REKLAMAA1-AD-BUD--01-04----30-06-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ6 października 2018, 17:13

  (SK)

  - Było niezwykle ciężko - mówili zawodnicy po skończonej rywalizacji w Poland Bike XC na Górce Kazurce, na tydzień przed finałem cyklu. Trasa okazała się bardzo wymagająca.

  Górka Kazurka była w sobotę świadkiem morderczych wyścigów. Na trasie, po której ścigali się w ubiegłym roku mistrzowie Polski w formule cross country, pojawili się uczestnicy cyklu Poland Bike XC.

  - Wyścig XC, czyli kolarski cross na krótkiej rundzie jest niezwykle widowiskowy. Z jednego miejsca możemy obserwować niemal całą rywalizację - zapowiadał Grzegorz Wajs, dyrektor zawodów.  

  Nikt jednak nie spodziewał się, że będą to bodaj najtrudniejsze jazdy w całym sezonie. Ursynowskie wzgórza nie były bowiem zbyt gościnne - wycisnęły z kolarzy amatorów ostatnie soki. 7 rund liczących łącznie 18 kilometrów w wyścigu MAX dla najstarszych, w tym 6 stromych wjazdów na szczyt oraz 3 rundy w wyścigu FAN dla młodzików. Przebieg trasy i ostre słońce zdecydowały o nieco słabszych wynikach czasowych i rezygnacji wielu zawodników.

  - Najtrudniejsze okazały się podjazdy, które w słońcu były bardzo męczące. Dużo elementów technicznych na każdym kółku sprawiało problemy - mówi w rozmowie z serwisem sport.ursynow.pl Mateusz Szyszko, 14-latek, zwycięzca w kategorii open FAN.

  W kategorii open w wyścigu MAX wygrał zawodnik z Zielonki. - Górka Kazury zawsze jest wymagająca. Tu nie ma momentu, by odpocząć, jeden podjazd za drugim. Jest tylko po 50 metrów na starcie i po drugiej stronie płaskiego. Nie ma za bardzo gdzie odpocząć, tętno nie schodzi poniżej 170, cały czas na wysokich obrotach! - mówi Łukasz Giziński z Absolute Bikes Team. 

  Wśród kobiet triumfowała Joanna Sobczuk z Wodociągów Warszawskich, choć trzeba podkreślić, że zawody ukończyły tylko dwie panie. - Było słabo - podsumowała krótko rywalizację pani Joanna. Wśród ursynowian najlepsi byli Marianna Żylik oraz Michał Wolny - oboje z WKK.

  Więcej o zawodach przeczytasz na www.sport.ursynow.pl.

  ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 7

  • 3
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.2582 sekundy
  REKLAMAA2-TOSIA.pl--06-05----05-06-2019