REKLAMAA1 UCK ALTERNATYWY 01.01.2023 - 31.12.2023
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ5 października 2022, 06:28 komentarzy 25

  (KW)

  Park&Ride pod urzędem dzielnicy? To nie wymysł, a rzeczywistość. Mieszkańcy załatwiający sprawy w ratuszu skarżą się na coraz więcej samochodów spoza Warszawy parkujących na parkingu urzędu. Na razie jednak nic się w tej kwestii nie zmieni. 

  Niegdyś „sypialnia” Warszawy. Dziś parking dla przyjezdnych. Ursynów to pierwszy przystanek dla dojeżdżających do stolicy mieszkańców położonych na południu podwarszawskich miejscowości. To tutaj zostawiają swoje samochody i przesiadają do metra.

  Z tego powodu parking pod ursynowskim urzędem znów ostatnio przeżywa oblężenie. - Tu jest Park&Ride! - mówi pan Leszek, mieszkaniec Ursynowa.

  "Parkują tutaj, bo im tak wygodniej"

  Parking między UCK „Alternatywy” a urzędem jest duży i ogólnodostępny. Stąd też zainteresowanie nim ze strony kierowców spoza Warszawy. Chodząc parkingowymi alejkami, można natknąć się na tablice rejestracyjne z wielu podwarszawskich miejscowości. Wśród nich królują te z Piaseczna.

  - Właśnie zauważyłem, że jest ich coraz więcej. Wszyscy przyjeżdżają do metra. To źle, że zajmują te miejsca. Ale to kwestia wychowania kierowców. Przecież są parkingi dla dojeżdżających do metra, ale tu mają wejście zaraz obok i im wygodniej - stwierdza pan Kacper, który przyjechał załatwić sprawę w urzędzie. 

  I o to mają największy żal mieszkańcy Ursynowa do przyjezdnych - nie ma gdzie zaparkować przy urzędzie, żeby załatwić w nim swoje sprawy. Bywa, że trzeba objechać parking kilka razy, żeby znaleźć sobie miejsce. Do tego parking służy także gościom domu kultury "Alternatywy".

  Czy zajmowanie miejsc pod ratuszem zamiast na parkingach P&R to rzeczywiście kwestia wygody? Nie wszyscy się z tym zgadzają.

  - Od kiedy skończyło się parkowanie pod Tesco, od Kabat wzdłuż całej al. KEN parkuje mnóstwo kierowców, którzy dojeżdżają do Warszawy. W tym pod urzędem. Nie mówię, że to źle czy dobrze. Po prostu tak jest. Zwyczajnie brakuje parkingów - zauważa pan Leszek. 

  I jako rozwiązanie proponuje budowę kolejnych Park&Ride. - Nie takich trzypiętrowych, jak przy metrze Stokłosy, tylko na przykład 10-piętrowych. Takie parkingi powinny być przy każdej stacji metra - podsumowuje ursynowianin.

  "Aby zaparkować bezpłatnie, trzeba mieć bilet"

  Zdaniem innej mieszkanki zajmowanie miejsc pod urzędem przez przyjezdnych to ani wygoda, ani brak miejsc na ursynowskich Park&Ride’ach. To kwestia szeroko pojętej oszczędności kierowców spoza Warszawy. Zaś problem ten dotyczy całego Ursynowa. 

  - Też mieszkam przy metrze, gdzie obok jest P&R. Wieczorami jest pusto, a w ciągu dnia nie ma miejsca. Nawet jak na chwilę trzeba po coś podjechać do domu, to muszę zjeżdżać do podziemnego garażu. A te Park&Ride stoją puste. Kłopot w tym, że aby tam parkować bezpłatnie, trzeba mieć określony bilet - zauważa pani Maria.

  Co najmniej dobowy, który kosztuje 15 złotych. To znacznie więcej niż 3,40 zł za bilet 20-minutowy, który zazwyczaj wystarcza, by dojechać z Ursynowa do centrum.

