REKLAMAA1-WIMAR-AUTO--24-01----24-02-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Będzie podwyżka opłat za śmieci w Warszawie. Stołeczni radni uchwalili zmiany, ale nie w takiej wersji, jaką proponowały władze miasta. Zamiast płacenia "od metra" będzie ryczałt.

  Na czwartkowej sesji wiceprezydent Michał Olszewski tłumaczył, dlaczego podwyżki muszą nastąpić. 

  - Wzrosły koszty całego systemu, m.in. opłata marszałkowska za składowanie odpadów, energia elektryczna, paliwo czy wynagrodzenia pracowników. Większe koszty generuje też wprowadzenie pięciu frakcji odpadów, zamiast trzech - mówił zastępca prezydenta.

  Ustawa śmieciowa wprowadziła ograniczenia w wysokości opłat dla nieruchomości bez mieszkańców, czyli np. w biurowcach czy centrach handlowych, które przed zmianami utrzymywały system w 30%. 

  - Przed nowelizacją ustawy szacowaliśmy, że z tego typu nieruchomości powinniśmy uzyskać ok. 280 mln złotych rocznie. Po wprowadzeniu maksymalnej stawki możemy pokryć jedynie ok. 14%, czyli 135 mln złotych - wyliczał wiceprezydent Olszewski.

  Miasto zaproponowało, by wprowadzić opłatę ryczałtową dla domów jednorodzinnych w wysokości 94 złotych miesięcznie oraz opłatę za metr kwadratowy w blokach. W mieszkaniach do 60 m kw. opłata wyniosłaby 1,2 zł za m. kw., między 60 a 120 m kw. - 88 gr za m. kw., a metraż powyżej tego progu to 55 gr za metr kwadratowy.

  Nie od metra, a ryczałt

  Inną propozycję złożyła jednak Koalicja Obywatelska. Radni, którzy mają większość w radzie Warszawy, chcieli ryczałtu także w mieszkaniach - w wysokości 65 złotych oraz proponowanych 94 złotych za domy jednorodzinne. Po wielu sporach i debatach właśnie taka propozycja została uchwalona. Natomiast w obiektach hotelowych opłata będzie powiązana ze zużyciem wody i wyniesie 11,85 zł za metr sześcienny. Będzie też nowa opłata - za domki letniskowe i rekreacyjno-wypoczynkowe: 169,3 złotych za rok.

  Miasto zapowiedziało pakiet osłonowy dla najuboższych, którym objęci zostaną niepełnosprawni, mieszkańcy powyżej 65. roku życia utrzymujący się wyłącznie z renty lub emerytury i uprawnieni do zajmowania lokalu o powierzchni powyżej 45,5 metra kwadratowego na osobę w gospodarstwie oraz osiągający dochód nieprzekraczający 1752,5 zł netto (samotni) lub 1320 zł netto w rodzinie. Takie osoby zapłacą 50% stawki.

  Radni PiS - czyli opozycja w radzie - krytykowali rozwiązania przyjęte przez władze miasta. Wg nich najsprawiedliwszą opłata byłaby powiązana ze zużyciem wody.

  Wiceprezydent Olszewski zapowiedział, że na prośbę radnych ratusz sporządzi analizę dotyczącą metody "od wody". Jak wyjaśnił, wdrożenie jej obecnie nie jest możliwe w terminie, którym gmina jest zobowiązana przez ustawodawcę.

  - Możemy przygotować cały system pod taką metodę, ale pod warunkiem, że taka metoda wchodziłaby w życie od 1 stycznia 2021 roku – dodał.

  Szef klubu PiS Dariusz Figura zarzucił władzom Warszawy, że doprowadziły do monopolizacji rynku śmieciowego. Jego zdaniem miasto powinno było ogłaszać przetargi na odbiór śmieci w małych strefach, tak by utrzymać konkurencję między dużą liczbą mniejszych firm śmieciowych. W stolicy przetargi dotyczyły stref obejmujących po kilka dzielnic, dzięki czemu - wg radnego Figury - odbieranie odpadów przejęły wyłącznie wielkie firmy, które dyktują swoje wysokie ceny.

