REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (SK)

  Dziś w stolicy wchodzą w życie podwyżki opłat za śmieci. Ryczałt - uznany przez część mieszkańców za wyjątkowo niesprawiedliwy - zapłacą mieszkańcy zarówno bloków, jak i domów jednorodzinnych. Ustawa uchwalona przez Sejm, na podstawie której samorządy wprowadzają zmiany, wyjątkowo łagodnie potraktowała firmy i obiekty wiekopowierzchniowe.

  - Od 1 marca 2020 r. w Warszawie będą obowiązywały nowe stawki naliczania opłat za gospodarowanie odpadami.Samorządy w całej Polsce zostały zmuszone do wprowadzenia zmian w tym zakresie i dostosowania się do nowych rządowych przepisów - przypomina urząd m.st. Warszawy. 

  O sposobie rozliczania decydowali już jednak miejscy radni, którzy wybrali jedną z określonych w ustawie możliwości. Władze miasta proponowały rozliczanie od metra kwadratowego, ale stołeczni rajcy zdecydowali się na ryczałt, czyli opłatę stałą i niezależną od liczby mieszkańców w mieszkaniu czy domu. I to rozsierdziło wielu mieszkańców, zwłaszcza seniorów.

  - Dlaczego ja jako samotna osoba mam płacić tyle samo, co 5-osobowa rodzina? Czy produkujemy tyle samo śmieci? Nie! To bardzo niesprawiedliwy system. Powinno być tak, jak było - od liczby lokatorów - mówi pani Anna, mieszkanka bloku przy Dereniowej.

  - Słyszymy Państwa głosy. Pracujemy nad systemem od metra sześciennego wody. Problem polega na niesamowitej buchalterii, co wymaga zatrudnienia dodatkowych urzędników, czego nikt nie znosi. Jest też problem z odczytywaniem liczników. Ale system ryczałtowy wprowadzamy na rok, potem będzie system uzależniony od poboru wody - deklarował na piątkowym spotkaniu z ursynowianami prezydent Rafał Trzaskowski. 

  Jakie stawki obowiązują od 1 marca?

  Nowe stawki od 1 marca wynoszą dla nieruchomości:

  • wielorodzinnej – 65 zł/miesiąc/gospodarstwo domowe
  • jednorodzinnej, mieszkaniowej – 94 zł/miesiąc/gospodarstwo domowe (dodatkowo 4 zł zniżki za biokompostownik przy domu, trzeba to zaznaczyć w deklaracji)
  • rekreacyjno-wypoczynkowej będzie objęta stałą, ryczałtową opłatą roczną – 169,30 zł
  • mieszanej (np. salon fryzjerski w kamienicy) – 1,35 zł/m2 powierzchni użytkowej miesięcznie
  • z usługami hotelarskimi – 11,85 zł/m3 zużytej wody miesięcznie
  • dla nieruchomości na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne (np. teatry, kina, centra handlowe, biurowce itp. - ustawa wprowadziła maksymalne stawki): za pojemnik o pojemności: 120 litrów - 5,90 zł, 240 litrów - 11,81 zł, 660 litrów - 32,50 zł, 770 litrów - 37,91 zł, 1100 litrów - 54,17 zł, powyżej 1100 litrów - 4,92 zł za każde rozpoczęte 100 litrów pojemności pojemnika. Za worek o pojemności: 60 litrów - 8,46 zł, 120 litrów - 16,93 zł

  Od dziś również wchodzi w życie odpowiedzialność zbiorowa za brak segregowania śmieci. Ustawa uchwalona przez Sejm zakłada karną opłatę miesięczną w wysokości od 100% do 400% stawki podstawowej. Warszawscy radni uchwalili stawkę 100% - czyli 130 złotych od mieszkania czy domu miesięcznie za brak segregacji lub niewłaściwą segregację. Zapłacą je wszyscy mieszkańcy bloku, w których choćby jeden sąsiad nie segregował odpadów.

  - Stwierdzać to ma firma wywożąca odpady, która przekaże taką informację do urzędu miasta. Ten swoją decyzją może nałożyć nową podwyższoną opłatę - stwierdza stołeczny urząd miasta.

