REKLAMAA1-AUCHAN-02-07----31-12-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 listopada 2019, 09:00 komentarzy 30

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹
  Przyjezdni podrzucają śmieci do ursynowskich altanek

  Przyjezdni podrzucają śmieci do ursynowskich altanek (SK)

  Miało być tak dobrze, a wyszło... jak zawsze. Rewolucja śmieciowa z 2014 roku zlikwidowała podrzucanie śmieci do cudzych pojemników. Ale tylko w teorii. Proceder wciąż trwa. Podjeżdża samochód - najczęściej na podwarszawskich rejestracjach - i za chwilę frrruu... worek z odpadami ląduje w kontenerze.

  Mieszkańcy ursynowskich blokowisk obserwują to zjawisko z okien mieszkań. Stanowczo sprzeciwiają się takim praktykom. Jednak nic zrobić nie mogą, bo jak tu złapać śmietnikowego podrzucacza?

  - Śmieci podrzucane są najczęściej rano lub wieczorem. Co gorsze nikt nie segreguje tych odpadów, a my boimy się, że będziemy musieli płacić więcej za wywóz - mówi pan Mirosław, mieszkaniec ulicy Meander. Podobne zachowania obserwują mieszkańcy ulic Żabińskiego, Dereniowej czy Lokajskiego. Nasz reporter był też świadkiem takiego incydentu na osiedlu przy Magellana.

  Rewolucja śmieciowa miała pomóc...

  Od lutego 2014 roku wszyscy są zobowiązani do regulowania płatności za wywóz śmieci bez względu na to czy mieszkają w bloku, kamienicy czy domku jednorodzinnym. Ostatnia grupa była przez mieszkańców blokowisk notorycznie podejrzewana o podrzucanie odpadów do spółdzielczych śmietników. Odkąd jednak ustawa śmieciowa weszła w życie nie ma to już sensu.

  Śmieci z prywatnych posesji są odbierane, a ich ilość nie przekłada się na wyższe koszty dla mieszkańców. Stawki są ustalone z góry. Podrzucanie śmieci opłaca się jedynie tym, którzy mieszkają poza Warszawą. Według relacji mieszkańców, przyjeżdżają oni codziennie do stolicy do pracy, a przy okazji pozbywają się własnych odpadów.

  - Jestem w stanie przymknąć oko na podrzucane worki z odpadami, ale niech je chociaż segregują. Bo jeśli przyjdzie kontrola, to my zostaniemy ukarani za to, że ich nie segregujemy. A wtedy może dojść do wojny między nami, a śmieciowymi podrzucaczami - mówi pan Mirosław.

  Na problem narzekają też spółdzielnie mieszkaniowe, które są wzywane przez mieszkańców do interwencji i porządkowania przepełnionych altanek. - Są śmietniki, w których jedna trzecia odpadów to "przywózka" spoza Warszawy - mówią mieszkańcy.

  Wbrew pozorom przeszkodą dla osób podrzucających śmieci nie są nawet zamykane altanki śmietnikowe. Po prostu rzucają worki ze śmieciami w jej bezpośredniej okolicy. Osobnym tematem jest podrzucanie śmieci do publicznych koszy przyulicznych. Skąd się to bierze? W wielu podwarszawskich miejscowościach śmieci zmieszane są odbierane rzadko - nawet raz w miesiącu. Małe, indywidualne pojemniki na odpady są przepełnione, a zamówienie dodatkowego wywozu może skutkować dodatkową opłatą.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 173

  • 16
   BARDZO PRZYDATNY
  • 6
   ZASKOCZONY
  • 6
   PRZYDATNY
  • 24
   OBOJĘTNY
  • 15
   NIEPRZYDATNY
  • 54
   WKURZONY
  • 52
   BRAK SŁÓW

  30Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~barabara11 30 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Są w Warszawie dzielnice gdzie ze śmieciami jest lepiej lub gorzej. Ursynów to ostatnie dno. Bałagan śmieciowy, szczególnie w okolicach metra. Na Ursynów do metra przyjeżdża dużo ludzi z okolicznych gmin często razem ze swoimi śmieciami, które trafiają do ursynowskich pojemników. Takie to obyczaje tych naszych sąsiadów.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kleofas 29 7 miesięcy temu

   Kurcze ...a nie można by było założyć że w domach płacisz z założenia 100zł za kubeł 250 litrów zmieszanych śmieci) odbieranych 2 razy w miesiacu. Za mało ci do np możesz sobie domówić 120 litrów za np. 60zł . A w blokach .... mozna robić worki na zmieszane śmieci ... z wklejonym chipem który by otwierał bramke w altanie smieciowej . i koszt worka np 80 litrów - 20zł .Skończy Ci się pula worków to sobie dokupujesz. I w intersie mieszkańców bloku było by domykanie drzwi w altance :-)

