REKLAMAA1 AUCHAN 01.07.2021 - 31.12.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (KW)

  „Pola Nadziei” na Ursynowie po raz kolejny wypełniły się żonkilami. Kwiaty ścięte m.in. przez burmistrza można odebrać w urzędzie dzielnicy i tym samym wepsrzeć Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa.

  To już szósty raz, gdy na „Polach Nadziei” przy hospicjum onkologicznym przy Pileckiego zakwitły przepiękne żonkile. Kwiaty te są co roku jesienią sadzone przez dzieci i młodzież, na wiosnę ścinane, a następnie rozdawane mieszkańcom Ursynowa. W ten sposób wolontariusze zbierają fundusze na rzecz podopiecznych Fundacji Hospicjum Onkologiczego św. Krzysztofa.

  Prawdziwe lepsze niż wirtualne

  W zeszłym roku zbiórkę kwiatów pokrzyżował koronawirus. Wówczas to akcja „Pola Nadziei” przeniosła się do internetu, a darczyńcy w zamian za okazane wsparcie otrzymywali wirtualnego żonkila. W tym roku pracownicy i wolontariusze hospicjum chcieli jednak powrócić do tradycji.

  - Zeszłoroczna zbiórka internetowa także była fajna i udana, ale ludzie potrzebują tego kontaktu, którego internet nie daje. O wiele przyjemniej jest mieć prawdziwego kwiatka niż wirtualnego. Widok tych żonkili mówi sam za siebie – zauważa prezes FHO Dorota Jasińska.

  Pandemia jednak cały czas trwa. Dlatego zbiórka żonkili była jedynie symboliczna i udział w niej wzięło niewiele osób, głównie pracowników hospicjum. Wśród ścinających kwiaty był także burmistrz Ursynowa Robert Kempa.

  - Angażujemy się w każdy projekt, do którego zaprasza nas hospicjum, nie tylko w „Pola Nadziei” - mówi burmistrz Kempa.

  A takich projektów nie brakuje. Jednym z nich jest m.in. „Pomocna Torba”. Podczas zakupów w wybranych sklepach zamiast plastikowej torby, klienci mogą wybrać papierową z logo FHO. Wystarczy wrzucić do skarbonki obok kas minimum 2 złote. Dzięki temu podczas zwykłych zakupów mieszkańcy mogą wspomóc nie tylko podopiecznych fundacji, ale także środowisko.

  Żonkili starczy dla każdego

  Ścięte w czwartek kwiaty trafiły do urzędu dzielnicy, gdzie darczyńcy sami mogą je odebrać. Wystarczy wrzucić do stojącej skrzynki datek na rzecz hospicjum i zabrać żonkila do domu. Ponadto wolantariusze z Fundacji Hospicjum Onkologicznego będą rozdawać żonkile podczas sobotniej zbiórki krwi organizowanej pod ursynowskim ratuszem przez Klub Honorowych Dawców Krwi – Krewki Ursynów.

  Jeśli komuś jednak nie po drodze do urzędu dzielnicy, to nic straconego. Codziennie od 16 do 17 przed budynkiem fundacji przy ul. Pileckiego 105 prowadzona jest zbiórka, podczas której także rozdawane są żonkile. Cały czas można również wesprzeć podopiecznych FHO, kupując wirtualny odpowiednik tych kwiatów na stronie fundacji.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 12

  • 9
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.39 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.08.2021 - 31.10.2021