  Firmy wyjątkowo uprzywilejowane

  W nowym systemie gospodarowania odpadami w wyjątkowy sposób posłowie uprzywilejowały firmy, takie jak: hipermarkety, galerie handlowe czy właścicieli biurowców. Zapłacą one od pojemnika, dla nich podwyżka nie sięgnie - tak jak dla samotnych lokatorów 550% - ale zaledwie 50%. Na ten problem zwracał uwagę na wtorkowej sesji rady dzielnicy poświęconej tematyce śmieciowej burmistrz Robert Kempa.

  - Czy państwo wiecie, że koszty gospodarowania odpadami np. Galerii Mokotów mamy ponosić my wszyscy, bo rząd tak wymyślił? Firmy zapłacą tylko 12 proc. kosztów systemu, za resztę zapłacą mieszkańcy. 88% kosztów odpadów ma zapłacić podatnik warszawski i podatnik w całym kraju! - mówił burmistrz.

  Władze Warszawy zastanawiają się nad wyłączeniem dużych firm z miejskiego systemu gospodarki odpadami, bo dopuszcza to ustawa. Zaapelowali o to również ursynowscy radni w swoim stanowisku, o którym pisaliśmy w środę.

  Kto musi złożyć deklarację?

  Nowy system to nowe deklaracje "śmieciowe". To na ich podstawie miasto będzie naliczać stosowną opłatę za wywóz odpadów.

  - Do złożenia nowej deklaracji zobowiązani są właściciele nieruchomości. Taki obowiązek mają np. osoby fizyczne w przypadku budynków jednorodzinnych, a także osoby sprawujące zarząd nieruchomością wspólną, m.in. zarządy spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych - informuje stołeczny urząd.

  Oznacza to, że właściciele mieszkań w blokach nie składają osobiście deklaracji. Zrobią to za nich wspólnoty czy spółdzielnie. 

  Deklaracje trzeba złożyć do 10 kwietnia. Można to zrobić osobiście w Wydziałach Obsługi Mieszkańców w urzędach dzielnicy, wysłać ją listem poleconym do dzielnicy, albo elektronicznie za pomocą ePUAP. Wzory deklaracji są dostępne na miejskiej stronie "Czysta Warszawa"

  Pierwszą opłatę, zgodną z nowymi stawkami, trzeba zapłacić do 28 marca 2020 roku, a kolejne - co miesiąc - do 28. dnia miesiąca.

  Pomoc dla najbiedniejszych

  Miasto przewidziało pomoc dla osób, które najboleśniej odczują podwyżki opłat za śmieci - czyli dla osób samotnych, emerytów i rencistów. Finansowa pomoc ma pokryć min. 50% bieżących kosztów opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

  - Mogą na nią liczyć warszawiacy prowadzący gospodarstwo jednoosobowe z miesięcznym dochodem nieprzekraczającym 1752,50 zł netto, a w szczególności, ci którzy ukończyli 65. rok życia i osoby z niepełnosprawnością. Wsparcie otrzymają też samotnie gospodarujący mieszkańcy utrzymujący się wyłącznie z renty lub emerytury w wysokości nieprzekraczającej kwoty 1752,50 zł netto i niekwalifikujący się do uzyskania dodatku mieszkaniowego - informuje stołeczny urząd.

  Wnioski będą przyjmowane od marca 2020 roku w Ośrodkach Pomocy Społecznej. Na Ursynowie taki ośrodek znajduje się przy ul. Cybisa 7.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 252

  • 6
   BARDZO PRZYDATNY
  • 37
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 15
   OBOJĘTNY
  • 9
   NIEPRZYDATNY
  • 100
   WKURZONY
  • 81
   BRAK SŁÓW

  42Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Warszawiak-nie-leming 42 3 miesiące temuocena: 33% 

   Wyborcom Trzaskowskiego zawdzięczamy te podwyżki. Sprawdź lemingu jakie podwyżki były w innych miastach. Przeanalizuj, na co twój wybraniec wydaje pieniądze: bubel Czajka, brak spalarni, odszkodowania dla mafii reprywatyzacyjnej, drogie kancelarie prawne, szemrane przetargi, rozrost administracji, nietrafione inwestycje, ministerstwo spraw zagranicznych, sok z buraka i wiele innych dewiacji, za które warszawiacy muszą płacić.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Adammmus 41 3 miesiące temuocena: 78% 

