REKLAMAA1 AUCHAN 01.07.2021 - 31.12.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ30 września 2020, 15:20 komentarzy 41

  (SK)

  To bardzo zaskakujące wyniki głosowania. Tylko 13 ze 105 ursynowskich projektów z Budżetu Obywatelskiego na 2021 rok zostanie zrealizowanych. Prawie wszystkie mają związek z zielenią, rekreacją i ekologią. W głosowaniu mieszkańców przepadły m.in. potańcówki, garażówki, koncerty i seanse pod chmurką.

  Tegoroczne głosowanie na projekty z Budżetu Obywatelskiego 2021 jednoznacznie pokazało na czym najbardziej zależy mieszkańcom Ursynowa. A przynajmniej 9,3 tys. osobom, które zagłosowały. Ogromna część z pięciu milionów złotych zostanie w przyszłym roku wydana na nową zieleń w naszej dzielnicy.

  Już w ubiegłym roku dało się zauważyć, że największe szanse na poparcie mają pomysły związane z miejską zielenią. Było ich 13 na 22 zwycięskie. Ale to, co stało się obecnie jest prawdziwym ewenementem w historii głosowań.

  Istny pogrom 

  Najwięcej głosów zdobyły bardzo drogie propozycje, co spowodowało, że ostatecznie na zwycięską listę trafiło tylko 13 ze 105. Na resztę po prostu zabrakło puli w budżecie. Podobnie było w pierwszej edycji głosowania w 2014 roku, gdy całą pulę zgarnął projekt zbudowania ośrodka wsparcia dla osób niepełnosprawnych.

  W tym roku sytuacja się powtarza. Przepadły wszystkie projekty kulturalne, edukacyjne oraz integrujące ursynowską społeczność. Nie będzie targów żywności, garażówek, potańcówek, koncertów muzyki klasycznej kina pod chmurką oraz randek w ciemno dla seniorów. Przegrały też pomysły dotyczące bezpieczeństwa, takie jak montaż monitoringu przy szkołach lub w parkach. 

  Nie przeszedł np. niezwykle popularny na Ursynowie projekt "Łączymy parki". Zdaniem jego autora Tomasza Wałkuskiego winę za to ponoszą urzędnicy, dopuszczający projekty o bardzo podobnych nazwach.

  Poza niewieloma wyjątkami w głosowaniu przegrały też propozycje skierowane do mieszkańców Zielonego Ursynowa.

  - Jest mi bardzo smutno, że tak się stało. Żaden z moich ośmiu projektów nie przeszedł, co zdarzyło mi się pierwszy raz od kilku lat. Niestety przegrywamy z ogólnodzielnicowymi pomysłami. Jeśli już coś dotyczy nas, to tylko jako fragment większego projektu. Takie niestety są też konsekwencje konstrukcji Budżetu promującego silniejsze grupy - mówi Marzena Zientara, społeczniczka z Zielonego Ursynowa.

  Pomimo, że wielu mieszkańców chciało w tej części dzielnicy lodowiska, to istnienie aż czterech różnych pomysłów zakładających jego budowę spowodowało, że nie przeszedł ani jeden.

  Ursynowianie stawiają na ekologię

  Najwięcej głosów w naszej dzielnicy zdobył projekt Alicji Tydy zakładający postawienie na terenie dzielnicy 5 butelkomatów za kwotę 880 tys. złotych. Urządzenia przyjmujące plastikowe butelki, w zamian za które będzie można otrzymać punkty wymieniane np. Na bilety do kina mają być przy ul. Sarabandy, Kajakowej, przy stacjach metra Natolin, Stokłosy, Ursynów oraz przy skrzyżowaniu Poloneza z Poleczki.

  Prawie pół miliona złotych pójdzie na upiększenie parku pod Kopą Cwila. Konkretnie na wymianę małej architektury czyli ławek, koszy oraz zakup stołów z ławkami i leżaków. To pomysł Piotra Ciary, podwójnego tegorocznego zwycięzcy, który oprócz zmian w parku im. Romana Kozłowskiego zaproponował uzupełnianie wody w tysiącu workach do podlewania ursynowskich drzew za ponad 214 tys. złotych. Jak nam powiedział, wyniki głosowania  wpisują się w widoczny w naszej dzielnicy trend.

