REKLAMAA1-Galileusz--01-09----30-09-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ15 września 2020, 16:50 komentarzy 2

  (AŁ)

  Ursynowscy seniorzy mają powód do dumy. Kluboteka Dojrzałego Człowieka otrzymała odznakę honorową ,,Zasłużony dla m.st. Warszawy”. Fundacja prowadząca w naszej dzielnicy miejsce aktywności dla osób 50+ została doceniona również przez mieszkańców nagrodą S3KTOR dla organizacji pozarządowej. W ratuszu można też podziwiać obrazy naszych seniorów.

  Od dziewięciu lat przy ulicy Lanciego 13 prężnie działa klub dla ludzi po 50. roku życia, którzy chcą w interesujący sposób spędzić czas wolny. Do Kluboteki Dojrzałego Człowieka przychodzą aktywni, młodzi duchem seniorzy z pasją, którzy nigdy się nie nudzą.

  Dzięki założycielkom klubu Magdalenie Dąbrowskiej i Irenie Karpowicz działają różnorodne kółka zainteresowań, w tym m.in. zajęcia artystyczne, językowe, organizowane są bliższe i dalsze wycieczki. To tu zrodził się pomysł zorganizowania Ursynowskiego Balu Przebierańców dla Seniorów. Klubowicze szyli maseczki dla potrzebujących w czasach wybuchu pandemii.

  Mieszkańcy Warszawy odwdzięczyli się za to, przyznając klubowi swoją nagrodę w X edycji konkursu S3KTOR 2019. Prestiżowe wyróżnienie dla organizacji pozarządowych fundacja z Lanciego dostała za inicjatywę „Być na chodzie”.

  Prestiżowa nagroda i wernisaż

  Ursynowską Klubotekę dostrzegły też władze stolicy, przyznając jej honorową odznakę "Zasłużony dla miasta stołecznego Warszawy”. 

  - Jest to jedna z najważniejszych odznak przyznawanych przez radę miasta. Kluboteka przyczynia się do rozbudowy więzi społecznych, lokalnych. To jest bardzo istotne w rozwoju Warszawy. Bo to nie tylko duże inwestycje, drogi, ale też budowa relacji wśród tych, co osiągnęli wiekową dojrzałość - mówił wiceprzewodniczący Rady m.st. Warszawy Sławomir Potapowicz podczas uroczystego wręczenia odznaczenia.

  Miało ono miejsce przed ursynowskim ratuszem, przy okazji otwarcia wystawy prac plastycznych ursynowskich seniorów "Mazowieckie klimaty z pasją”.

  - Jest to wernisaż prac powstałych w czasie wakacyjnych warsztatów twórczych, rozwijających pasje i możliwości techniczne. Jednocześnie było to przeciwdziałanie osamotnieniu i izolacji w czasie pandemii. Klubowicze malowali bliskie sobie miejsca: działki parki, ale też byliśmy dwukrotnie na plenerach w parku w Gołotczyznie oraz w natolińskim zespole parkowo-pałacowym - mówiła Magdalena Dąbrowska. 

  Prace seniorów wystawione są w hallu ursynowskiego ratusza i można je oglądać przez szybę, stojąc na zewnątrz budynku, od al. KEN.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 16

  • 16
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~TAK 2 2 dni temuocena: 100% 

   Świetne są też zajęcia z gier planszowych. Duża biblioteka gier i rewelacyjna prowadząca.

   Edytowany: 2 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ania123 1 2 dni temuocena: 100% 

   Super inicjatywa i miejsce.

   Edytowany: 2 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2159 sekundy
  REKLAMAA2-NZOZ-Triclinium—01-09—-30-09-2020