REKLAMAA1 AUCHAN 01.07.2021 - 31.12.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (GS)

  Już po raz siódmy dzieci i młodzież z ursynowskich przedszkoli i szkół obsadziły "Pola Nadziei". Wiosną wejście do Hospicjum Onkologicznego św. Krzysztofa obrodzą żółte żonkile - symbol pomocy pacjentom.

  Od 2014 roku uczniowie wraz z przedstawicielami dzielnicy sadzą jesienią żonkile w sąsiedztwie ursynowskiego hospicjum. To symboliczna inauguracja akcji "Pola Nadziei", która ma na celu szerzenie idei hospicyjnej oraz pozyskanie funduszy na rzecz pacjentów. Na terenie całego Ursynowa - głównie przy placówkach oświatowych - powstawać będą żonkilowe pola.

  - "Pola Nadziei" to nadzieja na to, że dzieci nauczą się wrażliwości, empatii i będą chciały pomagać. Chcemy pokazać im, jak to fajnie jest być wolontariuszem i jaką radość można czerpać z pomocy innym - mówi Iwona Miller, koordynator wolontariatu w Hospicjum Onkologicznego św. Krzysztofa. 

  Czym skorupka za młodu...

  W czwartek rano dzieci z Przedszkola nr 412 i ósmoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 330 zainaugurowali tegoroczną edycję "Pól Nadziei". Starsi pomagali młodszym i wspólnie zasadzono kilkaset cebulek żonkili. Nikt nie bał się ubrudzić rąk.

  - Jak te żonkile wyrosną, to sprzedajemy je. Chcemy zrobić coś dobrego, charytatywnego i nie oczekujemy nic w zamian. Miło było spędzić czas z takimi maluszkami z przedszkola i przekazać im też jakieś wartości - mówi ósmoklasistka ze szkoły na ul. Mandarynki.

  W akcję od lat zaangażowany jest również ursynowski ratusz. Na pomoc dzieciom przybyli więc burmistrzowie.

  - Fundacja Hospicjum Onkologiczne wpisała się w krajobraz Ursynowa. Jesteśmy naprawdę dumni, że fundacja działa na terenie naszej dzielnicy. Mam wrażenie, że dzieciaki uczą się tu i rozwijają swoją umiejętność pomagania. To ważne, abyśmy rozwijali kolejne pokolenia, które później o nas zadbają - mówi burmistrz Robert Kempa.

  Dzieci bardzo doceniły pomoc władz dzielnicy i obdarowały burmistrza wesołą poduszką oraz naklejkami w kształcie serca. Żonkile, które wspólnie zasadzili, rozkwitną wiosną, a następnie zostaną przekazywane w formie kwesty na rzecz hospicjum.

  ZDJĘCIA Z INAUGURACJI 7. EDYCJI "PÓL NADZIEI":

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 13

  • 11
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.2791 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.11.2021 - 31.01.2022