REKLAMAA1 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ20 czerwca 2022, 14:41 komentarzy 1

  (pixabay.com)

  Trochę karmy, jakieś koce i przede wszystkim życzliwość człowieka. Tego właśnie najbardziej potrzebują bezdomne zwierzaki ze schroniska fundacji „Znajdki”. Psiaki i kociaki liczą na pomoc ursynowian. Same niestety sobie nie poradzą.

  Ursynowianie już wielokrotnie pokazywali, że są gotowi pomóc w słusznej sprawie. Taka też jest zbiórka dla schroniska dla zwierząt pod Radzyminem. Społecznicy oraz Spółdzielnia Mieszkaniowo-Budowlana „Jary” już po raz kolejny organizują akcję pomocy dla podopiecznych fundacji „Znajdki”.

  - Co roku robimy zbiórkę zimową. Teraz uznaliśmy, że zrobimy jeszcze w lato. Mieszkańcy zawsze chętnie pomagali. My też cały czas pomagamy, a jest komu. Non stop fundacja bierze pod swoje skrzydła jakieś zwierzaki, na przykład z wypadków - mówi Małgorzata Balińska, organizatorka zbiórki ze spółdzielni „Jary”.

  Porzuconych zwierzaków przybywa

  Pyszczków do wykarmienia nie brakuje. W okresie letnim jeszcze ich przybywa. Jak zauważa współorganizatorka zbiórki Teresa Grycuk, przed wakacjami wielu właścicieli psów i kotów porzuca swoich pupili. Niestety zapasy fundacji nie rosną wprost proporcjonalnie do liczby potrzebujących pomocy zwierzaków.

  - Z żywnością jest niewesoło, finanse są ograniczone. Dlatego zbieramy dla tych zwierzaków. Przede wszystkim karmę - sucha i mokra, dla szczeniaków i dla seniorów - oraz podkłady higieniczne. Tego najbardziej brakuje - zaznacza Teresa Grycuk.

  Oprócz tego potrzebne są przysmaki i zabawki oraz tak podstawowe rzeczy jak smycze i obroże. Dla kotów dodatkowo żwirek oraz kuwety. „Znajdkom” przydałyby się również transportery. Organizatorzy zbiórki - jeśli będzie dużo darów - chcieliby się także podzielić zebranymi rzeczami z potrzebującymi zwierzakami z Ukrainy. Takich również w ostatnim czasie jest u nas dużo. 

  Dary można przekazywać w siedzibie SMB „Jary” przy ul. Surowieckiego 12 w poniedziałki, wtorki, środy i piątki w godzinach 7-15 oraz w czwartki w godzinach 10-18. Akcja trwa do 30 czerwca. Dla tych zwierzaków każda pomoc się liczy. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 13

  • 4
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 5
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~UśmiechniętyBuldog 1 miesiąc temuocena: 100% 

   Zabawka się znudziła, zabawkę trzeba wyrzucić...a że zabawka czuje, myśli, przywiązuje się - kocha i jest żywą piękną istotą nikogo nie interesuje. Ludzie są okrutni, nastawieni na siebie - głupole. Każdego roku to samo...dramat domowych zwierzaków trwa w najlepsze :(

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4822 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022