REKLAMAA1 UCK ALTERNATYWY 01.01.2023 - 31.12.2023
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Dzielnica jeszcze w tym roku wyda ponad pół miliona złotych na zakup nowych koszy na śmieci. Wszystkie będą miały daszki, które zapobiegną wyciąganiu odpadów przez ptaki. Tej jesieni to była istna plaga - m.in. na ul. Dereniowej.

  Porozrzucane papiery, resztki jedzenia, puszki i butelki. Trawniki przy ul. Dereniowej w tym roku przypominały pobojowisko.

  - Były strasznie zaśmiecione. Tak jakby nikt nie sprzątał - narzekali mieszkańcy. Problem zgłaszali do urzędu dzielnicy oraz radnego Macieja Antosiuka z Projektu Ursynów, który interweniował w tej sprawie. Latem zapytał dzielnicę, jak zamierza sobie poradzić z tym problemem.

  - Odpowiedziała, że będzie działać "w miarę możliwości”. Niestety nic się nie zmieniło. Sprawa jest bardzo prosta do załatwienia, ale jakoś przekracza możliwości dzielnicy - irytował się radny.

  Sposobem na sprytne ptactwo, które wyciągało śmieci ze śmietników, szukając pożywienia, są daszki na koszach na odpady. Dzielnica właśnie ogłosiła, że na ulicach Ursynowa pojawią się świeżo zakupione pojemniki.

  - Jeszcze w tym roku pojawią się 222 nowe uliczne kosze na odpady oraz 10 nowych ławek. Wszystkie nowe kosze będą miały daszki zabezpieczające przed wyciąganiem odpadów przez ptaki oraz uniemożliwiające wrzucenie większych worków z odpadami komunalnymi. Nowe ławki będą wyłącznie z oparciami - poinformował Bartosz Dominiak, zastępca burmistrza.

  Za zakup, oznaczenie, dostawę i montaż nowych koszy oraz demontaż starych pojemników lokalny ratusz zapłacił 564 tys. złotych brutto.

  Kosze pojawiają się już w niektórych punktach dzielnicy. 35 sztuk stanie w parku Przy Bażantarni, 5 sztuk na Olkówku, 176 trafi na ulice administrowane przez lokalny urząd, w tym na ulicę Dereniową, gdzie tego lata występował największy problem z ptactwem. Kosze z daszkami zobaczymy na: ul. Dereniowej - 33 szt., Cynamonowej - 38, Jastrzębowskiego - 14, Przy Bażantarni - 25, Wańkowicza - 10, Herbsta - 15, Nugat - 14, Nowoursynowskiej - 5 oraz Pala Telekiego - 22 sztuki.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 37

  • 11
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 7
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 4
   WKURZONY
  • 11
   BRAK SŁÓW

  13Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~pytanie do inwestora 13 miesiąc temuocena: 75% 

   Halo, halo ! To znaczy , że jeden kosz do śmieci będzie kosztował około 2500zł ? Nieźle , nieźle ! I Kto tyle na tym zarobi ?

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Korbol 12 2 miesiące temuocena: 90% 

   Wyjaśnię tym co nie potrafią czytać między wierszami. Daszki nie są na kruki czy inne ptactwo, tylko na (wstaw tu dowolne obraźliwe słowo) którzy wpychają w te kosze worki śmieci z domu zamiast donieść je do altany. Koło domu mamy taki otwarty kosz i mam niezły ubaw przeglądając materiał z kamery. Te rozbiegane oczy czy nikt nie patrzy ... Smutne w tym jest tylko to że to nie nurki czy żule, ale paniusie w szpilkach, pany w marynarkach, bo do altany jest za daleko i śmierdzi ...

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ano 11 2 miesiące temuocena: 64% 

   Korbol, pisać każdy może; ale pomyśl, czy jeśli widzisz i nie reagujesz, to czy przypadkiem nie jesteś wspólwinny???

