REKLAMAA1 SanGiovanni 01.01.2023 - 31.03.2023
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ28 lipca 2021, 11:29 komentarzy 5

  Marta Siesicka-Osiak

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (Aqua Show)

  Wszystko zaczęło się od przypadku, który pokierował go do pracy w sklepie zoologicznym. Gdyby nie to, być może dziś byłby filologiem lub politykiem. Robi jednak coś, co jest jego prawdziwą pasją – aranżuje zawodowo podwodne ogrody i robi to po mistrzowsku. Poznajcie Michała Adamka!

  Trzy lata temu przywiózł z Magdeburga tytuł mistrza Europy. Organizowane tam zawody „The Art of the Planted Aquarium” to największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie w dziedzinie aquascapingu w Europie. Ale niewiele brakowało, a Michał minąłby się ze swoim prawdziwym powołaniem.

  Uśmiech losu

  Jego przygoda z akwarystyką rozpoczęła się na studiach, zupełnie nie związanych z aquascapingiem, bo humanistycznych. Jako student zaczął pracę w sklepie zoologicznym, tam zafascynował go dział akwarystyczny i postanowił spróbować swoich sił w aranżowaniu akwariów.

  - W sklepie było kilka zbiorników, zacząłem próbować w nich różne styl. Doskonaliłem je metodą prób i błędów. Później zacząłem aranżować coraz więcej akwariów dla siebie i klientów, a kiedy przyszedł czas zawodowych decyzji - postawiłem wszystko na jedną kartę – opowiada Michał.

  Od 9 lat zawodowo zajmuje się tylko tworzeniem podwodnych światów, a jego salon akwarystyczny działa na Ursynowie. Ale to w czym specjalizuje się Michał to nie zwykłe akwaria, to aquascaping.

  fot. Michał Adamek przy pracy

  Podwodne światy

  Niewiele osób wie, co oznacza nazwa aquascaping, bo to dziedzina nadal stosunkowo młoda w Polsce. To coraz bardziej popularna w Europie i na świecie, sztuka tworzenia podwodnych ogrodów. Wykorzystywane są w niej kamienie, korzenie oraz żywe rośliny.

  Jej początki wywodzą się z Japonii, gdzie została spopularyzowana przez projektanta i fotografika Takashi Amano. Akwaria z takimi aranżacjami coraz częściej pojawiają się również u nas, zdobiąc salony mieszkań oraz pomieszczenia biurowe.

  Zainteresowanie tym tematem jest coraz większe. Trzy lata temu odbyły się pierwsze Mistrzostwa Polski w aquascapingu. Od tego czasu odbyło się również kilka mniejszych, lokalnych rywalizacji. W maju 2019 roku w ramach Międzynarodowych Dni Akwarystyki, odbywających się na SGGW, ich organizacji podjął się właśnie Michał Adamek.

  – W tych zawodach tematem były skały w różnych formach, od wycinku rzeki po landszafty. Uczestnicy mieli wyznaczony czas – 7 godzin na zrobienie kompozycji od A do Z. Jestem szczerze zachwycony efektem tych prac, które powstały w tak krótkim czasie – mówi Adamek.

  fot. Aranżacje autorstwa Michała, które można podziwiać w salonie Aqua Show

  Galeria osobliwości

  Showroom Adamka, działający na Ursynowie, to nie tylko miejsce, w którym można nabyć kamienie, korzenie i akcesoria akwarystyczne, ale wyjątkowa galeria, w której można obejrzeć i zamówić podwodne ogrody autorstwa Michała oraz poprosić go o poradę. - W akwarystyce łatwo można utopić duże pieniądze, doradzamy co jest konieczne, a z czym można się wstrzymać na początku przygody – mówi Michał.

  W sklepie można podziwiać jego szczególne dzieło – hybrydę akwarium i paludarium – czyli tzw. open scape. – Przednia szyba jest wycięta w 90%, zostało tylko 15 cm szkła i tyle zajmuje część wodna, reszta to roślinność i ponad 300 kg skały, to naprawdę robi wrażenie – zapewnia Michał.

  Można też zobaczyć m.in. akwaria w stylu naturalnym, leśne i skaliste. – W naszych akwariach jest też bogata fauna. Każda ryba pełni tu jakąś funkcję, jedna ozdobną, inna praktyczną – tłumaczy akwarysta, który już szykuje się do podejmowania kolejnych wyzwań!

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 122

  • 73
   BARDZO PRZYDATNY
  • 14
   ZASKOCZONY
  • 21
   PRZYDATNY
  • 4
   OBOJĘTNY
  • 8
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  5Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~DBC 5 ponad rok temuocena: 100% 

   Super!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 4 ponad rok temuocena: 67% 

   Dlaczego tutaj można komentować, a o kolejnej przebudowie skrzyżowania utrudniającej pieszym przejście z powodu rowerostrady nie można nic napisać. Z projektu widać, piesi znowu będą musieli był na łasce rowerzystów by móc przejść.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 3 ponad rok temuocena: 50% 

   Powinno ci się zablokować dostęp do internetu. Mniej nienawiści. Będę jeździł rowerem bo to fajna rozrywka i dbanie o zdrowie. Natomiast ty patologio dalej siedź w czterech ścianach i chlaj piwsko

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~narina 2 ponad rok temuocena: 100% 

   Gdzie showroom jest, jaki adres?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AS 1 ponad rok temuocena: 100% 

   Cybisa 6, Warszawa Ursynów

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4894 sekundy
  REKLAMAA2 PIS (M.Rojewski) 26.01.2023 - 30.01.2023