REKLAMAA1-DAGRASSO----13-05----13-08-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Zaburzenia odżywiania - warsztaty

  Zaburzenia odżywiania - warsztaty (KZ)

  Depresja, problemy zdrowotne, zachowania aspołeczne, niska samoocena... To tylko kilka konsekwencji zaburzeń odżywiania. O tym, w jaki sposób pomagać osobom chorym na bulimię lub anoreksję, dowiedzieli się dziś ursynowianie.

  Jak przeciwdziałać rozwojowi anoreksji i bulimii u dziecka? Co zrobić, gdy zobaczysz pierwsze symptomy choroby? Jak udzielić wsparcia? Odpowiedź na te pytania uzyskali dziś mieszkańcy Ursynowa podczas bezpłatnych warsztatów dotyczących zaburzeń łaknienia.

  "Zaburzenia odżywiania - anoreksja, bulimia, czyli objawy, powikłania, leczenie" to cykl sześciu spotkań. Podczas pięciogodzinnego spotkania w "Ciepło Zimno Bistro" rodzice, partnerzy czy przyjaciele chorych dowiedzieli się, jak pomóc najbliższym w walce z zaburzeniami. 

  - Mało kto wie, że bulimia i anoreksja to choroby śmiertelne – mówi Danuta Wieczorkiewicz, psycholog. Na anoreksję chorują już dwunastolatki. Wiedza, którą nabywają u nas rodzice, pozwala na szybką reakcje, co jest bardzo ważne. Bliscy poznają pierwsze symptomy zaburzeń, mówimy o formach leczenia, konsekwencjach psychicznych oraz fizycznych choroby. Spotkania prowadzi psycholog, lekarze oraz farmaceuci. Każdy uczestnik może odbyć indywidualne konsultacje.

  Program jest finansowany ze środków dzielnicy Ursynów. Kolejne spotkania odbędą się 28 czerwca i 20 września w Ciepło Zimno Bistro oraz 8, 15 i 22 listopada w klubokawiarni "Słowo daję". Na warsztaty obowiązują zapisy.  

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 1
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3719 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-06----30-06-2020