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 7 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Korbol 10 miesiąc temuocena: 75% 

   Dziś trafiłem gówniaka. Zapytałem się o to czy wie co to altana śmietnikowa. Odpowiedział że wie i grzecznie zabrał swoje śmieci z miejskiego kosza i poszedł w kierunku altanki. Dla precyzji do kosza miejskiego po wyjściu z klatki III miał około 30 kroków do altanki pewnie z drugie tyle. Pytanie czemu ja obcy człowiek mam zwracać innym uwagę że są (tu wstaw dowolne obraźliwe słowo). Gdzie byli rodzice?! Do ~Ano kamera w aucie nagrywa śmietnik, ale nie zawsze auto zaparkowane mam tak by śmietnik był w kadrze. Jak mam wg ciebie zwracać uwagę? Robić wydruki i wkładać za wycieraczki?

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~miama 9 2 miesiące temuocena: 100% 

   Krukowate sa bardzo inteligentne. Potrafią wyjąć orzeszek pływający w wewnątrz menzurki z wodą przez wrzucanie kamieni do momentu aż woda wyniesie przysmak do góry. Same umieją to zrobic, bez szkolenia. Natomiast Szwedzi nauczyli je zbierać pety z plaż - za przyniesienie peta do automatu do zbiorki ptak otrzymuje jedzenie. Nauczyli tego kilkanaście ptaków, a one nauczyły resztę. Ocenie pracują na pełen etat. Powodzenia z daszkami.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ano 8 2 miesiące temuocena: 75% 

   Pójść do Burmistrza i powiedzieć "trzeba zrobić " to pikuś. Może by p. Radny zajął się truciem ptaków przez emerytów i nie tylko: splesnialym chlebkiem, spalonym obiadkiem etc. Osobiście wkurza mnie zasada, że emerytom może się zrobić smutno, gdy im się zwraca uwagę, że tym co rozrzucaja, zabiją ptaki;)

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 7 2 miesiące temuocena: 76% 

   Daszki daszkami, ale dlaczego nie są sprzątane te porozrzucane śmieci? To samo przy ławkach żuli. Czekają na zawieje i zamiecie?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tina03 6 2 miesiące temuocena: 60% 

   Szkoda że na Kabatach nie wymienią. Jest dużo bez daszków. Spacerując z psem sprzątam codziennie śmieci i kupy po innych właścicielach, którym nie chce się pochylić. Czekam kiedy wreszcie będą jakieś sensowne mandaty albo kamery, bo inaczej żadne daszki nic pomogą. Widziałam kruki które weszły sobie pod daszek bez problemu. Ludzie potrafią do takich śmietników wrzucić 35litrowe śmieci z domu albo taksówkarz wkłada 5 pustych 5litrowych butelek po wodzie i nawet nie zgniecie ich tylko wyrzuca. Tylko mandaty i kary są w stanie zmienić myślenie ludzi o jakiejś minimalnej ekologii.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~aster 5 2 miesiące temuocena: 94% 

   Chyba kruki nie zapłacą mandatu, nie mają dłoni więc nie wyjmą pieniędzy z portfela.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 16 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mistrz czytania 4 2 miesiące temuocena: 100% 

   Warto uważnie czytać tekst, a nie tylko tytuł: Wańkowicza - 10, Pala Telekiego - 22 sztuki.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~WCz 3 2 miesiące temuocena: 80% 

   Kruki tym bardziej nie zapłacą, że ich nie ma na Ursynowie, ani w ogóle w mieście.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 8 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~hbk 2 2 miesiące temuocena: 80% 

   Daszki w tych śmietnikach mają wadę. Źle zaprojektowano popielniczkę. Po podniesieniu daszka, np. przy opróżnianiu, pety wysypują się poza obręb śmietnika. Nikt potem tego nie sprząta.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nareszcie! 1 2 miesiące temuocena: 60% 

   Nareszcie!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.5891 sekundy
  REKLAMAA2 KUCHAREK6 26.11.2022 - 25.02.2023