  Na razie wejście w życie nowych stawek za śmieci w Warszawie planowane jest na 1 lutego. Miasto być może zwróci się o wydłużenie terminu do 1 marca 2020 roku.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 123

  • 7
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 5
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 50
   WKURZONY
  • 60
   BRAK SŁÓW

  48Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Mairam 48 4 dni temu

   Chyba należy złożyć pozew zbiorowy, zwłaszcza przez gospodarstwa 1-osobowe, bo to jest jawne i ohydne wyciąganie pieniędzy od osób samotnych. Odpowiedzialność zbiorowa w przypadku niedostatecznie sortowanych śmieci prawdopodobnie także sprzeczna z prawem.

   Edytowany: 3 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~robol 47 miesiąc temuocena: 100% 

   są firmy założone przez ukrainców które wynajmują nieruchomości ba nawet kupują je i potem w nich lokują swoich rodaków którzy zamieszkują np. w 3 pokojowym mieszkaniu w 10 osób i władze Warszawy chcą powiedzieć że te 10 osób produkuje tyle samo śmieci co 1-2 osobowe gospodarstwo domowe ? to jest skandal i złodziejstwo w najczystszym stanie

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~challin 46 miesiąc temuocena: 100% 

   Francuzi czy Wlosi nigdy nie pozwoliliby, zeby ktos zrobil im takie podwyzki. Miasto by stalo, a wszystkie smieci lezalby pod ratuszem do odwolania podwyzek. Macie sortowac i wiecej placic? I nikt nie protestuje?

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bea 45 miesiąc temuocena: 100% 

   W uchwale dotyczącej opłat za śmieci w 2020 roku za nie sortowane śmieci jest napisane dwukrotność a stawka wliczona jako trzykrotność poza tym nie ma wzmianki o tym że to jest stawka miesięczna. Żenujące. Ludzie powinni zinterpretować że podana w uchwale stawka jest wcroczna i tyle zspłacić.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zniesmak 44 miesiąc temuocena: 94% 

   W Białymstoku za sortowane śmieci mieszkańcy płacą 5 PIĘĆ zł. Ale tam od lat inwestowali w spalarnię i sortownię....

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~warszawiak2 43 miesiąc temuocena: 77% 

   Jakoś za tak zwanej "komuny" i aż do wejścia do Unii europejskiej wszystko w tej sprawie było w porządku.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ret 42 miesiąc temuocena: 58% 

   Jaaaaasne, a przed wojna i za cara to dopiero nie bylo problemu (coz, nie znano plastyku, handel byl prawie jak za komuny). Ogarnij sie, bo sie kompromitujesz. Bitwa o smieci wynika z tego, ze CHINY, przestaly odbierac smieci bialych. Natomiast absurdalnie wysoka "warszawska cena smieci" jest wylacznie za sprawa wladz Warszawy. W wiekszosci panstw Unii posortowane surowce wtorne sa odbierane calkowicie za darmo.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 11 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~challin 41 miesiąc temuocena: 100% 

   W zadnym panstwie Unii nie ma takich podwyzek cen jak w Warszawie.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~aga11 40 miesiąc temuocena: 100% 

   Czyli w jednym mieszkaniu jest 1 osoba, a w innym np. 5 i będzie po równo po 65 zł od mieszkania??? A co jak np. domek wynajmuje 12 osób to będzie 94 zł tak jak w domu gdzie są 3 osoby??? A co z sortowaniem czy już nie trzeba??? Co ten Ratusz wymyślił.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Graszka 39 20 dni temu

   Nie mogę uwierzyć, że 1 osobowe gospodarsto płaci tyle samo co 4 i więcej! Przecież to są jakieś brednie! Brakuje mi słów na opisanie poziomu inteligecji tychże radnych!!!

   Edytowany: 20 dni temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • bartekzuk 38 miesiąc temuocena: 55% 

   Chyba mi umknęło... płacic będziemy 65 zł / 94 zł niezależnie czy sortujemy czy nie? Jakieś sankcje za niesortowanie lub brak dbałości o jakośc sortowania zostały uchwalone?

