REKLAMAA1 AUCHAN 01.07.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ1 października 2020, 10:29

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  W Polsce jest wielu entuzjastów pokerowej rozgrywki. Niestety, polskie prawo znacząco utrudnia im czerpanie przyjemności z gry. A w zasadzie całkowicie je uniemożliwia, szczególnie w internecie.

  Na samym starcie warto zadać najważniejsze pytanie. Czy poker w Polsce jest w ogóle legalny? Odpowiedź brzmi: tak. Wszystko mieści się w normie z prawem, gdy rozgrywka jest wyłącznie w celu rekreacyjnym i odbywa się bez udziału pieniędzy. Gdy tylko w stawce pojawi się realna gotówka, sytuacja bardzo mocno się komplikuje.

  W tym przypadku zaczyna już działać ustawa hazardowa, która weszła w życie w 2017 roku. Zapis prawny dotyczy zakładów bukmacherskich i pozostałych gier hazardowych, w tym również omawianej w tym artykule popularnej gry karcianej rodem ze Stanów Zjednoczonych. Każda, jakakolwiek nienadzorowana rozgrywka na pieniądze jest w Polsce nielegalna. Poker jest oczywiście dozwolony na terenach licencjonowanych kasyn, jednak poza jego murami, obojętnie jaka partia na pieniądze jest zabroniona. Są pewne ustępstwa i istnieje możliwość organizacji turnieju pokerowego, jednak warunki przeprowadzania takich zawodów są skomplikowane i mało opłacalne, przez co organizatorzy nie decydują się na takie zawody.

  Jak ma się sytuacja z pokerem online? Zgodnie z zapisami ustawy hazardowej monopol dla realizowania usługi pokera online został przyznany Totalizatorowi Sportowemu. Polski gigant hazardowy jednak nie ma zamiaru oferować w najbliższym czasie usług pokera online, skupiając się na produktach Lotto oraz legalnym kasynie online - Total Casino. Polscy pokerzyści zostali więc siłą wypchnięci do szarej strefy.

  Kilka tygodni temu legalny bukmacher STS umożliwił swoim klientom obstawienia Poker Texas Holdem w ramach zakładów Betgames. Rozgrywka nie polega jednak na standardowym pokerze. W trakcie transmisji na żywo krupier operuje kartami, gracz obstawia, jaka wypadnie kolejna karta dostępna w całej talii. Znacząco odbiega to od zwyczajnej partii pokera, jednak oferta STS-u cieszy się całkiem dużym zainteresowaniem.

  W internecie bardzo często pojawiają się reklamy zagranicznych platform, które oferują partie pokera w wielomilionowej społeczności pokerzystów na całym świecie. Podobnie jak w przypadku nielegalnych bukmacherów z tzw. „szarej strefy”, tutaj również strony są regularnie blokowane przez dostawców Internetu.

  Bardzo ciekawy przypadek wystąpił w poprzednim roku, kiedy do bardzo popularnej gry internetowej „GTA Online” został wdrożony specjalny dodatek, który umożliwił uprawianie hazardu, w tym także pokera. Wydawałoby się, że niewinna rozgrywka w grze komputerowej będzie dozwolona. A jednak polskim graczom została ona zablokowana, co spotkało się z ogromną krytyką. Co prawda stawką w tamtejszych grach była wyłącznie waluta wirtualna, tak jednak istnieje możliwość jej doładowania za pośrednictwem realnych pieniędzy. Obejmuje to już wymogi polskiej ustawy hazardowej, przez co producent gry Rockstar Games był zmuszony zablokować zawartość na terenie Polski.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 58

  • 11
   BARDZO PRZYDATNY
  • 6
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 13
   WKURZONY
  • 26
   BRAK SŁÓW
  Artykuł załadowany: 0.3824 sekundy
  REKLAMAA2 Spiżarnia Hrab 24.10.2022 - 23.12.2022