REKLAMAA1 PSYCHOCARE 01.08.2021 - 31.10.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Na Ursynowie właśnie pojawiły się podpórki dla rowerzystów. Zamontowano je przy ścieżkach rowerowych w al. KEN i na ul. Rosoła. To kolejne po wiatach udogodnienie dla cyklistów. Tych samych, pod którymi nadal nie ma stojaków.

  Na przejazdach dla rowerów w al. KEN i na ul. Rosoła pojawiają się podpórki dla cyklistów. Instalacje to kontynuacja projektu z budżetu obywatelskiego na ten rok zatytułowanego "Wygodniej rowerem przez Ursynów - zadaszone stojaki przy metrze i podpórki rowerowe przy skrzyżowaniach".

  - Podpórka pozwala się oprzeć w wygodny sposób, dzięki czemu rowerzyści nie muszą stawiać stóp na ziemi w oczekiwaniu na zielone światło - mówi Jakub Dybalski, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich.

  Na Ursynowie znajdą się 23 takie podpórki. Rowerzyści znajdą je na wspomnianych drogach w pobliżu większych skrzyżowań - w al. KEN na odcinku Wąwozowa-Benedykta Polaka oraz na ul. Rosoła na odcinku Wąwozowa-Ciszewskiego. jedna podpórka kosztuje wraz z montażem tysiąc złotych. Zdaniem niektórych to zdecydowanie za... mało.

  - Nie podoba mi się, że w centrum miasta stawiają ładne, eleganckie i porządne podpórki ze stali nierdzewnej, a u nas na Ursynowie dali takie badziewie - stwierdza ursynowski rowerzysta.

  W ramach projektu ZDM na Ursynowie postawił metalowe podpórki malowane proszkowo.

  A gdzie stojaki?

  Sam pomysł na podpórki nie budzi kontrowersji - jedynie jego wykonanie. Podobnie sprawa się ma z wiatami rowerowymi przy ursynowskich stacjach metra. Zadaszenia są częścią tego samego projektu z budżetu obywatelskiego. Drogowcy postawili je już w grudniu zeszłego roku. Jednak nie pod każdą rowerzyści znajdą stojaki.

  - Wiaty udało się zainstalować w grudniu, bo zostały zamówione dodatkowe wiaty oprócz puli instalowanej przy szkołach. Stąd też decyzja, by nie czekać z ich montażem kilka miesięcy, ale zamontować je wcześniej, skoro jest okazja. Wiaty stanęły zatem tam, gdzie miały stanąć – zadaszając istniejące stojaki (jeśli były) lub bez stojaków (jeśli ich nie było) - tłumaczył w marcu Mikołaj Pieńkos, rzecznik ZDM.

  Chociaż na ich dostawienie drogowcy mają czas do końca roku, to stojaki pojawić się mają już niedługo. ZDM czeka aktualnie na rozstrzygnięcie przetargu na ich zakup i montaż - stojaki są częścią większego zamówienia. Biorąc pod uwagę remont Wąwozowej i budowę ścieżki na Stryjeńskich, wiaty oraz podpórki będą przydatnym uzupełnieniem dla stale rozbudowywanej sieci dróg rowerowych na Ursynowie.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 53

  • 13
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 6
   PRZYDATNY
  • 5
   OBOJĘTNY
  • 3
   NIEPRZYDATNY
  • 11
   WKURZONY
  • 14
   BRAK SŁÓW

  50Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Paulo 50 miesiąc temuocena: 100% 

   Te podpórki to mało trafiony pomysł. Na przykład drogą dla rowerów przy ulicy Rosoła jeździ bardzo dużo rowerzystów i kiedy grupa rowerzystów zatrzymuje się na światłach, z podpórki może skorzystać tylko jeden. Więc gdzie tu logika?

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ pedalarz 49 miesiąc temuocena: 100% 

   A kiedy flufferzy dla rowerzystów na każdym skrzyżowaniu?