  Nawet gdyby bilety były tańsze, to parking pod urzędem wciąż jest bezpłatny. Czy z racji nadużywania go przez kierowców spoza Warszawy władze Ursynowa planują wprowadzić na nim zmiany? Jak przyznaje burmistrz Robert Kempa, to skomplikowana sprawa i wymaga przemyślanych decyzji. Przede wszystkim ratusz chce wykluczyć z parkingu konkretną grupę samochodów. 

  - Parking jest publiczny, ogólnodostępny. Nie możemy pobierać opłat za korzystanie z niego. Natomiast zmienimy regulamin, aby uniemożliwić parkowanie dostawczakom, których się namnożyło - zapowiada Robert Kempa.

  W przypadku osobówek zdaniem szefa zarządu dzielnicy tragedii nie ma. - Parking jest duży i też nie jest tak, że nie ma żadnej rotacji między parkującymi samochodami.

  Nie zawsze na cały dzień

  Parking na pewno pozostanie otwarty dla mieszkańców okolicznych bloków. Są to zwłaszcza Ci z enklawy przy Wasilkowskiego. Ostatnio swoje auta zaczęli też tam zostawiać mieszkańcy Hawajskiej, którzy stracili możliwość parkowania wzdłuż ul. Gandhi.

  Władze dzielnicy będą wkrótce realizowały projekt z budżetu obywatelskiego, który zakłada wymianę części miejsc na zieleń. Po tych zmianach ratusz będzie chciał przyjrzeć się bliżej sytuacji na parkingu.

  A na razie mieszkańcy muszą sobie radzić z tym, co mają. Powinni jednak pamiętać: nie każdy samochód na „obcych” numerach rejestracyjnych parkuje tam na cały dzień. Zawsze ktoś mógł przyjechać przerejestrować swoje auto. W ursynowskim urzędzie swoje sprawy załatwiają także mieszkańcy podwarszawskich miejscowości.

  - Przyjechałem odebrać paszport. A pod urząd zdarza mi się przyjechać maksymalnie dwa razy do roku - mówi nam kierowca z Piaseczna.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 63

  • 12
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 11
   PRZYDATNY
  • 4
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 10
   WKURZONY
  • 23
   BRAK SŁÓW

  25Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Nik 25 3 miesiące temuocena: 100% 

   NIE Dla likwidacji kolejnych istniejących miejsc parkingowych na osiedlach pod zieleń. TAK dla przedłużenia metra do Powsina i zrobienie tam park & ride.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nick 24 3 miesiące temuocena: 14% 

   Sprawa jest poważna, zgodnie z decyzją rządu, trzeba będzie na parkingu zrobić samorządowy skład węgla.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~klimaty 23 3 miesiące temuocena: 100% 

   Niedawno HU pisał o kilku, od lat niszczejących , nieużywanych dużych halach, na Ursynowie. Czekają na kupca, który narazie nie może tego nabyć drogą kupna. Można to wykorzystać.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Panirosomak 22 3 miesiące temuocena: 57% 

   Oho! Już się zaczyna! Za chwilę usłyszymy że mieszkańcy Ursynowa domagają się płatnego parkowania w swojej dzielnicy żeby im tam żaden obcy przypadkiem nie stawał. Zobaczycie sami i wspomnicie moje słowa!

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ahzn 21 3 miesiące temuocena: 62% 

   Lepiej niech parkują pod urzędem niż mieliby parkować w osiedlowych uliczkach bo i tak jeden z drugim nie zrezygnuje z przyjeżdżania samochodem do stacji metra

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~miama 20 3 miesiące temuocena: 90% 

