REKLAMAA1-Galileusz--01-09----30-09-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ22 maja 2020, 07:53 komentarzy 14

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (policja)

  Błyskawiczna akcja policji na Ursynowie. Na ul. Rybitwy mieszkaniec zauważył mężczyznę leżącego pod samochodem podniesionym na lewarku, który właśnie próbował ukraść katalizator. Powiadomił policję. Na widok mundurowej złodziej zaczął uciekać. Z policyjnego pistoletu padł strzał ostrzegawczy.

  Ursynowscy kryminalni zatrzymali 47-latka podejrzanego o kradzież siedmiu katalizatorów samochodowych na Mokotowie i Ursynowie. Złodziej wpadł podczas wycinania kolejnego katalizatora. Mężczyznę leżącego pod podniesioną srebrną hondą na ul. Rybitwy zauważył przechodzień. Od razu powiadomił o tym dzielnicową.

  - Kiedy policjantka poszła to sprawdzić, podejrzany zaczął uciekać ze szlifierką kątową w ręku. Mimo wezwań do zatrzymania i oddania strzału ostrzegawczego nie zamierzał tego zrobić. Drogę odcięli mu wezwani do pomocy kryminalni - relacjonuje podkomisarz Robert Koniuszy z mokotowskiej komendy policji.

  47-latka zatrzymano w rejonie ul. Tanecznej. Po sprawdzeniu go w policyjnych bazach okazało się, że powinien siedzieć w więzieniu za poprzednią kradzież. Na kolejną akcję na Ursynowie przyjechał swoim samochodem, który zostawił w pobliżu myjni na Bocianiej. W oplu policjanci znaleźli jego dowód osobisty.

  Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a następnego dnia usłyszał zarzuty. Przyznał się do usiłowania kradzieży oraz innych przestępstw, których dopuścił się na terenie Warszawy. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

  Katalizatory na złodziejskim topie

  Policjanci mówią już o prawdziwej pladze kradzieży katalizatorów samochodowych. Przyczyną rosnącego wśród złodziei popytu są stosunkowo duże pieniądze, jakie mogą oni dostać w miejscach skupu tych urządzeń. Na cenę używanego katalizatora wpływ ma zawartość metali szlachetnych: palladu, platyny i rodu. Za zużyty katalizator można dostać od kilkuset złotych do nawet 1500 złotych.

  Aby ukraść katalizator wystarczy kilka minut. Wyposażony w odpowiednie elektronarzędzie złodziej wczołguje się pod auto i po chwili odchodzi z drogocennym elementem. Na kradzież szczególnie narażone są auta terenowe i wyżej zawieszone. Ceramiczne wkłady katalizatorów pokryte są metalami szlachetnymi – platyną, palladem, które można odzyskiwać.

  Jak można zminimalizyować ryzyko kradzieży katalizatora? O ile to możliwe parkować w oświetlonych, publicznych miejscach lub w garażu. Dostępne są też urządzenia zabezpieczające, które łączą się z konwerterem, co utrudnia kradzież. Posiadanie katalizatora przyspawanego do ramy samochodu również utrudnia jego usunięcie.

  W niektórych autach dostępne są również specjalne zabezpieczenia, które wystarczy odpowiednio skalibrować, aby wibracje podczas próby kradzieży uruchomiły alarm. Nadzór wideo wokół garażu lub podjazdu jest również przydatny, jeśli oczywiście mamy na to budżet. Kolejną opcją jest wygrawerowanie numer VIN na katalizatorze, aby ułatwić identyfikację w przypadku kradzieży.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 43

  • 13
   BARDZO PRZYDATNY
  • 4
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 10
   WKURZONY
  • 12
   BRAK SŁÓW

  14Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Autochton 14 4 miesiące temu

   Ale rozczarowanie, miałem nadzieję, że pocisk trafił.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zwykły obserwator 13 4 miesiące temu