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sławek Kabaty 48 miesiąc temuocena: 92% 

   Aż się dziwię że jeszcze nie wykorzystano bezrobotnych do podtrzymywania rowerzystów czekających na przejazd. Wtedy rowerzyści mogliby cały czas trzymać na pedałach obydwie stopy a nie tylko jedną ! A tak poważniej, zamiast marnować pieniądze na gadżety lepiej byłoby je przeznaczyć na poprawę nawierzchni albo przycinanie roślinności utrudniającej jazdę. No ale wtedy urzędnicy nie bardzo by mieli się czym chwalić. Żeby nie było wątpliwości - moje (całkowicie subiektywne !) zdanie na temat "podpórek" jest całkowicie negatywne. Dodam że jeżdżę rowerami kilkadziesiąt lat.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ES 47 miesiąc temuocena: 100% 

   Mam dokładnie takie samo negatywne zdanie na temat podpórek dla rowerzystów - wyrzucanie pieniędzy na gadżety, zamiast budowy i naprawy ulic, ścieżek rowerowych i chodników, czy chociażby utrzymania zieleni. Jest wiele pilniejszych potrzeb niż montowanie takich udogodnień!!!!

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 8 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Morfeusz 46 miesiąc temuocena: 77% 

   Więcej ścieżek rowerowych !!!

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Morfeusz 45 miesiąc temuocena: 89% 

   Więcej ścieżek rowerowych !!!

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~inquisitores 44 miesiąc temuocena: 88% 

   na KEN przy metrze Natoli jest zadaszenie obok podpórek zamiast nad nimi. to jest dopiero kunszt.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~PolishWoodpecker 43 miesiąc temuocena: 62% 

   Świetna inicjatywa.... kolejną powinny być,,podpórki,, dla ,,uperfumowanych,, którzy wracają z sklepu nocnego chwiejnym krokiem...

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jane 42 miesiąc temuocena: 84% 

   Jeżdżę na rowerze codziennie, przemierzam Ursynów wzdłuż i wszerz i uważam, że te podpórki nie są wyposażeniem pierwszej potrzeby. Na pewno można było lepiej wydać te pieniądze.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 41 miesiąc temuocena: 23% 

   Już nienawistna patologia otwiera dialog nienawiści. Rowery i podpórki im przeszkadzają. Może i są ważniejsze rzeczy, ALE NIE ŻYJEMY W PRL ,TYLKO W ŚWIECIE OTWARTYM NA UŁATWIANIE LUDZIOM ŻYCIA W KAŻDEJ JEGO DZIEDZINIE. Jest 21 wiek. Ruszcie tłuste dupska i pojeździjcie na rowerach ,zamiast brudzić klawiatury swoimi tłustymi paluchami. Nic dla innych nie zrobią ,ale w necie są najmądrzejszymi na świecie.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 30 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jan 40 miesiąc temuocena: 93% 

   Siewca pokoju i porozumienia?

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 25 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Xyz 39 miesiąc temuocena: 79% 

   Jak masz tłusty zad, to sobie jezdzij rowerem. Ja nie musze. Sa dziesiatki aktywnosci bardziej rozwojowych fizycznie niż jak cherlak w obcisłych gaciach. Mozna sobie pojsc na basen, pobiegac, jest fitness, siłownia, siatkowka, koszykówka, piłka nożna, squash, tenis itd. Wiec w d..ie mam wywalanie naszych podatków na jakies debilne podpórki. Chcesz jezdzic rowerem to sobie jezdzij - nóg kurna nie masz, zeby na nich stanąć na światłach, ty leniwa tłusta d..i, tylko podpórki panu jaśnie hrabiemu potrzebne?!