  - Ludzie głosują na zieleń i to co ich otacza w miejscach rekreacyjnych. Przez długie lata Ursynów był postrzegany jako betonowa pustyni, pełna blokowisk, co było niezgodne z założeniami jego projektanta profesora Marka Budzyńskiego. Dlatego nie dziwi, że poprzez oddolne inicjatywy mieszkańcy chcą przywrócić pierwotny charakter Ursynowa jako zielonej dzielnicy - mówi Piotr Ciara.

  Pokazują to kolejne projekty, zakładające sadzenie drzew, krzewów czy zakładanie łąk kwietnych z parkową infrastrukturą. M.in. pomysł radnego Pawła Lenarczyka, który zdobył 2702 głosy i zakłada kontynuację ubiegłorocznego prac budowy zielonych skwerów. Za ponad 576 tysięcy mają one powstać między al. KEN a ul. Benedykta Polaka oraz przy ulicach: Raabego, Cybisa, Zaruby, Przy Bażantarni, na rogu Akustycznej i Rytmicznej, przy przystanku autobusowym przy Tesco na Kabatach i u zbiegu Nowoursynowskiej z Relaksową. 

  ...i znów zieleń

  Mieszkańcy głosowali też na ideę "Zieleń zamiast betonu". Projekt Mikołaja Pieńkosa za 717 tys. złotych zakłada wymianę asfaltu lub kostki na trawniki z żywopłotami w siedemnastu lokalizacjach na Ursynowie.

  Aprobatę ursynowian zdobył też pomysł Doroty Makarewicz zamiany naszej dzielnicy w "małą Holandię" poprzez nasadzenie kwiatów przy placówkach oświatowych za prawie 18 tys. złotych. Do realizacji został skierowana też propozycja nasadzenia przy ursynowskich ulicach roślin chroniących przed smogiem i hałasem Jadwigi Czubak za 35 tys. złotych.

  Również jeden z dwóch zwycięskich projektów Katarzyny Kwiecińskiej-Otachel związany jest zielenią. Zakłada on nasadzenia drzew i krzewów przy ulicy Rosoła między Gandhi i Belgradzką oraz utworzenia ogrodu deszczowego.

  - Mieszkańcy głosując w Budżecie Obywatelskim pokazują co jest dla nich priorytetem. Nie ma wątpliwości, że jest to zieleń. Ma ona bowiem wiele walorów. Produkuje tlen, zmniejsza zanieczyszczenia, tłumi hałas, w upalne dni daje cień i w oczywisty sposób podnosi estetykę otoczenia - mówi pomysłodawczyni, której drugi projekt - "Bezpieczne przejścia dla pieszych na ul. Rosoła i ul. Wąwozowej" również będzie realizowany w 2021 roku.

  Spora grupa mieszkańców - 2093 osoby - uznała, że w dzielnicy potrzebne są też udogodnienia dla rowerzystów. Za 418 tys. powstaną zadaszone stojaki przy stacjach metra i podpórki rowerowe przy skrzyżowaniach w 23 lokalizacjach.

  Powstanie labirynt dziesięciolatka

  Dużym zaskoczeniem może być zakwalifikowanie do realizacji wymiany nawierzchni jurajskiego placu zabaw na który głosowało 1923 osób. Pomimo, że projekt za 990 tys. złotych otrzymał mniej głosów niż np. “Zadbany skwer zamiast rozdeptanego trawnika na rogu al. KEN i ul. Przy Bażantarni” (2075) oraz "Zielony plac miejski przy wyjściu z metra Kabaty" (1950) to wygrał. Ma to być spowodowane zdublowaniem się lokalizacji projektów na terenie Kabat. Regulamin mówi jasno, jeśli projekty dotyczą jednego miejsca i są podobne wygrywa ten z wyższym poparciem. Park Jurajski miał również dużo szczęścia - wygrał z lodowiskami sezonowymi, które dostały dokładnie tę samą liczbę głosów. W takim przypadku decyduje… losowanie.

  Na szczególną uwagę zasługuje zwycięstwo Krzysztofa Piotrowskiego, najmłodszego pomysłodawcy. Dziesięciolatek przekonał aż 1916 osób do zagłosowania na labirynt z żywopłotu przy ul. Kazury, niedaleko miasteczka rowerowego.

