REKLAMAA1_DineryPL_19-06----19-07-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 grudnia 2017, 20:42 komentarzy 1

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (AR)

  REKLAMA

  Kilkadziesiąt osób wzięło udział w IV Paradzie Świątecznej Fundacji Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa. Było wspólne śpiewanie kolęd i ubieranie choinki. Udało się przemycić trochę przedświątecznej radości dla pacjentów placówki.

  Grudniowe parady świąteczne na Ursynowie stały się już tradycją. Z inicjatywą przed kilku laty wyszła fundacja prowadząca hospicjum onkologiczne przy ul. Pileckiego. Chodziło o "odczarowanie" hospicjum i pokazanie pacjentom, że ursynowianie o nich pamiętają, chcą im przekazać trochę radości ze zbliżających się świąt.

  Tegoroczna parada wyruszyła sprzed Areny Ursynów, zaraz po zakończeniu Ursynowskich Mikołajek z Lego. Mimo to wzięło w niej udział zaledwie kilkadziesiąt osób. W kameralnym gronie uczestnicy, ze śpiewem na ustach, przeszli pod budynek hospicjum onkologicznego.

  W ogrodach placówki rozpoczął się koncert kolęd i pieśni świątecznych w wykonaniu dzielnicowego chóru Iuvenis pod dyrekcją Jakuba Kaczmarka. Zabrzmiały takie utwory jak: White Christmas, Przybieżeli do Betlejem, Lulajże Jezuniu, Mędrcy Świata, Ding-dong czy Dzisiaj w Betlejem. Koncert był doskonale słyszalny dla leżących pacjentów hospicjum i z pewnością sprawił im radość, za co dziękowała prezes FHO - Dorota Jasińska.

  Po koncercie był czas na zdjęcia ze świętym Mikołajem, w którego postać - jak co roku - wcielił się wiceburmistrz Łukasz Ciołko. Wszyscy zabrali się się do ubierania choinki w ogrodzie. 

  W świetlicy hospicjum ponownie zaśpiewał chór Iuvenis, którego pięknym wykonaniom wzruszających polskich kolęd przysłuchiwało się kilku pacjentów. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

  • 3
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Artykuł załadowany: 0.1405 sekundy
  REKLAMA