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 15 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~4+4=8 38 miesiąc temuocena: 100% 

   pol jestes najwiekszym frustratem tego forum. Ja jezdze duzo rowerem, moge sie zalozyc o krate piwa ze wiecej od ciebie i nie podobaja mi sie te podporki, wole zsiasc z roweru i dac odpoczac klejnotom albo zwyczajnie pokrecic sie w kolko zamiast opierac sie o cos o co opieraly sie setki innych ludzi przede mna. Jak jest zimno to zadna to przyjemnosc trzymac sie metalowej podporki, jak jest goraco to rowerzystow jest tyle, ze ta podporka tez nie ma sensu. Masz jeszcze jakies uwagi internetowy napinaczu i frustracie?

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dick 37 miesiąc temuocena: 80% 

   I tak przejeżdżają na czerwonym. Sam jestem rowerzystą, ale zawsze czekam.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 36 miesiąc temuocena: 40% 

   Ja nie przejeżdżam. Nie mierz wszystkich na podstawie patologicznych jednostek

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 8 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pytek 35 miesiąc temuocena: 38% 

   tak - jeżdzę rowerem na czerwonym jeśli nikomu to nie grozi. Ale za to w kasku:-)

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 3 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~aster 34 miesiąc temuocena: 50% 

   kto nigdy nie przeszedł na czerwonym albo nie na przejściu, bądź nie przejchał rowerem lub samochodem na czerwonym? Na haloursynów wszyscy bardziej święci niż JP2

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 6 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 33 miesiąc temuocena: 71% 

   Aster, nie przechodzę i nie przejeżdżam na czerwonym. Nawet jak jest mały ruch, noc czy poranek. To jest wyćwiczony odruch, a nie swobodne podejście do PORD. Tak samo nie jeżdżę pojazdami po chodnikach.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 5 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~hgw 32 miesiąc temuocena: 83% 

   Czasem światła tak są zorganizowane że zmuszaja do przejazdu na czerwonym. Inaczej trzeba czekać dwa cykle żeby pokonać jedno przejście/przejazd. Nie mówie ze to jest w porządku ale jakiś Galas tak to wymyślił że kusi do łamania przepisów.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pytek 31 miesiąc temuocena: 71% 

   czy mogę prosić jeszcze o wyrzutnię (katapultę) rowerową w tych miejscach - no bo jak już stoję i się opieram to muszę ruszyć. Przecież nie zrobię tego o własnych siłach. A poważnie - poziom marnotrawienia naszych pieniędzy - MASTER. Gratuluję.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 30 miesiąc temuocena: 18% 

   Poziom twojej nienawiści......gratuluję. Rusz tłusty tyłek i pojeździj na rowerze. Dobrze zrobi dla twojego zdrowia.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 7 31 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pytek 29 miesiąc temuocena: 91% 

   do pol - jestem szczupły mam 4 rowery w tym składany który zabieram gdzie mogę:-) Jeżdzę bardzo dużo. Czyli spudłowałeś:-) I troszkę piszesz nie na temat. Ja o marnowaniu pieniędzy a Ty o moim BMI.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 21 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Xyz 28 miesiąc temuocena: 86% 

   Pol pierdzieli w kółko o tlustych tyłkach i kondycji, ale zeby stanac na chwilę rowerem musi mieć podpórkę. XDDD

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 12 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcin 27 miesiąc temuocena: 71% 

   Bez sensu, no ale cóż to budżet obywatelski, z demokracją się nie dyskutuje... ;-) Są dużo ważniejsze rzeczy do zrobienia, np - wyprostowanie ścieżki na skrzyżowaniu Przy Bażantarni i Rosoła bo to co tam jest to jakieś kuriozum, - przycięcie lub wycięcie zieleni na skrzyżowaniach ścieżek ze ścieżkami i ścieżek z chodnikami dla pieszych w celu poprawy widoczności i bezpieczeństwa - przycięcie zieleni przy ścieżkach, bo w niektórych miejscach zostało już mniej niż 50% prześwitu.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ekspert 26 miesiąc temuocena: 61% 

   Bezdomni nie mają dachu nad głową a debile z urzędu miasta fanaberiami typu podpórki sie zajmują.....skandal

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pimpek55 25 miesiąc temuocena: 35% 

   To podpórki do emerytów i niepełnosprawnych którzy mając pieluchy nie potrafią ustać w linii prostej bo może polecieć w majty.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 6 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pytek 24 miesiąc temuocena: 58% 

   serio - z budżetu ma iść kasa na bezdomnych? Z jakiego powodu?