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Natolinianin 28 7 miesięcy temuocena: 33% 

   Ciekawe czy tak samo myślą o mnie jak podjeżdżam pod swój blok autem w leasingu na blachach WZ i wyrzucam z auta śmieci po powrocie z działki xD

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rudy_z_Natolina 27 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Jesteś pajacem i tyle.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~UP! 26 7 miesięcy temuocena: 75% 

   ~~jac. zgadzam się z 100 %. Ktoś głosował na radnych a Ci wybrali burmistrza. Trzeba myśleć przy urnie wyborczej albo z godnością znosić wszelkie niedogodności zafundowane nam przez tych, którzy w zamyśle mają nam "służyć" a w rzeczywistości działają na naszą szkodę. Czy doczekamy się kiedyś burmistrza "kochającego" naszą dzielnicę ?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Paweł W-wa 25 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Dla mnie podrzucanie śmieci nie różni się od złodziejstwa.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~UrsynowskiGad 24 7 miesięcy temuocena: 100% 

   A ja bym to raczej porównał z cudzołożeniem.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabaty zielone 23 7 miesięcy temuocena: 89% 

   "To nie kryzys, to rezultat". Jak idioci albo złodzieje uchwalaja prawo, to takie są skutki...

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~aszx 22 7 miesięcy temuocena: 96% 

   Dlaczego Ursynów od lat jest okradany, demolowany i terroryzowany przez mieszkańców okolicznych gmin i nic się w tym temacie nie robi??????????????? Rozjeżdżają nam dzielnicę, dzieci w przedszkolach i szkołach, parkują na naszych miejscach bo głąby nie potrafią skorzystać z P+R, smrodzą nam pod oknami, przywożą swoje śmieci, koszty my ponosimy, mieszkańcy Ursynowa.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jac. 21 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Chciałbym przypomnieć, że burmistrz Kempa, który otworzył wielką drogę tranzytową przez całą dzielnicę został wybrany z ogromną większością głosów na drugą kadencję. Więc chyba nikomu nie przeszkadzało.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~IZ 20 7 miesięcy temuocena: 100% 

   zgadzam się, najlepiej wjechać wprost do metra, przy metrze stokłosy samochody stoją praktycznie na środku, tak że trzeba slalomem krążyć żeby swobodnie móc dostać się na peron.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mańka 19 7 miesięcy temuocena: 100% 

   To nie rząd zarządza w Warszawie śmieciami , tylko Samorząd, czyli Ratusz ! Totalny absurd goni absurd ! Już altany śmieciowe nie mieszczą pojemników na śmieci, więc zabiera się mieszkańcom życiowe powierzchnie i osiedlowe i mieszkaniowe. A auto_śmieciary ,czy pogotowie , nie mówiąc o straży pożarnej, nie mają bezpiecznego dla ludzi, dojazdu do altan i zabudowań. Kombinacje są doskonałym sposobem na INTRYGOWANIE ludzi, a świstak siedzi i profity zawija w sreberka .

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kukułka 18 7 miesięcy temuocena: 83% 

   Rodzice przywożą dzieci do szkoły na Ursynowie z okolic Piaseczna, a przy okazji wywalają swoje śmieci do osiedlowych pojemników ( i to bez segregacji).

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Obserwator 17 8 miesięcy temuocena: 95% 

   Przypominam dobie, jak przed laty, najczęściej tak ok. 23.00, pod śmietnik w pobliżu bloku w którym mieszkałem, podjeżdzaly auta a woreczki frunely do kontenerów. Zastanawiało mnie jednak dlaczego zawsze widziałem jakieś lepsze auto, a nie Poloneza czy np. Skody Felicje.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ret 16 8 miesięcy temuocena: 80% 

   Powtorze: niestety, opresyjna (straszenie karami i odpowiedzialnoscia zbiorowa w blokach) i skomplikowana polityka smieciowa jaka wprowadzil rzad w Polsce NIE sluzy nikomu. Dla porownania: we Francji, w Belgii, w Niemczech rzady wprowadzily metode marchewki i tylko marchewki: placi sie za smieci zmieszane (bez kar, tylko oplata), natomiast wszystkie materialy wtorne, czyli posegregowane, sa odbierane za darmo. Proste. Skuteczne. Prospoleczne. Aha: maja tez mniej frakcji, tylko TRZY (tam gdzie dokladnie znam zasady).

