REKLAMAA1 Pizzeria105 01.08.2022 - 30.09.2022 (2X w serii)
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (AŁ)

  “Obawiamy się poważnie o zdrowie naszych dzieci i własne”. W tak dramatycznym tonie jeden z rodziców opisuje poziom zabezpieczeń w Szkole Podstawowej nr 81 przed koronawirusem. Dyrekcja placówki odpiera zarzuty.

  W podstawówce przy ul. Puszczyka stacjonarnie uczy się około stu dzieci. Jak w każdej szkole powinny obowiązywać tu restrykcyjne obostrzenia, mające uchronić uczniów oraz personel przed zarażeniem Covid-19. 

  W opinii części rodziców są one lekceważone, a wręcz wcale się ich nie przestrzega. 

  Obserwując podejście szkoły do sytuacji pandemicznej, my rodzice obawiamy się mocno o zdrowie naszych dzieci i własne.

  Władze zapewniają, że powrót dzieci do szkoły odbywać się będzie z zachowaniem wszelkich obostrzeń. W SP 81 nie przestrzega się żadnych obostrzeń! Rzadko kto na terenie szkoły nosi maseczkę - dotyczy to zarówno uczniów jak i nauczycieli czy innego personelu

  - pisze do nas pan Adam "w imieniu opiekunów dzieci z SP 81".

  Lista zarzutów jest zdecydowanie dłuższa. Wszyscy uczniowie mają wchodzić do szkoły jednym wejściem, a potem  mieszają się w jednej szatni. Uczniowie z różnych klas razem spędzają przerwy, spotykają się w stołówce i świetlicy.

  Jedynym wprowadzonym przez szkołę środkiem zabezpieczającym jest, zdaniem autora listu, ustawiony przy wejściu automat do dezynfekcji rąk, z którego rzadko kto korzysta. Dodatkowo szkoła ma nie informować rodziców o zakażeniach Covid-19 pomimo, że są takie przypadki oraz nie wprowadza z tego powodu kwarantanny. 

  Tylko rodziców trzyma się tu na dystans, aby nie widzieli, co dzieje się w szkole i w jakich warunkach przebywają dzieci. Rodzice nie są wpuszczani na teren szkoły, a okna zakleja się, by nie można było zajrzeć do środka

  - alarmuje jeden z rodziców.

  Częściowo z zarzutami zgadzają się dwie zapytane przez nas matki, które zgadzają się na rozmowę anonimowo.

  - Słyszałam od syna, że z maseczkami jest różnie. Szczególnie kuriozalna była sytuacja, gdy do szkoły chodziły starsze dzieci, wówczas na korytarzu mojego syna, który był w maseczce, nauczyciel zapytał po co mu ona, jeszcze się udusi - mówi jedna z kobiet.

  Szkoła się broni

  Dużo bardziej rozmowni są rodzice, broniący szkoły. - Absolutnie się nie zgadzam z taką krytyką. Nigdy dziecko nic mi takiego nie opowiadało. To jakaś złośliwość. Specjalnie podpytuję, jak wyglądają zajęcia i przerwy i nigdy nie usłyszałam nic złego. Wszystko jest w porządku i na pewno bezpiecznie. Te zarzuty muszą być wymyślone, by dopiec dyrekcji. Może ktoś ma w tym jakiś niecny interes? - komentują rodzice czekający przed szkołą na dzieci. 

  Do zarzutów odniosła się też dyrekcja placówki, zapewniając, że zatrudniony personel chodzi w maseczkach, podobnie jak wszystkie dzieci przebywające w częściach wspólnych. A jeśli ktokolwiek zapomni maseczki, może dostać ją w sekretariacie za darmo. Jeśli chodzi o szatnie, to są dwie. Jedna tylko dla “zerówki”, z drugiej korzysta pięć innych klas, nie w tym samym czasie, również w maseczkach.  

  - To nieprawda, że dzieci z różnych klas się mieszają. Nie ma wspólnych przerw, bo dzieci spędzają je w tych samych salach, w których się uczą. W stołówce obowiązuje system rotacyjny, każda klasa nie tylko w innym czasie je, ale też zawsze przy tym samym stole - tłumaczy Marzena Dąbrowska, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 81.

  Według szkoły nie jest też prawdą istnienie tylko jednego zestawu do dezynfekcji rąk. Mają one stać w każdej klasie. Poza tym pomieszczenia, w których przebywają dzieci są dezynfekowane i wietrzone przez woźną kilka razy dziennie.