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 7 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ats 23 miesiąc temuocena: 56% 

   To niech bezdomni nie walą wódy w wiatach śmietnikowych, tylko wezmą się do roboty?

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 5 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Irfy 22 2 miesiące temuocena: 38% 

   Podpórki? W porządku, nawet praktyczne. Tylko czemu stawiają je w miejscach "od czapy"? Na Al. KEN jedynymi miejscami, w których mogłyby się przydać to duże skrzyżowania KEN-Ciszewskiego i KEN-Gandhi. A urzędnicy to postawili przy jakimś karłowatym przejściu na Kabatach, gdzie w 9 przypadkach na 10 przelatuje się ścieżką z lekkim zwolnieniem, bo na tej uliczce nie ma ruchu. Ale cóż, nie można wymagać logiki.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 21 2 miesiące temuocena: 74% 

   Zapomniałeś dodać, że przelatuje się na czerwonym. Kto by się przejmował jakąś dyskoteką na kiju, nie?

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 20 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Irfy 20 miesiąc temuocena: 42% 

   Odnoszę niejasne wrażenie, że tę "dyskotekę na kiju" postawili tam właśnie przy okazji tego stojaka. Albo jakoś niedawno. Ale mniejsza o to. Mi chodziło wyłącznie o lokalizację. Czyli - jeżeli już stawia się takie rzeczy, należałoby postawić w miejscu, w którym komuś się przyda. Stawianie w miejscu, w którym rowery się nie zatrzymują bo a)jest zbyt mały ruch b)rowerzyści wprawdzie wbrew przepisom, ale jednak - ignorują sygnalizację, nie ma większego sensu. Bo stojak będzie bezużytecznie stał i korodował a potem się go będzie remontować za twoje pieniądze. Tymczasem widzę, że moją wypowiedź potraktowano jako przyczynek do "odwiecznej świętej wojny" rowerzystów z samochodziarzami i vice versa :)

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 5 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 19 miesiąc temuocena: 68% 

   Irfy, zwrócenie uwagi, że pord obowiązuje wszystkich to jakaś wojna? Raczej walka z anarchią drogową i zupełną bezkarnością.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 13 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rumburak 18 miesiąc temuocena: 100% 

   Kabaty znasz chyba z opowieści cioci. Ruch rowerowy jest tam z pewnością większy niż na Ciszewskiego czy Gandhi. I właśnie to jest jeden z argumentów przeciw podpórkom. Jeden rowerzysta się podeprze a pozostałych dziesięciu tylko popatrzy.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~HUNJKNM 17 2 miesiące temuocena: 77% 

   " nie muszą stawiać stóp na ziemi w oczekiwaniu na zielone światło" Ludzie, zarty sobie robicie?! Niech urzednicy z wlasnej kieszeni placa za takie glupoty to im sie odechce. Jako piesza domagam sie laweczki przed pasami abym nie musiala stawiać stóp na ziemi w oczekiwaniu na zielone światło. Zartuje oczywiscie bo to jest debilizm ale cudze latwo sie wydaje. Znajomy/ rodzina ktorego urzedasa bedzie wykonywac ten "projekt"? I jak dlugo po instalacji badziewia zanim trzeba bedzie go naprawiac? Radze poscic worek pieniedzy budzetu do Czajki, ten sam a chociaz zasmiecania Ursynowa takimi "wynalazkami" mniej.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MrFrosty 16 2 miesiące temuocena: 21% 

   zaplułaś monitor?? sie oburzyła na pare stojaczków... :DDD

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 6 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dark 15 miesiąc temuocena: 22% 

   Jak ktoś jest zapięty w SPD to jest spore ułatwienie. Wiesz co to jest w ogóle?