   Warto pomyslec o zrobieniu tam parkingu podziemnego. Z miejscami dla urzednikow i petentow. Natomiast powierzchnia po pastwisku dla samochodow, powinna stac sie przestrzenia publiczna, które zawsze i wszedzie jak swiat dlugi i szeroki znajduja przy ratuszach, merostwach, itd. -Miejsce do organizowania imprez, roznych akcji typu "oddaj krew", "przebadaj sie", nasza potancowka, jarmark wielkanocny, itp.. Niemcy w ogóle sa mocni, bo przy ratuszu prawie zawsze jest rynek, zwykle od wieków, na rynku raz lub dwa razy w tygodniu targ. I idealnie czysto, bo handlarze wiedza, ze bursmistrz i urzednicy patrzą z gory.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Vincenty 19 3 miesiące temuocena: 89% 

   Tak samo przy Arenie parking duży owszem ale masa Tirów tam Parkuje dostawczaków poraz lawet. Wystarczy że dwa Tiry przyjadą to jest 18 miejsc zajętych tak samo laweta tam stojąca zajmuje 8 miejsc. Pisałem w tym temacie do Hali Ursynów i urzędników ale cisza jak zwykle

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mdo 18 3 miesiące temuocena: 70% 

   To jest efekt fatalnej polityki władz Ursynowa i Warszawy wobec kierowców - czyli nas mieszkańców tego miasta. Jeśli od lat miejsca parkingowe w różny sposób się likwiduje, to efekt jest taki, że pozostałe są oblężone. Z jednej strony na Ursynów został wpuszczony ruch z okolicznych miejscowości, z drugiej uniemożliwia się parkowanie. Nie ma tu żadnego bilansu i jest to najlepsze świadectwo wrogiego nastawienia obecnych władz do prywatnego transportu. No ale w przyszłym roku może wybory samorządowe...

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~obserwator 17 3 miesiące temuocena: 37% 

   A po co tam parking? Jest metro, są autobusy, jest wzdłuż KEN droga dla rowerów. Możliwości dojazdu wiele.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warlord Konstancin 16 3 miesiące temuocena: 4% 

   Z Konstancina ani Piaseczna metro do Warszawy nie jeździ. ;-) Autobusy jeżdżą w śladowych ilościach i wloką się niemiłosiernie. Czas to pieniądz. tak trudno udostępnić te parę miejsc dla przesiadających się do metra? Przynajmniej nie pchamy się samochodami do Śródmieścia :-)

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 1 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowianin 15 3 miesiące temuocena: 67% 

   @Warlord Konstancin Niech zatem Śródmieście utrzymuje ten parking, bo póki co to dla Ursynowa jesteście tylko ciężarem, a zysk z was ma Śródmieście

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warlord Konstancin 14 3 miesiące temuocena: 0% 

   -Ursynowianin - mieszkańcy Ursynowa również pracują w wielu miejscach : w innych dzielnicach czy nawet pod Warszawą i część z nich również korzysta z samochodów bo dojazd komunikacja miejską często jest trudny lub nawet niemożliwy. Nie sądzę, żeby ktoś wyliczał np. na Mokotowie ile samochodów na ursynowskich blachach zajęło im miejsca parkingowe. Tak wìęc zluzuj majtasy. Ja juz dziś pod Ratuszem zaparkowałem swoją betę ;-)

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 0 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~głos rozsądku 13 3 miesiące temuocena: 48% 

   Wszystkie opisane problemy rozwiąże tylko strefa płatnego parkowania na całym Ursynowie.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Młot_na_głupotę 12 3 miesiące temuocena: 61% 

   Zróbmy też może płatną strefę chodzenia po chodniku, płatną strefę jazdy rowerem, w ogóle zróbmy jedną wielką strefę od wszystkiego!