   A no widzisz takie czasy. Za pomysły PiS płacimy po stokroć więcej, często nawet nie zdając sobie z tego sprawy.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 14 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jako 40 3 miesiące temuocena: 75% 

   @ nie leming - no widzisz jakie ciężkie jest życie w tej Warszawie. Strasznie się musisz tutaj męczyć z tymi lemingami, nie lepiej wrócić do siebie na wieś? Tam nie będzie tych wszystkich obleśnych tęczowych palet, tego wszystkiego nietrafionego i w ogóle. Spokojnie pouprawiasz sobie eko kartofle, pooddychasz świeżym powietrzem (jak tylko sąsiad skończy palić plastikiem), a jak dobrze ustawisz antenę to będziesz odbierał tylko tvp. Nie ma sensu się tu męczyć.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 15 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~UrsynowskiGad 39 3 miesiące temuocena: 40% 

   @jako i może inni, rzeczywistość nie jest taka prosta. Na Ursynowie jak w całej Warszawie mieszka dużo ludzi, którzy pochodzą z różnych małych miejscowości (niekoniecznie z już bardziej historycznie rozumianych wsi). Uważam że to głupie, jeżeli ktoś uważa ich za gorszych. Natomiast równie głupie jest, jeżeli niektórzy z nich przyjmują jakieś takie "nowoczesne" poglądy i właśnie przez to dołączają do lemingów bo chcą w swoim pojęciu być bardziej warszawscy od warszawiaków.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 4 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jako 38 3 miesiące temuocena: 0% 

   @ UrsynowskiGad - absolutnie nie uważam nikogo za gorszego (jeśli to chciałeś mi przypisać), wysyłam tylko wieczne marudy tam, gdzie nie ma tego wszystkiego, czego nie lubią. Jak się czegoś nie lubi warto tego unikać, bo stres zabija, nie? A co do lemingów - to już jest wytarte określenie, zużyte. Nie każdy kto nie popiera kaczki z Żoliborza jest fanem PO. Jest wielu ludzi, którzy chcą po prostu wygodnego, nowoczesnego, europejskiego miasta. Choć niekoniecznie z paletami na Bankowym. Jak obruszasz się uważając, że ludzi segreguje się ze względu na pochodzenie, to nie nazywaj innych lemingami tylko dlatego, że mają inne poglądy. Daj żyć wszystkim, pomieścimy się.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~UrsynowskiGad 37 3 miesiące temuocena: 33% 

   Jako, nie przypisuję nic nikomu. Ale sam posługujesz się pewnymi schematami typu "europejskie" miasto, a jakie ma być amerykańskie? I piszesz o "kaczce z Żoliborza" w oryginalnym artykule z Uważam Rze był to "Kaczafi". Niechcący przyznałeś, że określenie "leming" jest wciąż żywe, właściwie genialne.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jako 36 3 miesiące temuocena: 0% 

   amerykańskie, ruskie, azjatyckie - są różne, ja chcę nowoczesnego, ale europejskiego w wymiarze. A "leming" no cóż, chyba różnimy się zatem w ocenie aktualności i genialności tego określenia. I pozostaniemy w tej różnicy. Jeśli potrzebujesz tak nazywać ludzi o odmiennych poglądach to szkoda.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~UrsynowskiGad 35 3 miesiące temuocena: 50% 

   Niby dlaczego "szkoda" - wymiana poglądów bez obrażania jest ok. Przeczytaj po prostu "Alfabet Leminga" Mazurka w jakimś archiwum jest to satyra nie tylko ale głównie na korpoludzi, którzy przyjęli jako własny obcy styl życia i poglądy z tv.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ret 34 3 miesiące temuocena: 100% 

