REKLAMAA1-DAGRASSO----13-05----13-08-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (mat. prasowe)

  Styl skandynawski jet obecnie silnym trendem wnętrzarskim, nieustająco popularnym i na dobre zagościł w naszym kraju. Jego cechy charakterystyczne bowiem, doskonale sprawdzają się w naszej strefie klimatycznej.

  Skandynawski klimat w domowych wnętrzach.

  Tak, chodzi tu głównie o pogodę. W krajach skandynawskich zimy są bardzo długie, a dni krótkie, toteż spragnieni światła mieszkańcy dalekiej północy, robią wszystko, aby rozświetlić, a także optycznie powiększyć wnętrza . Stosują wnętrzarskie triki, które również Wy możecie wykorzystać w swoich domach. Oto kilka wskazówek, co możecie zrobić, aby w Waszym gniazdku zapanował przytulny klimat scandi.

  Drewniane podłogi i ściany 

  Skandynawowie uwielbiają naturalne materiały jak drewno, kamień, szkło, wełna. We wnętrzach ich domów najczęściej zajdziecie olejowane deski podłogowe, w jasnych naturalnych barwach. Równie często stosowane jest również malowanie desek białą kryjącą farbą lub ich delikatne bielenie. Nawet, wydawać by się mogło, dawno już niemodna boazeria ścienna i sufitowa, staje się niezwykle atrakcyjna i pożądana w białej wersji. Sporo drewna i wikliny stosuje się również w meblach, które najczęściej łączy się z naturalnymi materiałami jak skóra, bawełna, len.

  Kolory - biel i szarości

  Pierwszorzędną sprawą przy urządzaniu skandynawskich wnętrz jest zaprzyjaźnienie się z trzema podstawowymi kolorami dominującymi w owych wnętrzach: białym, szarym, beżowym. Te kolory w jasnych odcieniach dominują na ścianach, podłogach i materiałach. Sprawiają, że wnętrza stają się czyste, przestronne i jasne. Ciemniejsze odcienie tych barw stosowane są częściej na meblach i dodatkach.

  Meble i inne dodatki

  Funkcjonalność to kluczowe słowo odnośnie mebli w skandynawskich wnętrzach. Zasada less is better dobrze oddaje klimat scandi. Sprzętów domowych jest niewiele, są one natomiast bardzo często wielofunkcyjne i designerskie w formie. Dodatki często są bardziej kontrastujące wobec jasnych podłóg i ścian. Mogą mieć mocne geometryczne wzory, lub żywe barwy, aczkolwiek surowe drewniane dodatki jak np. świeczniki z nieokorowanego drewna będą równie pożądane.

  Materiały dostarczone przez serwis www.parkiet.pl

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.2644 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020