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 2 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Xyz 14 miesiąc temuocena: 75% 

   G..no mnie obchodzi twoje spd. Miasto to nie tor kolarski. Kup se trampki. Infra w Warszawie ma byc dostosowywana do turdefransów? A ja mam buty do biegania, to mam sie domagac nawierzchni z tartanu?? Czy was juz totalnie pogrzało?? Tak z ciekawosci, a jak staniesz trzeci, czwarty w kolejce na swiatłach w tych swoich S P D, to sobie radzisz, czy jestes z tych co sie wpychają na chama na sam początek?

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 6 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Obserwator 13 2 miesiące temuocena: 45% 

   Każda inwestycja w ekologię i transport zeroemisyjny (w tym przypadku rower) cieszy. Mieszkancy wybieraja w BO projekty rowerowe. Widać że nadrabiamy pewne zaległości. Coraz więcej osób wybiera rower jako środek transportu. Takie drobiazgi mogą tylko zwiększyć ilość rowerzystów na drogach, w tym tych dla których to nie tylko rekreacja, ale np. środek transportu do pracy.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Grigor 12 2 miesiące temuocena: 67% 

   Nie twierdzę, że rowerzystom (czyli i mi też) nie należą się rozwiązania poprawiające KOMFORT, ale ZDM powinien w pierwszej kolejności poprawić BEZPIECZEŃSTWO, czyli np. połatać dziury w jezdniach, gdzie można sobie koło urwać...

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MrFrosty 11 2 miesiące temuocena: 46% 

   a gdzie są takie dziury?

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 6 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ważniak 10 2 miesiące temuocena: 57% 

   Trochę to smutne, że jedna grupa pewnch ludzi jest aż tak faworyzowana.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~No właśnie - dlaczego oni są faworyzowani? 9 2 miesiące temuocena: 47% 

   No właśnie. Ja też zastanawiam się, dlaczego grupa pewnych ludzi jest faworyzowana, i to nie tylko na Ursynowie, nie tylko w Warszawie, ale w całej Polsce, grupa kierowców samochodów mianowicie. A odbywa się to kosztem rowerzystów i pieszych.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 18 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Fazi 8 2 miesiące temuocena: 63% 

   To teraz czekam na podpórki dla pieszych, abym mógł sobie usiąść przed przejściem na czerwonym czkając na zielone. JPRDL Bareja w grobie się kręci.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 31 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~CZKAĆ stojąc. 7 2 miesiące temuocena: 19% 

   A po co? Przecież CZKAJĄC na zielone można stać. Zresztą czkać można również idąc.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 3 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 6 miesiąc temuocena: 10% 

   Pojeździj na rowerze ,to nie będziesz musiał siedzieć niedojdo czekając na światło zielona. Nienawiść i PATOLOGIA

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 2 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Paulo 5 miesiąc temuocena: 100% 

   ~pol, nienawiść i patologia??? I kto to mówi...

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 4 2 miesiące temuocena: 71% 

   A co z wygodą pieszych? Jakieś przejścia przez ścieżki rowerowe lub spowalniacze dla cyklistów?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rumburak 3 2 miesiące temuocena: 62% 

   Kto stawia na wygodę, ten wybiera taksówkę. Jeżdżę często rowerem i nie mogę zrozumieć po co to żelastwo zamontowano.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Xyz 2 2 miesiące temuocena: 68% 

   Faktycznie. W dobie zaciskania pasa to są najważniejsze wydatki. Jeszcze ta debilna kładka za 150 mln. Mam nadzieje, ze ktos kiedys beknie za taką niegospodarność

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pytek 1 2 miesiące temuocena: 82% 

   a znasz w historii naszej krainy żeby ktoś kiedyś beknął za cokolwiek?

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 14 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.384 sekundy
  REKLAMAA2 GIGANT500 spoxschool 06.09.2021 - 29.09.2021