REKLAMAA1-TEFAL  01.01.2021 - 01.02.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ4 stycznia 2021, 13:13 komentarzy 1

  (arch. prywatne/pixabay.com)

  Już w czwartek zbiórka krwi dla chorego Kornela - ucznia szóstej klasy ursynowskiej podstawówki przy ulicy Lokajskiego. Chłopiec cierpiący na nowotwór czeka też na dawcę szpiku kostnego. Każdy, kto chce pomóc, powinien 7 stycznia przyjść do Szkoły Podstawowej nr 340.

  Trzynastoletni Kornel Jaczyński lubi pizzę i lody oraz jeździć na rowerze. - Bardzo radosny, ciepły i grzeczny chłopiec. Niezwykle lubiany przez kolegów i nauczycieli - mówi dyrektor SP 340 Małgorzata Antonowicz, która przez rok uczyła Kornela historii.

  Teraz ten pogodny i ciekawy świata chłopiec potrzebuje pomocy. Podczas ostatnich wakacji trafił do szpitala, gdzie po badaniach okazało się, że cierpi na nowotwór. Od początku dzielnie walczącego o zdrowie Kornela wspomaga liczne grono ludzi o dobrych sercach. Już w grudniu, w trakcie ostatniej w 2020 roku akcji “Krewkiego Ursynowa”, zbierana była dla niego krew. Teraz jest kolejna szansa, aby pomóc choremu. W czwartek, 7 stycznia w godzinach 9:30-14:30 w SP 340 przy ul. Lokajskiego 3 można oddać krew. 

  - Jest to zbiórka dedykowana chłopcu, co oznacza, że każda dawka krwi pobrana od dawców, bez względu na grupę, będzie bardzo ważna. Wszystkie zebrane przez nas jednostki zostaną przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zamienione na jednostki krwi 0 Rh+, których potrzebuje Kornel - wyjaśnia Tomasz Mazur, wiceprezes klubu "Krewki Ursynów".

  Poszukiwani dawcy szpiku

  Ratunkiem dla chłopca jest szybki przeszczep szpiku kostnego. Będzie on możliwy w niedługim czasie, kiedy zakończy się kolejna faza leczenia.

  - Niezwykle ważne jest znalezienie dla Kornela dawcy szpiku. Ze względu na pandemią jest to obecnie trudne, dlatego zachęcam wszystkich, aby zechcieli podczas zbiórki przyjść i dowiedzieć się, jak można zostać dawcą. Pomogą w tym wolontariusze Fundacji DKMS - mówi Robert Wojciechowski z Fundacji “Dzieci Rodzice Szkoła” wspierającej leczenie Kornela.

  Bycie dawcą szpiku nie jest niebezpieczne. Polega na zwykłym pobraniu krwi, z której w laboratoryjnym separatorze są oddzielane komórki krwiotwórcze, które potem dostaje biorca.

  Podczas czwartkowej zbiórki zachowane będą wszystkie zasady chroniące przed zakażeniem koronawirusem. Organizatorzy proszą dawców o nieprzychodzenie z osobami towarzyszącymi.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 13

  • 11
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Boom 1 19 dni temuocena: 100% 

   Krwi wprawdzie nie oddaję, ale już dawno zarejestrowałem się jako dawca szpiku.

   Edytowany: 18 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3527 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.11.2020 - 13.02.2021