REKLAMAA1-WIMAR-AUTO---10-06----10-09-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Połowa zawodów pływackich Grand Prix 2019 za nami

  Połowa zawodów pływackich Grand Prix 2019 za nami (KT)

  Ledwie się zaczęło, a już dobrnęliśmy do połowy. Podczas trzeciego mityngu Grand Prix Ursynowa w pływaniu padł kolejny w tym sezonie frekwencyjny rekord. Przy Hirszfelda zameldowało się aż 224 zawodników. Jak zwykle nie zabrakło reprezentantów żadnego pokolenia - do wody skakały maluchy i seniorzy.

  Najmłodsi pływacy tradycyjnie już na startowych trampolinach pojawili się jako pierwsi. Zawody na 25 m pokazują, że duch sportowego fair play jest bliski dzieciakom. Oczywiście nikt nie zapomina o mozolnie zbieranych punktach i końcowej klasyfikacji, jednak młodzi sportowcy sami podkreślają, że istotą starań jest coś innego.

  - Pływanie to mój ulubiony sport i myślę, że idzie mi coraz lepiej. Fajnie jest wygrać, ale kiedy widzę moje koleżanki, to im kibicuję i cieszę się, kiedy one wygrywają - mówi Marysia.

  Starsi mierzyli się z dystanem 50 metrów. Czasem emocje brały górę, ale taki właśnie jest sport. Widzieliśmy szerokie uśmiechy zwycięzców i łzy tych, którzy tym razem nie dostali się na podium. Nikt jednak nie był sam - każdy mógł liczyć na gratulacje albo słowa otuchy i wsparcia w razie potrzeby.

  - Zdarza się, że pójdzie gorzej niż sobie wymarzyliśmy. Tutaj niczego nie można zaplanować i w tym cały urok. Dzisiaj poszło średnio, ale do końca jeszcze kilka startów mamy. Wszystko jest możliwe - mówi Piotr, tata startującego w zawodach Janka.

  DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU POD GALERIĄ ZDJĘĆ

  23. edycja Grand Prix cieszy się wciąż rosnącym zainteresowaniem mieszkańców. Rekord frekwencyjny z poprzedniego mityngu został pobity i dzisiaj oglądaliśmy 224 pływaków.

   - Mamy już półmetek zawodów. Widzę coraz więcej twarzy, jest znakomicie. Wszyscy w dobrych nastrojach, gwar i śmiech. Myślę, że jesteśmy w stanie pobić wynik sprzed 3 lat, kiedy zgłosiło się ponad 240 pływaków. Pływanie na Ursynowie ma bardzo mocną pozycję, a my nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa - mówi Wiesław Krzemiński z Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji.

  Do końca 23. edycji Grand Prix pozostały już tylko trzy mityngi. W klasyfikacji generalnej pod uwagę będą brani jedynie ci pływacy, którzy łącznie zanotowali przynajmniej cztery starty w całym sezonie. Czwarte spotkanie na basenie przy ul. Hirszfelda 11 odbędzie się 13 kwietnia. Zapisywać się można w Arenie Ursynów (Dział Organizacji Imprez UCSiR, pokój 122) lub mailowo: imprezy@ucsir.pl. Wszystkie niezbędne informacje na temat Grand Prix można znaleźc na stronie internetowej UCSiR.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 11

  • 8
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3527 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020