   Szokujaca niesprawiedliwosc. Hipermarkety, galerie handlowe czy biurowce placa od dzis za smieci kilkakrotnie mniej niz... warszawski emeryt?! Maly domowy kosz na smieci ma objetosc ok. 10 litrow. Jesli wszystkie smieci byly wkladane tylko tam, to samotna, zyjaca skromnie osoba napelniala taki kosz w ok. 3 dni. To daje 10-12 koszy miesiecznie, czyli 120 litrow. Za taki pojemnik hipermarkety, galerie handlowe i biurowce zaplaca 5,90, a emeryt wyda...65zl. Natomiast ktos, kto przynosi duzo opakowan jednorazowych, duzo butelek LUB 2osobowa rodzina potrzebuja miesiecznie na smieci ok. 240- litrów - 11,81 zł cena dla galerii. Cena dla warszawskiej rodziny - 65 zl. Za to samo. No comments.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pytek 33 3 miesiące temuocena: 90% 

   dlaczego "moje" państwo traktuje mnie jak okupant, prześladowca. Myślę o systemie podatkowym ,opiece zdrowotnej i każdym innym temacie. Ja mam dać z siebie wszystko i nie oczekiwać niczego.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ret 32 3 miesiące temuocena: 83% 

   Panstwo to my. My je tworzymy. My wybieramy, sposrod najlepszych synow narodu. Sparafrazuje Herberta: "zostali powolani, czy nie bylo lepszych?".

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Fibro 31 3 miesiące temuocena: 100% 

   Zycie jest skomplikowane przez rozne rzeczy ktore ludzie wymuslili. Teraz segregacja to znowu bardziej komplikuje. U mnie w domu na lodowce wisi sciaga od pol roku co gdzie wrzucac i dalej musze na nia patrzec bo nie jestem pewny co gdzie wrzucic. Rzad powinien wprowadzic kpdyfikacje na opakowaniach co jest jakim smieciem i do jakiego pojemnika wrzucac. Tak jak kiedys bylo w tv ze zielone kolko, trojkat i czerwony kwadrat.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bubel 30 3 miesiące temuocena: 100% 

   Za śmieci powinni płacić podatek producenci, którzy te śmieci produkują. Może wtedy pomyślano by o bardziej ekologicznych opakowaniach .A tak to najlepiej wszystkie koszty zwalić na mieszkańców. Od tego śmieci nie będzie mniej.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ AZX 29 3 miesiące temuocena: 50% 

   @bubel - oczywiście masz rację. Powiedz jak to tylko wyegzekwować? Za chwilę miałbyś podwyżki cen produktów bo opłaty zostałyby przeniesione na konsumentów. Zobacz ile wyrzucasz miesięcznie plastiku a ile szkła? To jest cały problem - wszędzie plastik...

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 3 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jako 28 3 miesiące temuocena: 83% 

   @ AZX, oczywiście, że byłyby podwyżki cen produktów, każdy producent opłaty przerzuci na klientów. Więc tak czy inaczej płaci człowiek. Ale w tym systemie człowiek płaci dokładnie tyle, ile śmieci zużywa. Masz siedmioro dzieci i kupujesz rzeczy w plastikach? Płacisz dużo. Starasz się być ekologiczny i kupujesz w szkle - płacisz mniej. Odbiór śmieci za symboliczną opłatą i pod warunkiem, że posegregowane. A wszystko finansowane z opłat od producentów (czyli od ludzi). Producenci w ramach konkurowania obniżają w opakowaniach zawartość drogich śmieci (plastik), przechodzą na szkło i papier. Ludzie wybierają produkty w tańszych opakowaniach. I znowu się myją bo nie płacą od wody :-)) Tylko musiałby być zbudowany sensowny system. To mogłoby działać.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AZX 27 3 miesiące temuocena: 100% 

   @jako - widzisz ja i moja rodzina, w tym dzieci, segregujemy. Ograniczamy również ilość kupowanego plastiku. I co? Płacę więcej bo tak ktoś zdecydował. Załóżmy że producenci są zobowiązani ponosić koszta produkcji w plastikach i przerzucają opłaty znów na konsumenta czyli na mnie. Jeżeli raz podniesiesz ceny to pomimo tego że nagle zaczniesz zmieniać opakowania na szkło czy papier to cena już nie spadnie a zyska tylko producent. Miasto również nie obniży opłat bo nagle wykażą że i tak muszą dokładać. Czyli zapłacę dwukrotnie za coś co powinno być obowiązkiem miasta (podpisanie umowy z firmą segregująca odpady i ich wywóz) i producenta (który wszędzie daje tani plastik). Gdzie znajdujesz więc logikę w swojej wypowiedzi że coś nagle będzie tańsze?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bieda 26 3 miesiące temuocena: 59% 

   DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM KTÓRZY GŁOSOWALI NA TRZASKOWSKIEGO , wszystkie gminy do okoła mają 10 zł od osoby a tu wychodzi 64 DZIĘKUJĘ!!!!!!!