  - Od ponownego uruchomienia nauki stacjonarnej ani razu nie zostałam poinformowana przez rodziców oraz Sanepid o zarażeniu koronawirusem dziecka lub pracownika, jak również o konieczności kwarantanny. Co do okien, owszem są od ulicy zasłonięte, aby zapewnić dzieciom komfort i by nie były podglądane podczas zajęć - zapewnia dyrektor Dąbrowska.

  Z naszych obserwacji podczas wychodzenia dzieci ze szkoły wynika, że środki bezpieczeństwa są zapewnione. Przez szybę można zajrzeć do szatni, gdzie przebierają się uczniowie tylko jednej klasy. Z budynku są też wypuszczane pojedynczo i przekazywane przez nauczycielkę czekającym na zewnątrz rodzicom. 

  Do ratusza nie wpłynęły do tej pory żadne skargi. - Urząd na bieżąco przekazuje do szkół płyny do dezynfekcji oraz maseczki, także do wyżej wymienionej szkoły. Z tego, co nam wiadomo w SP 81 przestrzegane są wszystkie procedury, które były opracowane na podstawie rządowych wskazań i w porozumieniu z radą rodziców - twierdzi rzeczniczka ursynowskiego urzędu Kamila Terpiał.

  Masz dla nas temat? Coś Cię irytuje, drażni na Ursynowie, albo chcesz coś pochwalić? Daj znać! Napisz do nas: redakcja@haloursynow.pl

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 65

  • 11
   BARDZO PRZYDATNY
  • 8
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 12
   NIEPRZYDATNY
  • 7
   WKURZONY
  • 23
   BRAK SŁÓW

  37Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Ana 37 ponad rok temuocena: 17% 

   Nie tylko w tej podstawówce tak się dzieje. Jest też inna na Ursynowie, w której dyrekcja, nauczyciele, administracja oraz niektóre dzieci z klas 0-3 nie noszą maseczek.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 10 wpisy tej osoby
  • ~qwr 36 ponad rok temuocena: 70% 

   Epidemia wirusa wkrótce się skończy, ale szkody wyrządzone dzieciom i młodzieży przez zamknięcie szkół i "zdalną naukę" będą nie do naprawienia.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 8 wpisy tej osoby
  • ~Asia 35 ponad rok temuocena: 51% 

   Im więcej ludzi zachoruje tym szybciej to sie skończy. Kto sie boji niech w domu siedzi. My chcemy żyć. Jestem po covidzie. 2 tyg graczki i kaszel. Mam skmak i węch. Ale pracy już nie.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 17 wpisy tej osoby
  • ~Rodzice 34 ponad rok temuocena: 54% 

   „Mama Julki” vel „Zuzia” vel „Bob” vel „+mam” - co tak się rozmnożyłaś? Rozdwojenie jaźni? To samo IP :-))))) Ładnie to tak trollować z różnymi nickami? Słabe to strasznie!!!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 17 wpisy tej osoby
  • ~Iza 33 ponad rok temuocena: 48% 

   To tylko dowód na to do czego doprowadza pisanie takich artykułów. Napuszczanie na siebie środowiska. A nikt nie wpadł na to ze to może obawiający się o swoje zdrowie nauczyciele bronią się przed przychodzeniem do szkoły. Na miejscu Pani dyrektor założyłabym sprawę o naruszenie dóbr osobistych osobom które tak ochoczo piszą o swoich doświadczeniach bardzo subiektywnych.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 16 17 wpisy tej osoby
  • ~Mama Julki 32 ponad rok temuocena: 42% 

   Szanowna Pani Dyrektor jest Pani piękna mądra i niezwykle empatyczna kobieta. Dzieci Pania kochają. To dzięki Pani postawie udało się nam i naszym dzieciom przetrwać ten jakże trudny rok. Proszę robić swoje. Karawana jedzie dalej psy szczekają. Te zjadliwe tendencyjne wpisy charakteryzują małych i pelnych kompleksów ludzi. Życzymy Pani sił i zdrowia w tym trudnym czasie. Rodzice Julki

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 28 wpisy tej osoby
  • ~Rodzice 31 ponad rok temuocena: 72% 

