REKLAMAA1-AUCHAN-02-07----31-12-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Nie liczy się wiek, tylko wola rywalizacji. Trzeba też umieć pływać i można stawać do zawodów! Przed nami drugi mityng 24. edycji Grand Prix Ursynowa w Pływaniu. Po styczniowych zmaganiach czas znów skoczyć do wody i zawalczyć o zwycięstwo. Zostało tylko kilkadziesiąt godzin, aby się zapisać.

  Styczniowe zawody, pierwsze z sześciu, na pływalni Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji przyciągnęły prawie 200 amatorów pływania. Przekrój wiekowy zawodników był imponujący. O dyplomy walczyły zarówno przedszkolaki jak i 80-latkowie. Nic dziwnego, bo to impreza, która od ponad dwudziestu lat jest wizytówką Ursynowa. W mityngach biorą udział całe rodziny, współzawodniczą grupy przyjaciół.

  Zawody są podzielone na kategorie wiekowe. Najmłodsi (5-8 lat) i najstarsi uczestnicy (powyżej 81 lat) mają do przepłynięcia jedną długość basenu, czyli 25 metrów, pozostali - dwa razy tyle.

  - Obecnie nasz najstarszy zawodnik, który weźmie udział w najbliższym mityngu to pan Ryszard z Ursynowa, ma 83 lata, najmłodsza zaś jest sześcioletnia Aleksandra - mówi Karol Dębski z Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji.

  Można się jeszcze zapisać

  Podczas zawodów nie jest ważny styl, każdy płynie jak potrafi - ważne, by jak najszybciej dotrzeć do mety. Oprócz amatorskich są też kategorie zawodnicze, w których klasyfikowane są dzieci i młodzież z klubów, szkółek lub klas sportowych. 

  Najlepsi zawodnicy, niezależnie od kategorii i wieku, dostaną dyplomy. Do klasyfikacji generalnej 24. edycji Grand Prix Ursynowa w Pływaniu przejdą osoby, które uczestniczyły w minimum czterech mityngach. W czerwcu wielki finał  z nagrodami.

  Zawody odbywają się w pływalni przy ul. Hirszfelda 11, zawsze od godz. 10:30. Najbliższy mityng już w najbliższą sobotę, 29 lutego. To już ostatnia szansa, by wziąć w nim udział. Zapisy trwają tylko do czwartku, 27 lutego do godz. 12:00.

  Zgłaszać się można osobiście w Dziale Organizacji Imprez UCSiR - pokój 102, Arena Ursynów, ul. Pileckiego 122, od 8:00 do 15:00 lub drogą mailową pod adres: imprezy@ucsir.pl. Z regulaminem imprezy można zapoznać się na stronach UCSiR.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

  • 2
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3188 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020