REKLAMAA1-EARLY-STAGE--24-08---23-09-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ7 sierpnia 2020, 12:46 komentarzy 1

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (SK)

  Ursynowska Onkologia wstrzymała wszystkie dzisiejsze operacje. Jest podejrzenie, że pracownik bloku operacyjnego został zakażony koronawirusem.

  Pierwsze od trzech miesięcy podejrzenie koronawirusa w Narodowym Instytucie Onkologii przy Roentgena. Pracownik bloku operacyjnego został skierowany na testy, bo mógł się zarazić wirusem wywołującym chorobę Covid-19.

  Jak poinformowała dyrekcja placówki praca bloku operacyjnego na Ursynowie została całkowicie wstrzymana.

  - Planowane operacje zostają odwołane i przesunięte na późniejszy termin - napisał NIO w komunikacie.

  W tej chwili tworzona jest lista osób, które zostaną poddane ewentualnej kwarantannie i testom PCR w laboratorium instytutu. Wyniki testu wykonanego u pracownika podejrzewanego o zakażenie wirusem będą znane prawdopodobnie jutro.

  Na wszystkich pozostałych oddziałach Narodowego Instytutu Onkologii praca odbywa się normalnie, ale z zachowaniem procedur bezpieczeństwa.

  Koronawirusa w ursynowskim szpitalu onkologicznym stwierdzano kilka razy. W kwietniu na parę dni z tego powodu wyłączano m.in. oddział nowotworów układu moczowego, oddział radioterapii oraz oddział nowotworów płuca i klatki piersiowej. 

  Centrum onkologii w związku z epidemią koronawirusa wprowadziło nadzwyczajne środki ostrożności. Wciąż obowiązuje zakaz odwiedzin, a wszyscy pacjenci przekraczający próg placówki mają sprawdzaną temperaturę ciała, wypełniają też ankietę o stanie zdrowia. Ale najważniejsza jest zasada separacji oddziałów, personel jednego oddziału nie kontaktuje się z personelem innego oddziału. Ogranicza to ryzyko zawleczenia wirusów i bakterii na oddziały. Pacjenci onkologiczni mają bardzo obniżoną odporność, łatwo więc mogą ulec zarażeniu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 33

  • 10
   BARDZO PRZYDATNY
  • 5
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 6
   WKURZONY
  • 8
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Rekin 1 miesiąc temuocena: 78% 

   Nie pozostaje nic innego, jak życzyć tylko szczęścia, całemu personelowi i wszystkim pacjentom, którzy przeszli przez blok operacyjny w czasie pracy tej "podejrzanej" osoby. Powoli wracają urlopowicze, więc lada moment zaczną rozbrzmiewać koronawirusowe "tanga i polki" na całym Ursynowie. Ciekawe, na kogo tym razem będą zrzucać winę za swoje bezmyślne zachowania i obojętność wobec zachowań innych osób - nie chcących stosować się do zaleceń i nakazów sanitarnych.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4148 sekundy
  REKLAMAA2-DAGRASSO--14-08----13-11-2020