REKLAMA
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Podgrzewacze wody to jeden z prostszych sposobów na ekonomiczne przygotowanie ciepłej wody użytkowej. Dzięki zamontowaniu urządzenia woda o odpowiedniej temperaturze jest dostarczana w krótkim czasie po odkręceniu kranu. Jaki jednak model podgrzewacza najlepiej wybrać?

  Podgrzewacze znajdują zastosowanie szczególnie w sytuacjach, w których punkt poboru wody jest oddalony jest od urządzenia ją podgrzewającego. Podział podgrzewaczy wyróżnia modele pojemnościowe i przepływowe, przy czym zarówno jedne, jak i drugie mają swoje zalety oraz wady.

  Pojemnościowe podgrzewacze do wody

  W przypadku podgrzewaczy pojemnościowych woda magazynowana i nagrzewana jest w zbiornikach. Różnią się one pojemnością, przez co decydując się na zakup tego typu urządzenia można je z łatwością dopasować do własnych potrzeb. Warto jednak mieć na uwadze, że im większego zbiornika potrzebujemy, tym więcej wolnej przestrzeni musimy na niego wygospodarować.

  Zaletą podgrzewaczy pojemnościowych jest bez wątpienia fakt, że magazynowana woda jest ciągle ciepła, więc można z niej korzystać natychmiast po odkręceniu kranu. Z drugiej strony znajdująca się w zbiorniku, lecz niewykorzystana woda ulega stopniowemu wychłodzeniu i wymaga ponownego podgrzania.

  Przepływowe podgrzewacze do wody

  Z kolei przepływowy ogrzewacz wody z Castoramy nie posiada zbiornika i podgrzewa wodę na bieżąco. Ze względu na zasadę działania tego rodzaju podgrzewaczy, tuż po odkręceniu kranu poleci z niego zimna woda, ale po kilku chwilach zacznie ona robić się coraz cieplejsza.

  Atutem podgrzewaczy przepływowych jest możliwość zamontowania ich na stosunkowo niewielkiej powierzchni. Te modele podgrzewaczy przeznaczone są jednak do zaopatrywania w ciepłą wodę tylko jednego kranu, przez co zwykle montowane są nad nim. W praktyce oznacza to, że chcąc skorzystać z tego rozwiązania nie tylko w łazience, ale też kuchni, musimy kupić dwa urządzenia.

  podgrzewacze-do-wody-3.jpg

  Zasilanie podgrzewaczy do wody

  Przed podjęciem decyzji o zakupie konkretnego modelu podgrzewacza do wody, musimy wziąć pod uwagę nie tylko jego budowę czy zasadę jego działania, ale także sposób jego zasilania. Zarówno podgrzewacze pojemnościowe, jak i przepływowe mogą być zasilane gazem lub energią elektryczną.

  Pierwsze z wymienionych zasilane są gazem ziemnym lub płynnym. Na korzyść tego rozwiązana przemawiają stosunkowo niskie ceny gazu oraz bezpieczeństwo użytkowania, lecz jedynie pod warunkiem przestrzegania zaleceń producenta urządzenia. W przeciwnym razie eksploatacja podgrzewacza gazowego może wiązać się z ryzykiem uwalniania się czadu.

  Modele elektryczne natomiast powszechnie uznawane są za bezpieczniejsze, choć koszty ich eksploatacji są z reguły wyższe. Należy jednak zwrócić uwagę, by podgrzewacz elektryczny został prawidłowo zamontowany i dostosowany do miejsca, w którym będzie się znajdował.

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.2016 sekundy
  REKLAMAA2-WSMAQ---16-01----30-01-2019