   „Mama Julki” vel „Zuzia” vel „Bob” vel „+mam” - co tak się rozmnożyłaś? Rozdwojenie jaźni? To samo IP :-))))) Ładnie to tak trollować z różnymi nickami? Słabe to strasznie!!!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 26 10 wpisy tej osoby
  • ~MT 30 ponad rok temuocena: 81% 

   Strasznie to słabe że krytykuje się anonimowość wypowiedzi a samemu trolluje się innych podszywając pod różne nicki!!! („Mama Julki” vel „Zuzia” vel „Bob” vel „+mam” to da sama osoba - trochę to jak w Misiu "łubu dubu, łubu dubu niech nam żyje...") Z mojego punktu widzenia to w czasie pandemi nauczyciele zostali postawieni w dosyć ciężkiej sytuacji. Nie podoba mi się postawa części z nich - trochę mam wrażenie że wygląda to tak że nauczyciele uznali że skoro my jesteśmy narażeni to niech będą narażeni wszyscy. Jeśli dziś w SP81 tak słabo podchodzi się do zabezpieczeń antycovidowych to boję się pomyśleć co będzie jak już nauczyciele się zaszczepią i poczują się bezpieczni???!!!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 30 7 wpisy tej osoby
  • ~Bez 29 ponad rok temuocena: 50% 

   Buahahaha, dobre...naprawdę dobre kurde, buahahaha

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 5 wpisy tej osoby
  • ~Lucjan Rudnicki 28 ponad rok temuocena: 33% 

   Z tą pięknością i mądrością szanownej pani dyrektor to bym nie przesadzał, o empatii już nie wspominając...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 8 wpisy tej osoby
  • ~Mama Julki 27 ponad rok temuocena: 45% 

   Zazdrość przez niektórych przemawia a to jest słabe! Chyba autor listu do redakcji osiągnął swój cel i wykorzystał do tego ten portal. Dlaczego tam jeszcze pracujecie skoro jest aż tak źle?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 6 wpisy tej osoby
  • ~Zuzia 26 ponad rok temuocena: 48% 

   Cytując Kisiela: " to, że jesteśmy w dupie to jasne. Problem w tym,że zaczynamy się w niej urzadzac". Ludzie Bóg Was opuścił. Nie zdziwiłabym się gdyby jutro na drzwiach szkoly Pani dyrektor powiesila kartke :zajęcia odwolane nauczyciele zostali w domu. Tak im podziekowaliscie. Super

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 27 wpisy tej osoby
  • ~Bob 25 ponad rok temuocena: 49% 

   Proponuję spacer po korytarzach onkologii. I przestajesz narzekać. Wszystkie bzdury o których myślisz... i zrozumiesz jakie masz szczęście. Szczescie ,że żyjesz i jesteś zdrowy! Jestes bardzo bogaty i nawet o tym nie wiesz. Anonimowo.... ale odwaga. Gratuluje.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 25 wpisy tej osoby
  • ~Zaq 24 ponad rok temuocena: 55% 

   A może tak kochani rodzice zamiast narzekać uświadomicie swoje dzieci żeby nosiły maseczki w szkole nie wszystko zwalacie na nauczycieli. 90% zachorowań w szkołach to wina dzieciaków.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 18 wpisy tej osoby
  • ~÷mam 23 ponad rok temuocena: 52% 

   Popieram. A może powinniście podziękować tym którzy dzielnie stawiają się do szkoly i narażają swoje zdrowie a może i życie. Typowo polskie. Winny musi być!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 23 21 wpisy tej osoby
  • ~UrsynowskiGad 22 ponad rok temuocena: 57% 

   Sąsiedzi Kochani z Ursynowa, wszyscy o szkole, a tu Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami, pamiętajcie żeby za te kilka tygodni zostać w domu, żeby w grudniu być wszyscy razem.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 18 wpisy tej osoby
  • ~Popieram 21 ponad rok temuocena: 48% 

   Szkoła SP81 to szloła wyjątkowo nieprzyjazna rodzicom. Co do zabezpieczeń covidowych to zgadzam się z tym że szkoła nie przestrzega obostrzeń. Dzieci z różnych klas mieszają się na przerwach, biegaką po całej szkole bez maseczek. W większości nauczuciele i posostały dersonel też chodzi bez maseczek. A wśród rodziców krążą informacke o nowych zachorowaniach. Tylko dyrekcja o niczym nie wie albo woli niewiedzieć - bo może trzeba by zadziałać.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 27 wpisy tej osoby
  • ~÷mam 20 ponad rok temuocena: 62% 