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 19 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowianin 11 3 miesiące temuocena: 0% 

   Absolutna zgoda. Dla mieszkańców to ledwie koszt 30zł na rok (albo 600 i parkowanie w obrębie całego obszaru MSI), w zamian spokój od przyjezdnych

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 0 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Znick 10 3 miesiące temuocena: 51% 

   Dopiero co wczoraj mówiliscie tym z Gandhi, żeby parkowali pod ratuszem. Dzisiaj już jojczycie, że parking pod ratuszem zawalony. Może byście ludzie ustalili jedną wersję i przestali robic kurtyzanę z logiki, co? A druga kwestia to rejestracje aut, już od dawna nie trzeba zmieniać blach po zakupie auta, wiec na jakiej podstawie walicie tezy, że to nie mieszkańcy Ursynowa? Ursynów niby taki tolerancyjny, sami kuźwa światowcy i postępowe europejczyki, ale jak przychodzi co do czego to wyłażą tony szowinizmu i ksenofobii, alez ludzie jesteście zakłamani i fałszywi

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~cicha lipa 9 3 miesiące temuocena: 24% 

   Tu się z Tobą zgadzam, mieszkam od wielu lat na Stokłosach i jestem właścicielem auta z niezmienioną rejestracją z Radomia i co, NIE MAM PRAWA ?! Głąby piszą co ślina na język przyniesie...

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 4 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pogratulować 8 3 miesiące temuocena: 85% 

   zapraszam na Kabaty, osiedlowe uliczki (np. Pala Telekiego), zawsze będące oazą dostępnych miejsc do parkowania, są teraz od rana do wieczora zawalone autami na podwarszawskich rejestracjach; gratulujemy władzom budowy bloków na parkingu po Tesco; przy 1.stacji metra właśnie powinien być parking dla osób dojeżdżających i przesiadających się do komunikacji, a zafundowano nam to co zafundowano

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jolkaswawolka 7 3 miesiące temuocena: 62% 

   Planowana galeria handlowa z dużym parkingiem też Wam nie pasowała i robiliście raban, żeby jej nie było. To się teraz męczcie.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 13 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~głos rozsądku 6 3 miesiące temuocena: 88% 

   Nie, żadne P&R dla przyjezdnych, bo to tylko zwiększyłoby ilość samochodów na Ursynowie. Przecież dla mieszkańców Konstancina, Piaseczna, Góry Kalwarii itd. stworzono specjalne linie autobusowe z buspasem wzdłuż ul. Puławskiej i kilka linii autobusowych wzdłuż ul. Drewny do metra Kabaty, a dla mieszkańców Wilanowa stworzono dwie linie autobusowe wzdłuż ul. Branickiego do metra.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 15 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~meta 5 3 miesiące temuocena: 67% 

   Na Kabatach, ogromny teren zagrodzony szlabanami. Nawet do sklepów, restauracji , apteki , czy ZUS-u mają możliwość dojazdu tylko wybrańcy. Miasto w mieście . Teren przestronny, wygodny, dobrze , a nawet przesadnie , zainwestowany w zieleń, ławeczki, aytrakcyjne place zabaw, , bo mieszka tam KTO ? Wybierzcie sie i porównajcie z inwestycjami między kościołem , a Ratuszem.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~parkingowy 4 3 miesiące temuocena: 90% 

   Wystarczyłby biletomat, a w regulaminie zamieścić, że czas postoju w celu załatwienia spraw wynosi max 2 godz, jak przy marketach. A później kontrola biletów za szybą przez przedstawiciela UDz.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kurkawodna 3 3 miesiące temuocena: 89% 

   popieram! i jeszcze parę złotych by wpadło do kasy

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 17 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kurzył na urwisku 2 3 miesiące temuocena: 76% 

   Taaa. tylko do tego trzeba Pana Burmiszcza z prawdziwego zdarzenia, a nie z fikcji !

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 13 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawiak82 1 3 miesiące temuocena: 91% 

   Parking przed Urzędem Dzielnicy jest od lat zablokowany przez dojeżdzających spod Warszawy i od lat władze dzielnicy nic nie potrafią z tym zrobić. To przykład ich totalnej impotencji i nieudolności. Najlepszy bo dokładnie pod ich oknami. Jeśli tego nie potrafią rozwiązać to czego więcej można od nich oczekiwać.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 31 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4704 sekundy
  REKLAMAA2 KUCHAREK6 26.11.2022 - 25.02.2023