REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ7 marca 2020, 11:00 komentarzy 16

  Marta Siesicka-Osiak

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹
  Na

  Na "Polu Nadziei" przy Pileckiego jest tabliczka informująca o akcji. Jednak wielu mieszkańców ją ignoruje (MSO)

  Kiedy jedni sadzą kwiaty dla podopiecznych hospicjum, inni pozwalają swoim psom zostawiać odchody na „Polu Nadziei”. Fundacja apeluje do mieszkańców o uszanowanie pracy dzieci i młodzieży i powstrzymanie czworonogów przed „ozdabianiem” trawnika.

  Niewielki trawnik przy ul. Pileckiego to jak głosi tabliczka „Pole Nadziei”. Miejsce, w którym - w specjalnym celu - hodowane są kwiaty. Wiosną, po ścięciu żonkili, młodzież rozdaje je przechodniom, jednocześnie kwestując na rzecz Fundacji Hospicjum Onkologiczne.

  Od pięciu lat uczniowie ursynowskich szkół i przedszkoli jednoczą się w akcji „Pola Nadziei”. Wielu ursynowian zna i wspiera tę akcję, ale nie wszyscy szanują ciężką pracę dzieci. Niektórzy mają za nic szczytny cel i zaangażowanie wolontariuszy. Wyprowadzają psy na trawnik, na którym posadzone są setki cebulek. Czworonogi załatwiają tam swoje potrzeby, przy okazji zanieczyszczając grządki i niszcząc rośliny.

  Pole „minowe”

  Problem z psimi odchodami na poletku pojawiał się już wcześniej. Fundacja postanowiła wtedy symbolicznie ogrodzić teren, niestety płotek został szybko zdewastowany – zdeptany i wyrwany, więc go usunięto, ale problem pozostał. Zbliża się pora kwitnięcia żonkili, ich ścinania i sprzedaży, a trawnik pokryty jest psimi odchodami.

  - Te kwiaty to nie tylko radosny akcent, który cieszy oczy przechodniów. To przede wszystkim symbol nadziei i pracy naszych najmłodszych wolontariuszy na rzecz pacjentów, którzy mieszkają tuż obok - mówi Maja Wiśniewska z Fundacji Hospicjum Onkologiczne. - Na naszych trawnikach umieszczone są tabliczki, które informują o akcji. Niestety niektórzy spacerowicze nie zważając na to, wpuszczają swoje pupile na trawnik i nie sprzątają po nich – dodaje.

  - W związku z tym apelujemy do mieszkańców Ursynowa, aby uszanowali naszych pacjentów oraz wolontariuszy i nie wpuszczali swoich pupili na „Pola Nadziei”, a jeśli się to zdarzy, to po prostu po nich sprzątali. Tak niewiele i tak wiele – zwraca się do mieszkańców.

  Żółty - kolor nadziei

   „Pola Nadziei” to międzynarodowy program, mający zwrócić uwagę na potrzeby osób starszych, chorych i cierpiących. U jego podstaw leży szerzenie idei hospicyjnej, pozyskiwanie funduszy na rzecz pacjentów oraz uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby chorych i możliwość niesienia pomocy.

  Każdego roku ursynowskie „Pola Nadziei” na rzecz FHO angażują ponad 1 000 osób, blisko 40 szkół i przedszkoli. W dotychczasowych kwestach, podczas których rozdawane są żonkile, Fundacja zebrała blisko 440 tys. zł.

  W tym roku na ulicach także pojawi się kwestująca młodzież z żółtymi kwiatami w dłoniach. Akcja zaplanowana jest na pierwszą połowę kwietnia. O jej dokładnym terminie i miejscach, w których będzie można spotkać wolontariuszy, poinformujemy niebawem na łamach haloursynow.pl.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 41

  • 7
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 11
   WKURZONY
  • 20
   BRAK SŁÓW

  16Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~mała 16 20 dni temuocena: 100% 

   Sama mam pieska i nie wyobrażam sobie aby się tam załatwił, zawsze sprzątam po swoim psie, niestety niektóre buractwo które sie zjechało na Ursynów nie

   Edytowany: 20 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jaro 15 21 dni temuocena: 100% 

   To jest Wawa, tu nie ma przebacz. Kogo interere jakieś tam pola nadziei??!! Liczy się co innego. Dla mnie najlepszym przykładem jest akcja typu: ktoś zginął pod kołami metra. Komentarze? "Mógł się z mostu do rzeki rzucić. Przez niego spóźniłem/am się do fabryki." Jak ktoś nie czuje, że coś tu nie gra, to się nie dogadamy... Pzdr

   Edytowany: 21 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Radoslaw90 14 22 dni temuocena: 91% 

   Nie rozumiem dlaczego nie ma podatku od psow. Nie przesadzalbym z kwota, wysoka powinna byc za to kara za brak rejestracji i placenia. Za to mozna by np. grodzone wybiegi dla psow zbudowac.