   Szkola zamknięta nikogo nie wpuszczają a niektórzy piszą na okrągło to samo... a może to nauczycielom niektórym z tej szkoły spodobało się nie pracować... a dyrektor wymagający oczekuje gotowości a zostało by się w domu.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 32 20 wpisy tej osoby
  • ~Mama 19 ponad rok temuocena: 47% 

   Nareszcie ktoś poruszył ten temat. O tym że w naszej szkole realnie nie przestrzega się żadnych zabezpieczeń rodzice rozmawiają między sobą od dawna. Tylko szkoła twierdzi że wszystko jest w najlepszym porządku . Szkoła tak naprawdę nie zastosowała środków mających na celu chronić dzieci przed covidem - wszystko to tylko pozory. No i najlepiej udawać że się nie wie o żadnych kwarantannach choć połowa z dzieci które powinny chodzić do szkoły po prostu do niej nie chodzi.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 31 wpisy tej osoby
  • ~UrsynowskiGad 18 ponad rok temuocena: 43% 

   Drodzy Rodzice, a jak już odbierzecie dziecko z SP81 czy każdej innej szkoły i Pani nie widzi, to chociaż zdejmiecie sobie i dziecku maskę i dacie buziaka, czy dalej do domu w reżimie sanitarnym, traktując dzieciaka jako siewcę śmierci?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 31 wpisy tej osoby
  • ~Ursyniak 17 ponad rok temuocena: 89% 

   Czemu tylko ta szkoła? Ja wiem też o innej, w której dyrektora mówi: wytyczne? chyba trzeba być chorym na głowę, aby myśleć, że szkoły będą to przestrzegać.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 32 4 wpisy tej osoby
  • ~Ja 16 ponad rok temuocena: 72% 

   No ale to chyba oczywiste, że w podstawówce nie da się upilnować małych dzieci, żeby się nie kontaktowały ze sobą, nie dotykały (choćby bawiąc się w berka), rozmawiały stojąc od siebie 2 m, nosiły maseczki na ustach i nosie itp. Wietrzyć się nie za bardzo da, bo mrozy. Ze względu na to, że nie można łączyć klas, dzieciaki spędzają przerwy w swoich salach. Takie wierzenia, że uda się realizować wymyślone wytyczne, to chyba tylko w ministerstwie i innych urzędach.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 21 8 wpisy tej osoby
  • ~Ross 15 ponad rok temuocena: 58% 

   Prawda jest taka że naprawdę w tej szkole nie przestrzega się obostrzeń sanitarnych. Dzieci mieszają się między sobą i mało kto nosi tu maseczkę. Szkoła kompletnie nie dba o przestrzeganie reżimu sanitarnego. Od kiedy moje dziecko chodzi do tej szkoły to zawsze robiono wszystko by rodzice nie wiedzieli co się tam dzieje. A dyrekcja zawsze twierdzi że wszystko jest OK.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 32 23 wpisy tej osoby
  • ~As 14 ponad rok temuocena: 60% 

   Jestem matką, której dziecko kiedyś uczęszczało do tej szkoły.Kiedyś,ale za czasów obecnej dyrektorki.... to niewiarygodne że taka osoba tyle lat piastuje to stanowisko...Zawsze tworzyła klikę ze sterroryzowanym i podległym sobie,oddanym bezgranicznie personelem,który by w ogień za nią skoczył- natomiast nic to nie miało wspólnego z pracą pedagogiczną.Szkoła ta zawsze była nieprzyjazna rodzicom, bo patrzyli na ręce personelu. Personelu bardzo miernej jakości, nieprzyjaznego dzieciom,wręcz robiącego im często krzywdę psychiczną. Pani dyrektor latami zatrudnia starsze, baaaardzo starsze panie, które o prawidłowym wychowywaniu pedagogicznym nie mają kompletnie pojęcia...i dziwi mnie tylko jedno- że to trwa tyle lat i nikt nie zrobił nic w tym temacie. Wszystkie afery są wyciszane,zamiatane pod dywan, a osoby które widzą więcej są piętnowane.Nie wiem tylko jak ta pani w lustro patrzy....