  Z Budżetu Obywatelskiego sfinansowany będzie też piknik “Fun Run przygoda z mapą”. Projekt Elżbiety Pich przewiduje organizację imprezy na orientację w Parku Kultury w Powsinie.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 104

  • 44
   BARDZO PRZYDATNY
  • 10
   ZASKOCZONY
  • 19
   PRZYDATNY
  • 5
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 18
   WKURZONY
  • 8
   BRAK SŁÓW

  41Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Jolka 41 10 miesięcy temuocena: 100% 

   Jeśli chodzi o zieleń, to nic dziwnego, że się ludziom podobają projekty z nią związane. Teraz jest moda na wszystko eko. Denerwuje mnie natomiast płacz ludzi pokroju tej Zientary. Niech zaproponuje sensowny projekt, to łatwo zdobędzie aprobatę. Nie będziemy popierać potańcówek, na które przychodzi rodzina i jej znajomi.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Beło 40 10 miesięcy temuocena: 69% 

   Zdecydowana czesc projektów to robota dla NIK i CBA. Miejmy nadzieje, ze przyjdzie na to czas i te wałki zostaną rozliczone

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Agata73 39 10 miesięcy temuocena: 92% 

   Ja jestem za zielenią, ale najpierw zadbajmy o to co mamy. Przepadły środki na zabezpieczenie parków ursynowskich - a to oznacza że będą w coraz większym stopniu dewastowane. Z tego co wiem to sporo drzew ostatnio zasadzono w takich woreczkach i sporo ich uschło w czasie upałów.. .co z tym projektem? Najpierw pochylmy się nad tą zielenią której jest sporo wokół - nie sadźmy nowych roślin jeśli nie umiemy o nie zadbać, doglądać ich i podlewać ..

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qsx 38 10 miesięcy temuocena: 76% 

   Proszę nie używać nazwy Zielony Ursynów, to są wiochy, Grabów, Pyry, Mysiadło... Deweloperzy wymusili te zmiany, żeby sprzedawać mieszkania 5 razy drożej wieśniakom, którzy chcieli mieć warszawski adres.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Abcd 37 10 miesięcy temuocena: 100% 

   Mysiadło to nie Ursynów. Należy do gminy Lesznowola.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kcb 36 10 miesięcy temuocena: 100% 

   Grabów, Pyry to są wiochy takie same jak Imielin czy Natolin. W latach 80-tych z wielkiego Ursynowa wozili mnie autobusem do Pyr, bo na Ursynowie nie było żadnej szkoły a na tych "wsiach" Pyry, Grabów i Dąbrówka były. Już nie wspomnę, że te Pyry były częścią Warszawy zanim w ogóle powstał pomysł na Ursynów, więc teoria o deweloperach jest nietrafiona.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • bospapieros 35 10 miesięcy temuocena: 91% 

   widać efekty -w weekend skradziono solarne latarnie z budżetu na kłobuckiej przy dojściu do stacji pkp okecie.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Obserwator 34 10 miesięcy temuocena: 84% 

   Wymiana asfaltu lub kostki na trawniki z żywopłotami w 17 lokalizacjach. I super. Mam tylko nadzieję, że nie okaże się że to w miejscach wzdłuż ulic, gdzie do tej pory chodniki były szerokie i umożliwiamy zaparkowania samochodów, a teraz miejsca do parkowania po prostu znikną.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pipiripi 33 10 miesięcy temuocena: 76% 

   Im bardziej się zagłebiam w te projekty i ich koszty, tym bardziej uważam Warszawę za bezproblemowe miasto, którego mieszkańcy żyją szczęśliwie. #ironia

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wesul 32 10 miesięcy temuocena: 95% 

   Pragnę zauważyć, że zwycięski projekt przewiduje bilety do kina w zamian za butelki. Tylko w kosztorysie brak zabezpieczenia środków na te bilety. Czyli albo nie będzie biletów, albo projekt będzie kosztował 2x więcej.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Engels 31 10 miesięcy temuocena: 87% 

   Oj tam, oj tam... żeby o tym pomyśleć, porozmawiać, to przyjdzie czas na po wyborach. Na spokojnie się usiądzie i ustali, a nie teraz.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 13 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rumcajs 30 10 miesięcy temuocena: 81% 

