REKLAMAA1-TEFAL  01.01.2021 - 01.02.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ3 grudnia 2020, 10:49

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Na skutek poczucia zagrożenia powodowanego przez czynniki zewnętrzne lub wewnętrzne, zaczynamy odczuwać lęk i strach. Lęk może się pojawić w wypadku bezpośredniego narażenia na niebezpieczeństwo, jednak może stać się wynikiem naszych wyobrażeń oraz sytuacji nierealnych. Jeśli tego rodzaju uczucie zagrożenia trwa dłuższy czas, utrzymując negatywne uczucia lęku i strachu, może bezpośrednio wpłynąć na obniżenie nastroju, oraz prowadzić do pojawienia się depresji lękowej.

  Osoby, które mają bezpośredni oraz pośredni kontakt z koronawirusem, odczuwają tego typu emocje, a swój lęk wyrażają w różny sposób. Lęk związany z panującą epidemią może objawiać się sceptycznym podejściem do wirusa oraz wprowadzanych obostrzeń. Łamanie zasad kwarantanny, wpadanie w złość i agresję, również może być formą okazywania lęku związanego z Covid-19. Choć lęk jest reakcją naturalną na pojawiające się zagrożenie, to przewlekły może wyrządzić wiele szkód psychicznych.

  Wybuch epidemii przyczynił się do pojawienia problemów, z którymi wielu z nas zmaga się na co dzień. Ze względu na wprowadzone zasady bezpieczeństwa, w tym ograniczenie kontaktów społecznych, pojawia się problem samotności. Mnóstwo osób straciło pracę i tym samym cierpią z powodu braku środków do życia. Każdego dnia wszystkim towarzyszy lęk przed zapadnięciem na ciężką chorobę, która w swoim przebiegu może nie dać żadnych objawów, ale może też prowadzić do śmierci. Takie nieprzepracowane lęki i problemy mogą odbić się na życiu każdego z nas. W tym ciężkim czasie warto zadbać o równowagę wewnętrzną i spokój psychiczny. W przypadku przewlekłego lęku zalecane jest skorzystanie z wsparcia psychologicznego. Pomoc psychologiczna zapewniana przez PsychoCare jest dostosowana do ciężkich czasów, w jakich przyszło nam żyć. Dla zachowania bezpieczeństwa i ograniczenia transmisji wirusa, naszym pacjentom polecamy skorzystanie z psychoterapii online.

  W ramach wsparcia psychologicznego nasi pacjenci otrzymują pomoc, która pomaga pokonać strach i lęk. Każdy, kto szuka pomocy psychologicznej w PsychoCare, z pewnością ją otrzyma. Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo listę terapeutów, którzy przyjmują pacjentów online. Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony https://cplwowska.pl/ i zapoznania się z ofertą.

  Artykuł załadowany: 0.2764 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.11.2020 - 13.02.2021