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 37 25 wpisy tej osoby
  • ~expert 13 ponad rok temuocena: 88% 

   Nauczycieli do izolatek. Dyrektorkę - rozstrzelać. Dzieci do izolatek. Budynek wypalić miotaczami ognia a potem wyburzyć. Gruz wywieźć. Działkę ogrodzić siatą pod napięciem i drutem kolczastym.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 37 5 wpisy tej osoby
  • ~Rudnicki 12 ponad rok temuocena: 57% 

   Pani Dyrektor, najwyższy czas odejść. Pod Pani panowaniem non stop jest głośno o tej szkole i z reguły nie są to pozytywne informacje.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 30 23 wpisy tej osoby
  • ~UrsynowskiGad 11 ponad rok temuocena: 48% 

   @Rudnicki: niejeden troll na tym forum, triumfalnie by obwieścił że kliknął "wpisy tej osoby" i cieszył się jak głupi do sera. Ja tak nie robię, ważne poglądy nie osoba: napisz co ze szkołą jest nie tak.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 21 23 wpisy tej osoby
  • ~Alfonso 10 ponad rok temuocena: 49% 

   Jakos covidianin sie malo nie zesral i terroryzuje reszte. Jak sie boi to niech zabiera dziecko do swojej piwnicy.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 24 wpisy tej osoby
  • ~Informator 9 ponad rok temuocena: 55% 

   To jest najgorsza podstawowka na Ursynowie. Zarząd mysli, że korupcja ujdzie mu na sucho. Wątpie

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 22 wpisy tej osoby
  • ~Kamilu 8 ponad rok temuocena: 63% 

   Pod gradem zarzutów? A z treści wynika że zarzuty stawia 1 rodzic. Straszne te Wasze tytuły! Takie w stylu radnego Pomianowskiego

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 40 23 wpisy tej osoby
  • ~Przerażony nauczyciel 7 ponad rok temuocena: 45% 

   Nie tylko u nas na Puszczyka żle się dzieje. Z tego co mi wiadomo wszędzie jest problem mieszania dzieci w szatniach, świetlicach stołówkach, itd. to wszystko fikcja, że jest bezpiecznie- nawet nauczyciele nie noszą masek. Ciekawe ile jest podstawówek bez klas na kwarantannie-może redakcja będzie to na bieżáco podawać skoro nawet na poziomach szkół jest to owiane tajemnicą

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 30 wpisy tej osoby
  • ~UrsynowskiGad 6 ponad rok temuocena: 52% 

   Uwierzmy na moment że jesteś przerażony i że jesteś nauczycielem:) Napisz jak robisz zakupy od marca 2020, i co myślisz o przerażonej kasjerce.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 23 21 wpisy tej osoby
  • ~Wank 5 ponad rok temuocena: 62% 

   Anonimowy "pan Adam w imieniu rodziców", z którym "częściowo zgadzają się dwie matki". I to, wystarczy, by dać tytuł "Szkoła pod gradem zarzutów"?! Tekst niezweryfikowany, nieodpowiedzialny, mimo pozorów rzetelności - bo niby jest dementi drugiej strony, ale wiadomo że syf i tak chlapie. Jak lubie Haloursynów, to tu mamy niestety żenujące klikbajtowe dziennikarstwo. Szkodliwe.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 43 26 wpisy tej osoby
  • ~Misza 4 ponad rok temuocena: 62% 

   Należy również dodać, że po południu szkoła jest wynajmowana w celach komercyjnych (zajęcia sportowe) i wtedy również rodzice nie mogą wejść do szkoły, żeby pomóc się dziecku przebrać...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 16 wpisy tej osoby
  • ~Michał 3 ponad rok temuocena: 44% 

   Co ma piernik do wiatraka? Czyżby jakiś przeciwnik zajęć sportowych? :)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 15 19 wpisy tej osoby
  • ~UrsynowskiGad 2 ponad rok temuocena: 64% 

   Hm, czy to przypadkiem nie jest ta szkoła, która nie chciała strajkować w 2019? Niepokorni na ogół mają później jakieś problemy...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 34 19 wpisy tej osoby
  • ~Pracodawca 1 ponad rok temuocena: 60% 

   Nie i nigdy nie było żadnej ochrony. Starzy, chorzy i słabi umrą. Musimy żyć i pracować. Ludzie już jedzą odpadki ze śmietników. Przestańce straszyć tym wirusem. Nędza jest o wiele gorsza. Lepiej zdechnąc na korone niż z głodu.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 44 29 wpisy tej osoby
  Artykuł załadowany: 0.5269 sekundy
  REKLAMAA2 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022