   Po numerze z glosowaniem papierowym na osrodek pani radnej z I edycji oraz po dewastacji ukladu drogowego przez filozofa od zwezania ulic, ja w tym cyrku zwanym "BP" udzialu nie biore.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 35 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tubylec 29 10 miesięcy temuocena: 76% 

   W pełni się zgadzam. Byłem wielkim entuzjastą BO .... ale tylko do rozstrzygnięcia I edycji. Sam jestem zdziwiony, że komuś chce się jeszcze brać udział w tych farsach.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 26 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nieistotny 28 10 miesięcy temuocena: 96% 

   To właśnie dlatego trzeba brać udział. Inaczej kolejną ulicę zwężą, albo postawią słomiane misie. Niestety nie ma głosowania na minus, to trzeba przepchnąć te projekty które mają chociaż trochę sensu.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 22 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Robert29 27 10 miesięcy temuocena: 66% 

   Gratki dla Piotra Ciary. Fajne zgłosił projekty.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 40 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wesul 26 10 miesięcy temuocena: 20% 

   To nie Ciara tylko Skubiszewski. Tylko on w przeciwieństwie do Lenarczyków ma tyle "przyzwoitości", że jako radny nie zgłasza ich pod swoim nazwiskiem.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 35 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Michał 25 10 miesięcy temuocena: 38% 

   Taaa... Piotrek to taki fajny chłopacek, który się podpisuje, (nie wiedzieć czemu) Robert29 . Ale lajkuje też swe wpisy na fejsbuniu. Taki fajny jest z niego smyk.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 22 36 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Racjonalizator 24 10 miesięcy temuocena: 96% 

   @wesul po co kłamiesz? Czemu to ma służyć?

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 26 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wesul 23 9 miesięcy temuocena: 100% 

   @Racjonalizator Naprawdę wierzysz, że Piotrek C. sam by wymyślił i napisał zwycięski projekt? Przy całej mojej sympatii do niego, to zdecydowanie za wysokie progi. Podobnie jak w latach ubiegłych projekty pisze Piotr S., a zgłaszają wierni wyznawcy Otwartego Ursynowa.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Imielin Zielony 22 10 miesięcy temuocena: 91% 

   A może i dobrze. Na koncerty i potańcówki zwykle nie chodzę, garażowa - wiem, że bywa i to wszystko. A zieleń i podobne sprawy są przy nas każdego dnia. Ja jestem zadowolony! Wstyd za frekwencję - widać jak ludzie się słabo angażują. Ale potem do krytyki pierwsi, a nawet zagłosować się nie chciało, co w internecie jest dość prostą sprawą :-)

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 29 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~marzyciel 21 10 miesięcy temuocena: 100% 

   A gdzie ta zieleń na Imielinie przybędzie ? Tam gdzie już jest i marnieje bo nikt się nią nie zajmuje? Przydałaby się w prestiżowym centrum Imielina , wokół ratusza , gdzie w promieniu 0.5 km tylko beton, beton, beton, parkingi, nie świecące latarnie, zaniedbane , rozjeżdżone przez samochody służb od zieleni , resztki trawy. Biedne zaniedbane pojedyncze drzewka którym się udało przeżyć, 2 ławeczki 3 osobowe, gdy siedzą, 1-osobowe gdy leżą goście jadłodzielni. Widok żałosny. Ale skoro ma być zielony Imielin, to może coś się zmieni ?

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 16 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kon 20 10 miesięcy temuocena: 96% 

   Pogrom to jest frekwencja 9k osób w porównaniu do ilości mieszkańców, prawdziwie żałosny wynik. Ile kosztuje organizacja tej zabawy dla garstki ludzi ? Nawet nie chcę myśleć ile miasto wydało na stronę, na urzędników, którzy przy tym siedzą. To jest kpina!

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pasztet 19 10 miesięcy temuocena: 57% 

   Pierdylion kasy wydany na totalne bzdety, nic dziwnego po takich głosowaniach, że ursynów to kupa z roku na rok większa kupa i bardziej śmierdząca.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Kabat 18 10 miesięcy temuocena: 93% 

   Jaki pogrom, q..mać??? Że zwyciężył rozsądek i dbałość o tereny zielone, za wyjątkiem tych idiotycznych butelkomatów ? Komu one potrzebne w takiej kretyńskiej formie, odbiegającej od modelu skandynawskiego ?! Czy u nas wszystko musi być inspirowane paragrafem 22 połączonym z efektem gotowania żaby ?

