludzkość.

   Edytowany: 6 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 16 6 dni temuocena: 64% 

   A Ty biedaku ślepo im wierzysz i nie potrafisz myśleć samodzielnie.

   Edytowany: 6 dni temu

   oceń komentarz 9 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MrFrosty 15 6 dni temuocena: 25% 

   kiedyś śmieli się w samochodów bo na koniu szybciej a na widok lokomotywy się żegnali. Dla niektórych postęp to zło ;)

   Edytowany: 6 dni temu

   oceń komentarz 3 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~max 14 6 dni temuocena: 36% 

   1. Podobno urząd Ursynowa walczy z zanieczyszczeniem powietrza w dzielnicy, więc powinien świecić przykładem i masowo stawiać ładowarki, a nie dać wyprzedzić się projektowi z Budżetu Obywatelskiego. 2. Równolegle urząd Ursynowa powinien pilnie zacząć intensywne szkolenia dla ursynowskich spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, aby także instalowały ładowarki, bo na razie boją się tego i udają, że taki temat nie istnieje.

   Edytowany: 6 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 13 6 dni temuocena: 73% 

   To niech się urząd weźmie za likwidację kopciuchów i rozbudowę sieci gazowej, a nie idiotyzm w postaci ładowania aut węglem. Latem normy zanieczyszczenia powietrza nie są przekraczane.

   Edytowany: 6 dni temu

   oceń komentarz 11 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~max 12 6 dni temuocena: 32% 

   1. Aby jeździło u nas dużo samochodów elektrycznych to najpierw trzeba postawić dużo szybkich ładowarek. Jeśli w większości będą wolne to wciąż będą zajęte, a to odstraszy od kupowania elektryków. 2. Nas początku działania ładowarki prąd funduje firma obsługująca ładowarkę, aby spopularyzować daną lokalizację i zachęcić jak największą liczbę kierowców do korzystania z tej ładowarki w przyszłości. Pamiętam, gdy otwierał się Lidl na Rosoła to w pierwszym okresie sporo artykułów miało niższą cenę.

   Edytowany: 6 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wek 11 6 dni temuocena: 70% 

   Niższą cenę. To nie znaczy, że dawali za darmo. Poza tym to prywatny biznes. W przeciwieństwie do dzielnicy lub kontrolowanych przez państwo firm energetycznych które fundują prąd zamożnym ludziom na koszt właścicieli, czyli przyszłych emerytów.

   Edytowany: 6 dni temu

   oceń komentarz 7 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~max 10 6 dni temuocena: 100% 

   Na zdjęciu ładowarki widzę nazwę "Enelion". To prywatna firma tak jak Lidl.

   Edytowany: 6 dni temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wek 9 6 dni temuocena: 78% 

   Ale stację wybudowano za pieniądze z budżetu obywatelskiego czyli publiczne. I w przyszłości ten operator będzie czerpał z tego zyski. To tak jakby wybudować i oddać Lidlowi za darmo sklep.

   Edytowany: 6 dni temu

   oceń komentarz 7 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wek 8 6 dni temuocena: 63% 

   A dlaczego ładowanie ma być przez jakiś czas bezpłatne? Jak tak, to niech wszystkim chętnym dadzą bezpłatne talony na benzynę, a nie zmotoryzowanym np. na żywność. Ceny samochodów elektrycznych są wysokie a ich właściciele są osobami bardzo zamożnymi. Nie widzę powodu by ogół mieszkańców miał się dorzucać do ich wydatków. Tym bardziej, że przyznano im już ulgi za zakup oraz inne przywileje.

   Edytowany: 6 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 7 6 dni temuocena: 71% 

   Nie powinno być żadnych dotacji.

   Edytowany: 6 dni temu

   oceń komentarz 12 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wek 6 6 dni temuocena: 73% 

   I to w dodatku z budżetu obywatelskiego. Inwestycja na której "rzeczywiście" skorzystają szerokie rzesze mieszkańców Ursynowa. Ten przykład to kolejny dowód na bezsens BO.

   Edytowany: 6 dni temu

   oceń komentarz 11 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 5 6 dni temuocena: 81% 

   A prąd dalej w 80% z kopalin. Ekologia made in Poland.

   Edytowany: 6 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wek 4 6 dni temuocena: 50% 

   I to z tych "najbrudniejszych" czyli węgla kamiennego i brunatnego. Kopaliny w postaci ropy i gazu są już lepsze. W sumie nie zaryzykowałbym stwierdzenia, że spalanie benzyny w samochodzie jest mniej eko niż spalanie naszego " narodowego" prądu. Oczywiście mówimy o naszych realiach.

   Edytowany: 6 dni temu

   oceń komentarz 5 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 3 6 dni temuocena: 70% 

   Wek, uwzględniając produkcję akumulatorów i źródła zasilania w Polsce to różnica w produkcji zanieczyszczeń to tylko 22% mniej niż diesel i 26% mniej niż benzyniaki. Pytanie ile lat wytrzymają realnie baterie, bo w laptopach nie są aż tak dlugowieczne jak auta spalinowe, a to ta sama technologia magazynowania energii.

   Edytowany: 6 dni temu

   oceń komentarz 7 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wek 2 6 dni temuocena: 33% 

   Nie wiem na ile te dane są wiarygodne. Z podanych danych wynika, że diesel jest bardziej eko niż benzyniak. Nie jest to prawdą. Od co najmniej kilku lat wiemy, że diesle są bardziej szkodliwe dla zdrowia niż benzyniak i.

   Edytowany: 6 dni temu

   oceń komentarz 2 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 1 6 dni temuocena: 63% 

   Wek, moja wina. Nie dopisałem, że chodzi tylko o CO2.

   Edytowany: 6 dni temu

   oceń komentarz 5 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4015 sekundy
  REKLAMAA2-AUTO WIMAR (rekrutacja) 08.07.2021 - 07.08.2021