   Edytowany: 21 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Szarak 13 22 dni temuocena: 100% 

   To świadczy o nieudolności straży miejskiej. Kręcą się patrole, ale przez 2 dekady nie widziałem, żeby kiedyś kogoś ukarali, kto nie sprząta po swoim psie. Zwisa im to. Do póki nie będzie notorycznego karania, warszawskie chodniki i trawniki będą zawalone psimi fekaliami.

   Edytowany: 21 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 12 22 dni temuocena: 10% 

   Wolę kupu psie na chodnikach ,niż BURAKÓW na nich śmiecących,jak większość ćwoków z poniższych wpisów.

   Edytowany: 22 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~2+6=8 11 22 dni temuocena: 100% 

   pol na ciebie zawsze mozna liczyc. Facet pisze o tym ze psy sraja na chodnikach i wlasciciele maja to gdzies a ty go wyzywasz od buraka i podajesz argument typu "a u was to biją murzynów". Nawet nie wiesz czy autor tego komentarza jest palaczem. Skad takie zalozenie? Czy cale twoje zycie to wyprowadzanie srajacego psa i jezdzenie komunikacja miejska? Bo taki obraz frustrata i nieudacznika wylania sie z twoich komentarzy na tym portalu.

   Edytowany: 22 dni temu

   oceń komentarz 10 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wwa123 10 23 dni temuocena: 95% 

   Najgorsze, że już nawet na chodnikach psy się załatwiają i dla właścicieli to nie problem.

   Edytowany: 23 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 39 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 9 22 dni temuocena: 4% 

   najgorsze jest to,że różne buractwo chodzi po chodnikach i smiecą np petami. Uśmiechnij się BURAKU

   Edytowany: 22 dni temu

   oceń komentarz 1 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~6+1=7 8 22 dni temuocena: 100% 

   pol na ciebie zawsze mozna liczyc. Facet pisze o tym ze psy sraja na chodnikach i wlasciciele maja to gdzies a ty go wyzywasz od buraka i podajesz argument typu "a u was to biją murzynów". Nawet nie wiesz czy autor tego komentarza jest palaczem. Skad takie zalozenie? Czy cale twoje zycie to wyprowadzanie srajacego psa i jezdzenie komunikacja miejska? Bo taki obraz frustrata i nieudacznika wylania sie z twoich komentarzy na tym portalu.

   Edytowany: 22 dni temu

   oceń komentarz 9 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Śmieciarz 7 23 dni temuocena: 17% 

   To tylko nawóz jak nie jest na chodniku tylko na trawie nic nie zrobi , waszym zdaniem lepiej włożyć odchody do torebki i wyrzucić do kosza nic was nie obchodzi co się z nimi dalej dzieje , jak na sortowni ludzie muszą się z taką niespodzianką uganiać jak bardzo to śmierdzi tylko to sobie wyobraźcie .

   Edytowany: 23 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 44 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Perun 6 23 dni temuocena: 87% 

   Z tego jednoznacznie wynika, że trzymanie psa w mieście jest szkodliwe dla środowiska naturalnego. Poza tym należy wprowadzić odpowiednio wysokie opłaty za posiadanie psa, co pozwoli m.in. sfinansować koszty utylizacji odchodów. Dzięki czemu może będą mniejsze podwyżki za wywóz śmieci.

   Edytowany: 23 dni temu

   oceń komentarz 41 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 5 22 dni temuocena: 10% 

   święta racja

   Edytowany: 19 dni temu

   oceń komentarz 2 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Hohoho 4 23 dni temuocena: 94% 

   To pole hańby okolicznych psiarzy.

   Edytowany: 23 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 48 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursy 3 23 dni temuocena: 92% 

   Posiadacze psów mają gdzieś innych ludzi liczą się tylko oni i ich potrzeby, egoizm ubierają w piękne słowa. No i te liczne deklaracje o miłości do zwierząt. Egoistyczni hipokryci.

   Edytowany: 23 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 55 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mała 2 20 dni temuocena: 100% 

   Nie wkładaj wszystkich do jednego worka, ja zawsze sprzątam po swoim psie, kieruje sie zasadą, że po swoich dzieciach tez sie sprząta, a do tego sama nie lubie wejśc na minę

   Edytowany: 20 dni temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~no 1 23 dni temuocena: 83% 

   Kundlarz to kundlarz

   Edytowany: 22 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 40 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3178 sekundy
  REKLAMAA2-DESEROWNIA--20-03---19-04-2020