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 39 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~weni 17 10 miesięcy temuocena: 42% 

   Straszne slowo: pogrom. Naprawde nie dalo sie uzyc innego...

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ja prdl 16 10 miesięcy temuocena: 55% 

   Ocenzurujecie takze to slowo, lewacy?

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 12 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Vidi & Vici 15 10 miesięcy temuocena: 72% 

   A dlaczego to słowo miałoby być nieodpowiednie ? W tym kontekście jak najbardziej pasuje. A jak ktoś ma chore skojarzenia to jego problem. Poza tym wejdź może na fora sportowe, tam usłyszałabys bardziej dosadną

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 13 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kazurzanka 14 10 miesięcy temuocena: 95% 

   I bardzo dobrze. Dość wydawania naszych pieniędzy na głupoty. Stare klamory niech wystawiają na allegro.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 37 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ttt 13 10 miesięcy temuocena: 97% 

   I bardzo dobrze. Firmy zaprzyjazione z radnymi niech zdychają. Wydział Kultury już wyprał 5 mln w ciagu ostanich 4 lat. Też niech ich dunder świśnie nierobów tłustych.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 36 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~covid 12 10 miesięcy temuocena: 90% 

   A te nowe projekty to jak myślisz kto będzie realizował?

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 18 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 11 10 miesięcy temuocena: 83% 

   Butelkomaty mnie dyskryminują. Nie kupuję produktów w plastikowych butelkach to jak mam z niego korzystać i odbierać korzyści? Będę zmuszony zacząć.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 34 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~covid 10 10 miesięcy temuocena: 88% 

   Zawsze możesz zacząć zbierać. Z pewnością dużo będzie porzuconych szczególnie przy butelkomatach w razie awarii lub przepełnienia, co będzie stanem częstszym niż normalna praca.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 21 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 9 10 miesięcy temuocena: 83% 

   Ten co stoi pod urzędem to częściej nie działa jak działa. To wygląda jak reklamówka czy makieta prawdziwego butelkomatu, bo jego pojemność jest mizerna.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 19 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nieistotny 8 10 miesięcy temuocena: 74% 

   Wreszcie wygrał rozsądek. Sam głosowałem za wymianą nawierzchni na "Dinozaurach" więc bardzo mnie to cieszy. Stop Misiom Ursynkom, potańcówkom, szkółkom wzajemnej adoracji i innym papierowym pomysłom.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 45 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jary 7 10 miesięcy temuocena: 73% 

   Podpisuję się pod Twoją wypowiedzią. Przynajmniej pozostaną jakieś "namacalne dowody" wydanych pieniędzy.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 32 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Misza 6 10 miesięcy temuocena: 88% 

   No i super, że w przyszłym roku nie będzie żadnych targów żywności, garażówek, potańcówek oraz randek w ciemno dla seniorów. Nakłady na tego typu "atrakcje" to pieniądze wyrzucone w błoto.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 49 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Covid 5 10 miesięcy temuocena: 96% 

   A np. butelkomaty to nie pieniądze wyrzucone w błoto? 5 sztuk za mln złotych, a później się okaże, że kosztowały jeszcze więcej? A w praktyce i tak nie wpłyną na rozwiązanie problemu recyklingu.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 46 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Oburzony lewak 4 10 miesięcy temuocena: 88% 

   brakue zieleni? chyba obecny burmistrz od zieleni, niejaki Pan Dominiak, nie ma sukcesów na tym polu, skoro ludzie tak głosują.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 37 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Michał 3 10 miesięcy temuocena: 89% 

   dominiak to ma sukcesy... w robieniu przysiadów w challeng-ach i rozpie...niu naszej kasy.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 17 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jo-anna 2 10 miesięcy temuocena: 93% 

   Bardzo mało osób głosowało w budżecie, a mieszkańców Ursynów ma dużo. Szkoda.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~covid 1 10 miesięcy temuocena: 57% 

   Z mojej perspektywy każdy głos jest zły. Tak czy inaczej dałbym się naciągnąć na głosowanie na coś co albo nie powinno mieć miejsca albo powinno wyglądać inaczej.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3763 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.08.2021 - 31.10.2021