REKLAMAA1 SanGiovanni  01.04.2021 - 30.04.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ2 marca 2021, 11:47 komentarzy 2
  Policjant z jednym z zatrzymanych

  Policjant z jednym z zatrzymanych (policja)

  Ursynowscy i bytowscy policjanci zatrzymali dwóch paserów. Mężczyźni brali udział w sprzedaży skradzionego pod koniec stycznia audi RS5. Tym samym dołączyli do swoich kolegów z grupy przestępczej. Grozi im do 5 lat więzienia.

  Pod koniec stycznia na ursynowski komisariat zgłosił się właściciel wypożyczalni samochodów. Opowiedział funkcjonariuszom o swoim znajomym, również właścicielu wypożyczalni, którego audi RS5 zostało wypożyczone i zaginęło w drodze na Kaszuby. Policjanci zatrzymali wtedy 4 osoby, ale samochodu nie znaleźli.

  Zatrzymani wówczas mężczyźni stanowili zorganizowaną grupę przestępczą. Wypożyczali samochody na tzw. słupa, następnie dostarczali je do dziupli niedaleko Kartuz. Tam sprzedawali je paserowi. Skradzione auta rejestrowali w Holandii również na podstawione osoby. Przestępców pomógł wytropić niewyłączony przez nich nadajnik GPS w innym skradzionym przez nich samochodzie. Sprawę opisywaliśmy na początku lutego.

  Ursynowscy mundurowi nie przestali drążyć sprawy. Podjęte tropy zaprowadziły ich do miejscowości Bytów na Kaszubach. Wraz z tamtejszymi policjantami odwiedzili 28 i 27-latka podejrzanych o pomoc w sprzedaży skradzionego audi.

  - 28-latek nie przyznawał się do przestępstwa, twierdząc, że nic nie wie na ten temat. Owszem, potwierdzał znajomości z o rok młodszym mieszkańcem Bytowa, ale zaprzeczał jakiejkolwiek współpracy przestępczej – przekazuje podkom. Robert Koniuszy, rzecznik mokotowskiej komendy policji.

  Podrobiona pieczątka i papiery

  Z zapewnień mężczyzny o niewinności nic jednak nie wyszło. Funkcjonariusze mieli wystarczające dowody, by go zatrzymać. Gdy odwiedzili jego o rok młodszego wspólnika, materiałów jeszcze przybyło.

  - Zatrzymany miał w swoim mieszkaniu podrobioną pieczątkę oraz dokumenty poznańskiej firmy zajmującej się sprzedażą detaliczną części i akcesoriów do pojazdów samochodowych, z którą nie miał nic wspólnego. Dokumentami tymi posługiwał się w pozbyciu się samochodu audi RS5 – dodaje podkom. Koniuszy.

  Ponadto policjanci znaleźli u 27-latka 75 tys. złotych w gotówce. Mężczyźnie zabrakło pomysłów jak się z tego wytłumaczyć. Obu panom zafundowano wycieczkę do Warszawy, gdzie czekała już na nich policyjna cela. Sąd zastosował wobec nich tymczasowy areszt. Za paserstwo i fałszowanie dokumentów grozi im do 5 lat więzienia.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 13

  • 11
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Jan 2 miesiąc temuocena: 71% 

   Dowody przestępstwa znaleziono w mieszkaniu? Sąd powinien zarządzić przepadek mieszkania na rzecz Skarbu Państwa i wykwaterować przestępcę na bruk! Tylko tak my Polacy możemy pokazać przestępcom co ich czeka, gdy będą nas okradać!

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 1 miesiąc temuocena: 63% 

   Twoją wypowiedź minusują takie same śmieci,jak te złodziejskie niedojdy niepotrafiące się utrzymać,więc muszą kraść.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 5 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4105 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.02.2021 - 13.05.2021