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lemingrad 37 miesiąc temuocena: 45% 

   na hasło PIS platfusy wywłaszczą was z mieszkań , zabiorą wam dzieci , wprowadzą obowiązkową eutanazję po 65 roku życia , a lemingi będą sobie dalej udowadniać że to dla ich dobra (by żyło się lepiej)

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 33 40 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jako 36 miesiąc temuocena: 60% 

   Chłopie, jesteś strasznie sfrustrowany. Idź może do łazienki, odpręż się trochę, dla dobra nas wszystkich. Po co Ci ten jad? Za 10 gr. od wpisu?

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 29 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bbbb 35 miesiąc temuocena: 34% 

   ~jako właśnie potwierdziłeś ten wpis - udowadniaj sobie dalej lemingu

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 14 27 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~boruc 34 miesiąc temuocena: 65% 

   @bbbbb dzieciaczku, wiele wpisów z jednego IP nie sprawi, że poczujesz się lepiej. Dalej potrzebujesz chwili odprężenia, naprawdę nie warto się nadymać za 10 gr od wpisu. Ochłoń, skończ podstawówkę zrozum świat i wówczas zacznij się wypowiadać. Fee of charge.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 13 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bbbbb 33 miesiąc temuocena: 100% 

   ~boruc jak czytam te twoje mądrości wiejskiego filozofa to przypomina mi się powiedzenie Einsteina o nieskończoności

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Korbol 32 miesiąc temuocena: 55% 

   Czyli nadal mogę się myć! uff, myślałem że trzeba będzie przejść na system kąpiel raz w tygodniu i to na basenie.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~UrsynowskiGad 31 miesiąc temuocena: 80% 

   Starsi powinni pamiętać, a młodsi się nauczyć, że tak właśnie działa centralne planowanie. O ile w pewnych strategicznych dziedzinach jest konieczne (np. trudno żeby każda dzielnica miała inne napięcie w sieci), to najczęściej przynosi wzrost cen i pogorszenie usług (patrz PRL).

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jaro 30 miesiąc temuocena: 100% 

   "nastał wiek reklamy i partactwa"... Tak bym podsumował miałkość "elyt".

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ret 29 miesiąc temuocena: 100% 

   Kazdy narod ma takie elyty jakie sam sobie wybierze, z najlepszych synow narodu. Polacy maja z tym powazny problem.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~obiektywnie 28 miesiąc temuocena: 90% 

   Naliczanie opłat od metra było b niesprawiedliwe ale to co uchwalili radni jest skandaliczne bo najwyraźniej zadbali o siebie i swoich znajomych (mieszkających przeważnie na bardzo dużych metrażach) i przerzucili koszty na ludzi uboższych! Inne miasta, wprowadzają bezproblemowo, opłaty od ilości wody ale oczywiście trzeba się wysilić i taki system opracować co wyraźnie radnych Warszawy przerasta. Kto ich wybrał????

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 36 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Graszka 27 20 dni temuocena: 100% 

   Zgadzam się z opinią

   Edytowany: 20 dni temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Normalny 26 miesiąc temuocena: 39% 

   Na tym forum ŚMIERDZI LEMINGIEM. Taki leming do upadłego będą bronił swojego oprawcę.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 37 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~UrsynowskiGad 25 miesiąc temuocena: 40% 

   A czym ma pachnieć w Lemingradzie, fiołkami? Nawet jakby śmieci trzeba było wywozić osobiście na wysypisko, to leming się ucieszy, o ile na wysypisku będzie mógł za to zapłacić kartą :)

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 22 33 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~xcvb 24 miesiąc temuocena: 80% 

   PiS jest winny horrendalnym podwyżkom za śmieci w całym kraju, ale to KO w Wawie rozłożyła je skandalicznie niesprawiedliwie między obywateli. Głupie wuje torują Dlugopisowi drogę do zwycięstwa. Tam, gdzie są liczniki powinno się naliczać opłatę śmieciową według zużycia wody.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 33 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~derk 23 miesiąc temuocena: 100% 

