REKLAMAA1 DaGRASSO / KUCHARKI  14.11.2020 - 13.02.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (AŁ)

  Ulica Grzegorzewskiej - jedna z najbardziej zniszczonych ursynowskich ulic osiedlowych - pełna dziur i łat -doczeka się choć częściowej naprawy. W środę rozpoczną się prace na dwustumetrowym odcinku od ul. Cynamonowej do parkingu przy Rosoła.

  Fragment ulicy Grzegorzewskiej będący pod opieką dzielnicy nigdy nie doczekał się remontu z prawdziwego zdarzenia. Ten 400-metrowy odcinek od lat jest w katastrofalnym stanie. Jeżdżą nim nie tylko mieszkańcy okolicznych bloków, ale też wielu rodziców przywożących dzieci do pobliskiej szkoły Przymierza Rodzin. To również popularny skrót łączący ul. Cynamonową z Rosoła.

  Kilka miesięcy temu załatano największe dziury, ale każdy, kto kiedykolwiek przejeżdżał ulicą Grzegorzewskiej, wie, że to za mało.

  - Jest fatalnie, do niczego to podobne! Zamiast wydawać pieniądze na łatanie dziur dawno już trzeba było zrobić nowy asfalt. Taniej by wyszło. Nie chce mi się wierzyć, że w końcu zrobią coś porządnie - mówi pan Jerzy, mieszkaniec Grzegorzewskiej.

  Dzielnica po latach prowizorki wreszcie wzięła się na poważnie za naprawę, ale… tylko połowy feralnego odcinka. Począwszy od ul. Cynamonowej w kierunku parkingu przy Rosoła położona zostanie nowa nawierzchnia asfaltowa.

  - Zaczniemy od frezowania, wymiany części krawężników, a skończymy na położeniu nowej warstwy asfaltu - mówi Bogdan Falenta, prezes Falbruku, który na zlecenie dzielnicy wyremontuje fragment ul. Grzegorzewskiej.

  Pozostanie najgorszy odcinek

  Mieszkańcy, z którymi rozmawialiśmy, są zaskoczeni, że naprawiona zostanie tylko część ulicy. Obawiają się też, czy przy okazji nie znikną istniejące obecnie miejsca parkingowe.

  - To śmieszne, bo najgorszy fragment, ten wzdłuż Rosoła, z progami zwalniającymi zostanie nieruszony. Przecież jak już zaczną coś robić to powinni do końca. A może chcą zlikwidować możliwość parkowania? Nie rozumiem o co chodzi - zastanawia się pan Bartłomiej.

  Odpowiedź na pytanie mieszkańca Grzegorzewskiej okazuje się banalna. Chodzi o pieniądze. Jak dowiedzieliśmy się w ratuszu, dzielnica nie ma w tej chwili funduszy na remont całej ulicy, a tylko na połowę. Na resztę trzeba będzie poczekać, aż znajdą się środki w budżecie. Jeśli chodzi o miejsca parkingowe, to ratusz zapewnia, że nie zostaną one zlikwidowane.

  Prace na Grzegorzewskiej mają się rozpocząć się w środę, 18 listopada i potrwają trzy dni. Wcześniej mieszkańcy zostaną poinformowani o konieczności zabrania na czas robót swoich samochodów z przyulicznego parkingu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 12

  • 7
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~zwykły obserwator 2 2 miesiące temuocena: 67% 

   Klasyka, połowiczny by wąskie gardło zostawić, hi, hi. A na tym 200m zlikwidować miejsca parkingowe, 30cm krawężniki, zwęzić, a jeżeli w okolicy jakieś przedszkole, szkoła lub przychodnia to ekstra 200 słupków, hi, hi. A tak naprawdę to wystarczy tani szybki remont nawierzchni (bez krawężników itp.) by oszczędzać kasę po gospodarsku. Ale nie o to idzie, hi, hi.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Przemyslawk 1 2 miesiące temu

   Prosimy o korektę tekstu - literówki :) Czytelnicy.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3599 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni  01.01.2021 - 31.01.2021