REKLAMAA1-AUCHAN-02-07----31-12-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ14 marca 2020, 08:35 komentarzy 1

  Marta Siesicka-Osiak

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (pixabay.com)

  Pierwsze spontaniczne propozycje udzielenia pomocy starszym osobom, pojawiły się już na początku tego tygodnia, także w naszej dzielnicy. Sąsiedzi zaczęli zostawiać na klatkach schodowych namiary na siebie, oferując bezpłatną pomoc w zrobieniu zakupów. Urząd miasta podchwycił pomysł.

  W obecnej sytuacji osoby starsze i te z obniżoną odpornością powinny szczególnie unikać zatłoczonych miejsc tj. sklepy czy apteki. Dlatego na jednym z portali społecznościach pojawił się post z propozycją udzielenia pomocy osobom w potrzebie:

  Witam, jeśli ktoś z naszych starszych obywateli potrzebowałby pomocy w weekend: wyjście z pupilem, zrobienie zakupów (o ile będzie co kupić) itp. chętnie pomogę. Jeśli są tutaj takie osoby lub znacie seniorów potrzebujących pomocy w obecnej sytuacji, proszę o kontakt.

  Gest mieszkanki Ursynowa wzruszył wiele osób, a także zachęcił innych do dołączenia do grona sąsiadów-wolontariuszy. Widząc taką społeczną potrzebę również miasto ruszyło z akcją #pomocsąsiedzka, zachęcającą mieszkańców do pomocy osobom, które najpilniej potrzebują wsparcia.

  Na czas zagrożenia koronawirusem szczególnie osoby starsze i samotne mogą potrzebować wsparcia w zrobieniu codziennych zakupów, wykupieniu recept czy wyprowadzeniu psa. Ruszamy z akcją, która ma zachęcać do opieki nad naszymi sąsiadami-seniorami. Dbajmy o siebie nawzajem! – apeluje Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy.

  Kampania opiera się na sąsiedzkich relacjach i wzajemnym zaufaniu - osoby zdrowe, z zachowaniem zaleceń sanitarno-epidemiologicznych - mogą pomagać najbardziej potrzebującym mieszkańcom niezakażonym i nieobjętym kwarantanną domową.

  Mieszkańcy mogą wywieszać na swoich klatkach schodowych czy osiedlach plakaty z ofertą osobistej pomocy, które znaleźć można m.in. na stronie urzędu miasta. Albo po prostu zapukać do drzwi starszych sąsiaów i zaproponować pomoc.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 19

  • 15
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~AZX 1 3 miesiące temu

   W pewne rzeczy miasto nie powinno się mieszać!!! Zamiast pomocy starszym przyniesie to skutek odwrotny.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4039 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020