   Prawie 800 zl rocznie za smieci??? Pol minimalnej polskiej pensji netto za smieci?! Dwutygodniowe wakacje dziecka na smieci?! Posegregowane odpady w Warszawie staja sie drozsze od wody w przeliczeniu na m3? A w dodatku teraz beda to MATERIALY WTORNE - a sa firmy, ktore latami odbieraly materialy wtorne calkiem za DARMO i sie im OPLACALO.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 38 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~fajt 22 miesiąc temuocena: 88% 

   No tak, odbieraly za darmo, ale wtedy nie bylo monopolu. Teraz jest monopol, wiec cena skoczyla w gore.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 22 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Skandaliczne 21 miesiąc temuocena: 100% 

   Skandal!!! Za posegregowane surowce wtórne ( szklo, plastik papier i bio) wzrost z 10zl na 65?!!!!!! Ktoś tu oszalał!!! Segreguje od 18lat. Przez lata działał Ekon - wspaniała inicjatywa spoleczna i przyjazna srodowisku. No to w tym roku zostaliśmy my Mieszkancy Ursynowa pozbawieni dalszej wspolpracy z Ekonem bo interes prywatnej firmy S. zostal uznany za ważniejszy niż interes spoleczny. Teraz za posegregowane surowce wtórne 650% Wzrost opłat. To jest haniebne.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 40 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~derk 20 miesiąc temuocena: 100% 

   Jedna osoba ktora mieszka samotnie ma placic 800 zl rocznie za same smieci? A za mieszkanie wynajmowane przez 6 studentow czy 6 Ukraincow - tyle samo?!

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 42 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Graszka 19 20 dni temu

   Zgadzam się z opinią. Wzrost opłaty o 650% dla gospodarstwa jednoosobowego!!!!!

   Edytowany: 20 dni temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qws 18 miesiąc temuocena: 53% 

   I teraz na złość rządowi POmyleni radni oPOzycji POstarają się wprowadzić jak najwyższe opłaty.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 32 28 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~chuck lee 17 miesiąc temuocena: 93% 

   Czyli tak: 1/ za to że już już segreguję śmieci dostanę podwyżkę 2 czy ktoś ma mieszkanie 20m czy 150 m2 będzie płacił 65 zł 3/ ci którzy ukrywają dochody lub nie dają sobie rady 50% zniżki wnioski: nie opłaca się segregować śmieci być niezaradnym życiowo Gdzie nie spojrzysz wszyscy już dokoła z kolan wstali.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 40 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KonradD 16 miesiąc temuocena: 95% 

   Docelowy pomysł, by opłata zależała od ilości zużywanej wody to najlepsze rozwiązanie. Ilośc wody w jakiś sposób mówi o tym, ile osób lokal zamieszkuje oraz przez ile czasu przebywa w mieszkaniu - co jak co, ale zużycie wody czy prądu najłatwiej powiązać z ilością osób, a co za tym idzie śmieci. Sam metraż mieszkania nie jest żadnym wyznacznikiem. W dużym mieszkaniu może mieszkać jedna osoba, w małym - kilka, które "produkować" będą jednak więcej śmieci (i więcej zużywać wody) niż ta jedna z dużego metrażu. Poza tym wyjeżdżając na 2 tygodnie czy miesiąc, zużywamy też odpowiednio mniej wody, ale też i śmieci (bo nas nie ma) - metraż dalej pozostaje bez zmian.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 55 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jako 15 miesiąc temuocena: 89% 

   Tak, to prawda powiązanie z wodą jest najlepsze. I to pomimo tego, że niektórzy myją się raz na tydzień a śmieci produkują codziennie.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 39 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nick 14 miesiąc temuocena: 75% 

   650% podwyżki i jeszcze mam segregować na 5 frakcji? W dodatku będę płacić za innych, bo mieszkam sam. Pocałujcie się w d.....

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 60 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~POwyborca 13 miesiąc temuocena: 0% 

   Jak Ci się nie podoba to się wyprowadź dziadu.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 0 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Graszka 12 20 dni temu

   Zgadzam się z opinią!