   No tak, była afera ze skupem złomu, metali kolorowych (jeszcze chyba jest), a teraz katalizatorowa. Przyczyna to jakaś sprytna regulacja prawna, i kasa płynie, hi, hi.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~May-fun 12 4 miesiące temuocena: 100% 

   Najlepiej byłoby delikwentów opuścić lewarek w trakcie "pracy" i spokojnie poczekać na służby.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 11 4 miesiące temuocena: 89% 

   Czemu strzały w powietrze??? Trzeba było strzelać w łeb!!!!!!!!! Byłoby jednego śmiecia mniej na tym świecie. Niedojda,co potrafi na siebie zarobić. Teraz tego chwasta buraczanego będę musiał utrzymywać ze swoich podatków.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~konstytucja 10 4 miesiące temuocena: 93% 

   Dozór policyjny dla gościa który już ma zasądzoną odsiadkę?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Old_Boy 9 4 miesiące temuocena: 79% 

   Obcięcie lewej ręki za recydywę i zero jakiejkolwiek pomocy od Państwa w postaci więzienia! Ma sobie poszukać roboty która będzie mógł wykonywać jedną ręką i z niej się utrzymać. Jak dalej wróci do recydywy, obcięcie drugiej ręki i sorry, albo go ktoś będzie utrzymywał, albo opuszcza ten świat....no mercy!!! Gotuje się we mnie gdy czytam/słyszę ile podatnika kosztuje utrzymanie jednego więźnia a jednocześnie jaką jałmużnę dostają rodzice dzieci ciężko chorych, którzy w związku z opieką nad dzieckiem nie mogą pracować!!! To jest prawdziwy powód dla wstydu dla Państw a nie wykonywanie słusznych kar dla przestępców!!!

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 15 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nick_znik 8 4 miesiące temuocena: 25% 

   Old_Boy jaki ty jesteś męski

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 2 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 7 4 miesiące temuocena: 14% 

   Taki bydlęcy kraj. Jaki minister sprawiedliwości ,taka kara

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 1 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Paweł W-wa 6 4 miesiące temu

   Zgadza się. Ktoś kto jest już nawet poszukiwany do odsiadki nie może otrzymać dozoru bo niby jak skoro ma nakaz natychmiastowego przetransportowania do ZK. To świadczy o niechlujności autora.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MarkoPolmos 5 4 miesiące temuocena: 93% 

   Padl strzal, szkoda ze nie smiertelny bo byla by to dobra informacja ze jednego zlodzieja mniej.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bobek 4 4 miesiące temuocena: 91% 

   Zaraz, gość dostał wyrok i wg. artykułu powinien siedzieć w pace, nie siedzi, a prok go wypuszcza. O co chodzi ? Redaktorzy, weźcie się do roboty i podrążcie temat !

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~PDF 3 4 miesiące temuocena: 83% 

   On w życiu już za żadną uczciwą pracę się nie weźmie. Żadnych zasad, empatii co zrobi ktoś później, jak poradzi sobie bez auta i będzie musiał ponieść dodatkowe koszty. Powinno ucinać się rękę za recydywę takim ludziom. Każdy by wiedział z kim ma do czynienia.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Old_Boy 2 4 miesiące temuocena: 74% 

   Dokładnie, dość już tej pobłażliwości! Gwałcicielowi, pedofilowi-kastracja, złodziejowi recydywiście-obcięcie ręki, oszustowi finansowemu - konfiskata mienia. W wiekach średnich prawo miało być sprawiedliwe i takie było, dziś prawa człowieka, cierpienie człowieka w zamknięciu......ludzie ten świat wariuje!

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 14 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Hubcio 1 4 miesiące temuocena: 37% 

   Aj!!! Waj!!!!! Jak on sobie bez auta poradzi?!!! Podpowiadam: jest komunikacja miejska i rowery.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 7 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3225 sekundy
  REKLAMAA2-BONAVERBA--01-09----30-10-2020