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kurkawodna 15 8 miesięcy temuocena: 100% 

   Altanka Kazury 20 od strony Pileckiego 108. Wiecznie przyjeżdzają dostawczaki wieśków z zamkniętego osiedla pileckiego 108 i wywalają odpadki niesprzedanych warzyw i owoców w sporej ilości około godziny 19:00. Nie dość że zapychają nie swoje śmietniki, to jeszcze to wszystko gnije latem powodując niemiłosierny smród oraz potok breji na jezdnie.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 41 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawiak123 14 8 miesięcy temuocena: 57% 

   Naprawdę nie macie jaj żeby takiego delikwenta przyblokować w trzy samochody i poczekać na przyjazd policji?

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~As 13 8 miesięcy temuocena: 95% 

   Chyba cie pogięło? I co policja zrobi z tym przestępcą? Zamknie go na 10 lat za podrzucenie worka ze śmieciami do publicznej, otwartej altanki śmieciowej? Chcialeś zapytać: nie macie jaj żeby takiego delikwenta zablokować we trzech i spuścić mu lekki łomot oraz jego własne śmieci wsypać mu do auta i wysmarować nimi całą tapicerkę??? Gwarancja, że zacznie płacić za swoje śmieci w miejscu zamieszkania, a wasza altanka będzie mu się wiele lat śniła po nocach

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 19 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawiak123 12 8 miesięcy temuocena: 64% 

   Zablokować i czekać na przyjazd policji- zatrzymanie obywatelskie ( kodeks wykroczeń za czyn niezgodny z prawem)

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wojak_Szwejk 11 8 miesięcy temuocena: 67% 

   Nastepnym razem, jak ktos wpadnie na pomysl wzywania policji, polecam zapoznac sie z kodeksem karnym i kodeksem wykroczen :) bo moze sie okazac, ze jedynym ukaranym bedzie taki ursynowski obywatel... :D

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawiak 123 10 7 miesięcy temuocena: 50% 

   Niekoniecznie- jeżeli się np boisz to możesz nagrać telefonem film lub zrobić zdjęcie a jak się kierowca zacznie rzucać to wtedy obrona konieczna:)

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawiak 123 9 7 miesięcy temuocena: 33% 

   Aha artykuł 154 traktuje i podrzucaniu panie prawnik

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wojak_Szwejk 8 7 miesięcy temuocena: 50% 

   Art. 154? To przeczytaj go ze zrozumieniem, zanim bedziesz medrkował ;)

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawiak 123 7 7 miesięcy temuocena: 67% 

   Jak ty podrzucasz to spodziewaj się czegoś

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~elza 6 8 miesięcy temuocena: 90% 

   Trzeba rozwiązać problem odbioru śmieci w małych miejscowościach. Postawić im kontenery i podnieść opłaty. Nie może być tak, że śmieci tam są odbierane raz w miesiącu, bo ludzie zawsze będą je gdzieś podrzucać. Jak nie do lasu to do cudzych śmietników.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KJL 5 8 miesięcy temuocena: 96% 

   Mam na oku jedną firmę podrzucająca różne odpady z działalności gospodarczej do śmietnika na Dembowskiego 6. Będziecie na zdjęciach!

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jan 4 8 miesięcy temuocena: 68% 

   Trzeba powiedzieć jasno że przyjezdni ze śmieciami okradają mieszkańców którzy za ten wywóz większej ilości śmieci muszą zapłacić w czynszach. Cyz nie wystarczyłyby kamery przy altanach? I dziś każdy ma też kamerkę w telefonie. Akcja informacyjna gdzie zgłaszać i jak egzekwować by się przydała.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ret 3 8 miesięcy temuocena: 73% 

   Coraz czesciej mozna tez zobaczyc smieci porzucone z samochodu w worku, na trawniku przylegajacym do jezdni. Niestety, opresyjna i skomplikowana polityka smieciowa jaka wprowadzil rzad w Polsce nie sluzy selekcji. Dla porownania: we Francji, w Belgii, w Niemczech rzady wprowadzily metode marchewki i tylko marchewki: placisz za smieci zmieszane (zero kar, tylko oplata), za to wszystkie materialy wtorne sa odbierane za darmo. Proste? Skuteczne. Prospoleczne. Aha: maja tez mniej frakcji, tylko TRZY (tam gdzie dokladnie znam zasady).

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MS 2 8 miesięcy temuocena: 89% 

   W Polsce to nie zadziała, inna mentalność. Śmieci zmieszane byłyby wywożone i podrzucane tak jak i teraz. Rozwiązaniem obecnej sytuacji jest po prostu częstszy odbiór.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~As 1 8 miesięcy temuocena: 50% 

   Byłeś we Francji??? Paryż to najbardziej zaśmiecone i brudne miasto cywilizowanej Europy

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3677 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020