   Edytowany: 20 dni temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Euzebiusz 11 miesiąc temuocena: 88% 

   Czyli ktoś, kto ma małe mieszkanie i jest samotny zapłaci jeszcze więcej, niż gdyby przyjęto opcję od metra. Pisiory nic nie muszą robić, żeby wygrać w Wawie, KO sama się podkłada. Przyjęty system jest skrajnie głupi i niesprawiedliwy

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 53 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jest ok 10 miesiąc temuocena: 16% 

   Euzebiusz, znajdz sobie jakas dupencje, bedziesz rozkladal koszty na dwie osoby.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 11 56 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MMMMMM 9 miesiąc temuocena: 43% 

   Euzebiusz - jaki system jest wg Ciebie sprawiedliwy jeśli chodzi o śmieci? Opisz go. Metry mieszkania nie za bardzo są powiązane z ilością śmieci, a można dostrzec zależność między zużyciem wody i ilością śmieci (czyli docelową propozycją dla mieszkańców stolicy) - mieszkamy, zużywamy, śmiecimy - wg mnie jedyny słuszny sposób naliczania opłat.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 3 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nhj 8 miesiąc temuocena: 25% 

   Nie ma sprawiedliwego podziału opłat. Bo zużycie wody, aczkolwiek w jakiś sposób powiązany z ilością mieszkanców, to jednak nie do końca oddaje rzeczywistość. B są tacy co się kąpią codziennie lub nawet 2 razy, są tacy co biorą prysznic i są tacy... co sie myją sporadycznie

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 3 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~POmylka 7 miesiąc temuocena: 46% 

   550 procent podwyzki - podziekuje ci PO juz w maju , Duda ma moj glos

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 48 57 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jako 6 miesiąc temuocena: 54% 

   Bez przesady, chcesz ukarać wszystkich Polaków za jedną durną decyzję PO? I dlatego oddasz Polskę na kolejne lata Adrianowi i jego kumplom? Co z Ciebie za Polak.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 52 44 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KonradD 5 miesiąc temuocena: 53% 

   Przecież to kompletnie nie wina PO. W całym kraju zmienia się system opłat za odpady. Rosną koszty, a więc niestety i opłaty. Od lokalnych władz zależy tylko, jak ta opłata będzie naliczana i który system będzie najlepszy, najbardziej szczelny: od ilości osób? od metrażu lokalu? od zużycia wody?

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 42 37 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~POmylka 4 miesiąc temuocena: 47% 

   do KonradD - zalezy to od PO ktore rzadzi Warszawa jak organizowane sa przetargi na wywoz a w konsekwencji jaka jest koncentracja rynku czyli finalnie cena - chlopie zalezy i to bardzo - # a jak nie potrafisz to nie pchaj sie na afisz # i dlatego w obawie ze tak samo zarzadzaliby krajem z czystym sumieniem zaglosuje przeciwko PO

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 42 48 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KonradD 3 miesiąc temuocena: 53% 

   do POmylka: współczuje wyborcom PiS, którzy myślą, że jakby PiS wygrało w Warszawie, nie byłoby podwyżki opłaty za śmieci. Żyjcie sobie dalej w takiej nieświadomości i ograniczeniu. PiS funduje Wam podwyżki ogólnokrajowe i tego nie widzicie? Aby było sprawiedliwie, zagłosuj w kolejnych wyborach lokalnych na PiS, a ogólnokrajowych na PO, hehehe.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 39 34 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~POmylka 2 miesiąc temuocena: 46% 

   do KonradD piszesz o ograniczeniu, czyim ? Nic nie przebije geniuszu decydentow z PO wprowadzajacych POstkomunistyczny w formie i tresci ryczalt od jedego mieszkania. Pozdrawiam i zycze powrotu do swiata zdrowego rozsadku.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 31 36 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KonradD 1 miesiąc temuocena: 53% 

   do POmylka - szybko zmieniasz trochę temat dyskusji. Doczytaj raz jeszcze artykuł i daj sobie szanse: ryczałt jest tymczasowy, będzie później naliczenie związane z wodą. A jak tam podwyżki ogólnokrajowe organizowane przez PiS?

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 19 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1897 sekundy
  REKLAMAA2-TlenowyZakatek-04-01----04-02-2020