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 83 57 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~NieBiedA 25 3 miesiące temuocena: 43% 

   @Bieda - jak zwykle nieudolna dezinformacja PIS i braki w logicznym myśleniu. 64,- jest od mieszkania a nie osoby. Jeśli masz 6 osób, tez płacisz około 10 zł za osobę. Logicznego myślenia nie uczą?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 53 71 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 24 3 miesiące temuocena: 50% 

   Dziękuję ci zakłamany PISlamisto,że głosowałeś na komuchów i złodziei pisowskich. Wszystko drożeje. Inflacja jest zatrważająca. No ale twój banaś ,albo ojciec biznesmen z Torunia,któremu bezdomni dają limuzyny mają się dobrze. Głupota PISlamistów jest porażająca.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 50 51 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~arz 23 3 miesiące temuocena: 46% 

   Pol, chyba jesteś botem bo zwykły człowiek nie może być aż takim idiotą. Co mają śmieci w Wa-wie do ojca biznesmena z Torunia?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 39 46 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bieda 22 3 miesiące temuocena: 82% 

   @niebieda mi wychodzi jak bym nie liczył 64 , mieszkam sam.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 42 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~NieBieds 21 3 miesiące temuocena: 9% 

   @Bieda - ale to już nie wina Trzaskowskiego ze sam mieszkasz. Gdybys mieszkał z inna osoba placilbys 32,50/os a gdyby np. we czwórkę to po 16,25/os. Widzisz taki Jarek Kaczyński tez sam mieszka podobno wiec i płaci tyle ile Ty :-(

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 4 40 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bieda 20 3 miesiące temuocena: 80% 

   @niebieda wszystko fajnie tylko brat mieszka sam w Opocznie i płaci 10 zł , a ja za karę bo POPAPRAŃCY wybrali Trzaskowskiego muszę przez nich PLACIĆ 64!!!!!!

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 36 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AZX 19 3 miesiące temuocena: 65% 

   To mam pytanie - czy ktoś zadał sobie trud przeczytać ustawę pis czy tylko ślepo słuchacie co mówi tęczowy rafał? W ustawie jest zapisana możliwość rozliczania od ilości osób. Dlaczego Warszawa tego nie utrzymała? Bo to k... kolejny podatek do miasta który trzeba zapłacić żeby zbilansować fanaberie typu strefa relaksu. Za rok za to albo wszyscy zapomną albo trzaskowski powie że nie udało się wprowadzić opłat od wody.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 17 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~NieBiedA 18 3 miesiące temuocena: 33% 

   @Bieda - w takim razie kierunek Opoczno :-) zwracasz uwagę, że za śmieci zapłacisz 50 zł więcej niż wcześniej, a nie zwracasz uwagi na to, ze dzięki „dobrej zmianie” na inne rzeczy płacisz kilkaset złotych miesięcznie więcej. Poza tym niedługo wejdzie opłata liczona od zużycia wody i będziesz mógł nawet mniej niż brat w Opocznie zapłacić.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 15 30 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ekolog 17 3 miesiące temuocena: 41% 

   Jesli gdzies jest mniej to podniosa. Do tego masz codzienne przyklady tego taniej, jak mityczny WPI podrzuca smieci do altanki miedzy blokami albo upycha do kosza na przystanku autobusowym. To jest to Twoje taniej i sprawiedliwie. Ps. Oczywiscie jestem za rozliczeniem od zuzycia wody.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 13 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bieda 16 3 miesiące temuocena: 65% 

   @niedorajda pewnie wszyscy teraz uciekamy z Warszawy bo TRZASKOWSKI jest burmistrzem i z naszej kasy będzie sobie robił plaże ,strefy relaksu i inne opłaty za pęknięta rurę (milionowe odszkodowania).

