REKLAMAA1-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 stycznia 2019, 15:43 komentarzy 3

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (Rafał Majchrzak)

  Jedną z atrakcji wielkiego finału WOŚP na Ursynowa była pierwsza edycja biegu przełajowego "Policz się z cukrzycą" w Lesie Kabackim, w którym udział wzięło 134 uczestników. Dochód z wpisowego przeznaczony zostanie na zakup pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

  Dzięki orkiestrowym biegom „Policz się z cukrzycą” organizowanym  w latach 2014-2017, WOŚP zakupiła aż 43 pompy dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. By wesprzeć inicjatywę, w tym roku bieg odbył się po raz pierwszy także na Ursynowie. Przy okazji biegu uczestnicy mieli także możliwość wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – młodzi wolontariusze czekali z puszkami już na stacjach metra, a następnie przy miejscu startu biegu.

  - Byliśmy już około godziny przed samym biegiem. A zostaniemy pewnie na całych obchodach i przy metrze jeszcze do 17:00 – mówili wolontariusze.

  Pierwsza edycja biegu ursynowskiego dla WOŚP zgromadziła rodziny z dziećmi, młodzież, a także osoby starsze. Wśród nich znajdowali się amatorzy biegania, półzawodowcy, a także osoby z kijami do nordic walkingu.

  Biegacze rywalizowali na trasie o długości 5 km i 200 m, startując z polany przy pętli autobusowej niedaleko stacji metra Kabaty. Z uwagi na niską temperaturę, zmarzniętą ziemię pokrytą nieco stopniałym śniegiem oraz oblodzoną trasę, niektórzy uczestnicy musieli odpowiednio dostosować tempo do ciężkich warunków.

  - Muszę przyznać, że byłem na trasie wczoraj w sobotę. Udało mi się ją przejść w około 57 minut. Dziś warunki są nieco gorsze, natomiast najlepsi powinni pokonać trasę w czasie ponad 20 minut - zapewniał Grzegorz Dąbrowski, przedstawiciel organizatora.

  Najszybsi rzeczywiście pokonywali trasę w około 22-23 minuty, zaś tym wolniejszym zajmowało to nawet ponad godzinę. Biegaczom walczącym z własnymi słabościami i coraz większym zmęczeniem pomagali wolontariusze – m.in.wskazywali trasę, towarzyszyli przy zamknięciu trasy osobom na ostatnich miejscach.

  Każdy uczestnik otrzymał w pakiecie numer startowy, dyplom, voucher na zakupy w Sklepie Biegacza oraz pamiątkowy medal. Po zakończonym biegu na wszystkich czekała gorąca herbata, a także posiłek - grochówka.

  A jak zapowiadają organizatorzy - sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na Kabatach - za rok powtórka!

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

  • 5
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~kurkawodna 3 7 miesięcy temuocena: 100% 

   No i proszę bardzo, da się biegać i organizować takie imprezy bez blokowania ulic? da się, tylko trzeba pomyśleć. Wszyscy zadowoleni.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Aniadeq 2 7 miesięcy temuocena: 100% 

   to była fajna impreza dobrze miala zorganizowaną trasę. Biegam we wszystkich tego typu eventach bo właśnie robię formę na majowy bieg Armageddon challenge

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Corfe 1 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Bardzo fajna impreza. Duże brawa dla organizatorów i sponsorów. Byłem i za rok też będę.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2663 sekundy
  REKLAMAA2-AUCHAN----DODATKOWO