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 26 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kon33 15 3 miesiące temuocena: 37% 

   Co miesiac pisi sprawiedliwosc sypie z Twoich podatkow 500+. Buntujesz sie wtedy ? Teraz dofinansujesz smieci rodzin z dziecmy. Pisi ciemniku, jak Ci kradna 30 miliardow rocznie i rozdaja to spoko, jak masz kilkaset pln wydac to wielkie halo ? Byle z wlasnej kieszonki nie poszlo, kaka rozdaje wlasne miliardy, z jego kieszonki.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 13 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bieda 14 3 miesiące temuocena: 74% 

   Kon 33 czy ekolog zdecyduj się kim jesteś?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 23 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~CzarnyLas 13 3 miesiące temuocena: 21% 

   Bieda, a co za roznica jaki mam nick we wpisie ? Wlasna glupota Ci nie przeszkadza a moje zmiany nicku juz tak? Nawet 5 minusow naprodukowales ;-). Przestan juz produkowac te plusy i minusy sztuczne, nigdy tyle aktywnosci lapkowej w durnym pisowskim watku nie widzialem.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 5 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bieda 12 3 miesiące temuocena: 70% 

   @czarny las chyba chodziło czarny ku as sam sobie zadajesz pytania a póżniej odpowiadasz GRATULUJE.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 16 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boskarw 11 3 miesiące temuocena: 93% 

   Ten troll ciagle zmienia nicki, a pod jednym artykulem komentuje pod kilkoma. Taki kompleks małego wacka.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 13 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jako 10 3 miesiące temuocena: 69% 

   zmieńcie to jak najszybciej na nie za rok na liczenie od wody, bo jakoś mi się nie chce sponsorować wielodzietne rodziny, które co miesiąc zgarniają tysiące za 500+. I co? Nie stać ich za płacenie za swoje śmieci? I firmy też.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 55 25 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Elka 9 3 miesiące temuocena: 67% 

   Mam pelargonie ns balkonie. Podlewam wodą, za którą płacę. Teraz mam płacić dodatkowo za śmieci??? Przecież pelargonie zdobią bloki!!!

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 6 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AntyB 8 3 miesiące temuocena: 64% 

   Deszcz Ci podleje. Zawsze tez możesz mieć mniej pelargonii - sąsiad się ucieszy z dołu bo przestaną mu balkon zaśmiecać kolorowe płatki

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 7 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jako 7 3 miesiące temuocena: 71% 

   albo można zbierać deszczówkę na tym balkonie, jeszcze ekologicznej. Każdy system ma wady. Też mam kwiaty, sporo nawet, co więcej rosną w hydroponice, więc zdecydowanie potrzebują wody. Ale opłata od wody będzie bardziej sprawiedliwa niż od lokalu czy m2. Niestety od osoby nie da się wprowadzić, bo w Warszawie w większości mieszkań oficjalnie mieszka tylko 1 osoba, nawet jak po pokoju biega siedmioro dzieci.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 5 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boskarw 6 3 miesiące temuocena: 100% 

   Wszystko zalezy od stawku. Jesli bedzie 12 zł od m3, to jeszcze ludzie zatesknia za obecnym systemem, jak im przyjdzie placic po 150-200 zl mies. w czteroosobowych gospodarstwach.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • James z Warszawy 5 3 miesiące temuocena: 66% 

   POLEXIT!

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 57 30 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 4 3 miesiące temuocena: 36% 

   Rozumku ci chyba brakuje PISlamisto. Mniej nienawiści buraku.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 30 54 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawiak5 3 3 miesiące temuocena: 58% 

   Jak najszybciej wyjść z tej całej unii!

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 45 32 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~arz 2 3 miesiące temuocena: 51% 

   pol i jako, wasze poglądy to produkt lewicowo-"liberalnej" ideologii, na codzień pier..cie o tolerancji, a głupie i emocjonalne wpisy pokazują najlepiej, że w tym waszym wymarzonym neokomuszym świecie dla ludzi inaczej myślących po prostu nie ma miejsca.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 27 26 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jako 1 3 miesiące temuocena: 48% 

   @ arz, a niech ci będzie, ty możesz zostać :-)))) no i nie, nie mam tolerancji dla fanatyków - z lewej, z prawej, czarnych czerwonych. Wszystko jedno, każdy fanatyk to największe zło. Więc czego produktem jestem, mój ulubiony psychologu? :-)

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 13 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2178 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-06----30-06-2020