REKLAMAA1-PizzaSANGIOVANNI-01-01----31-01-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ8 listopada 2019, 09:43

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Rozmyślasz o tym, gdzie pojechać na kolejne wakacje? Chcesz poznać nowych ludzi i spędzić aktywnie czas? Chciałbyś spróbować życia na jachcie i zdobyć patent żeglarza jachtowego? A może jesteś już zapalonym żeglarzem i chciałbyś wypłynąć w rejs, aby doszlifować swoje umiejętności? Jeśli na któreś z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, to znaczy, że jesteś w dobrym miejscu. Poniższy artykuł przybliży Ci temat rejsów żeglarskich na Mazurach.

  Żeglarstwo łączy ludzi

  Dobra wiadomość dla osób, które chcą zawrzeć nowe znajomości. Wybierając się na rejs organizowany przez Szkołę Żeglarstwa PuntoVita masz pewność, że znajdziesz się w załodze z rówieśnikami. Ze względu na niewielką powierzchnię oraz wspólne przedsięwzięcia grupa szybko integruje się ze sobą.

  Sprawdź ofertę na obozy żeglarskie dla młodzieży 2020: https://puntovita.pl/obozy-zeglarskie-dla-mlodziezy/

  Załoga dzieli się na wachty, czyli dwuosobowe zespoły, które każdego dnia mają inne zadanie. Wspólne przygotowywanie posiłków na jachcie to zawsze dobra zabawa, która pomaga w integracji. Wieczorami można usiąść przy ognisku i wspólnie zaśpiewać szanty, a to dobra okazja do poznania osób z innych jachtów. Kto wie, może właśnie na Mazurach odnajdziesz prawdziwą przyjaźń?

  Wakacje na jachcie - przekonaj się jak szybko „łykniesz bakcyla”!

  Chcesz się wybrać na rejs żeglarski, ale obawiasz się nudy? Spokojnie, dzień na rejsie żeglarskim jest wypełniony, pełen atrakcji i nauki jachtingu. Dzień rozpoczynamy wspólnym śniadaniem. Może to być jajecznica, kanapki i wszystko, na co załoga będzie miała ochotę. Po śniadaniu należy przygotować jacht do wypłynięcia, czyli umyć naczynia, wyczyścić pokład. Kiedy łódź jest już gotowa, możemy oddać cumy i wypłynąć w rejs.

  Pływamy po mazurskich jeziorach zwiedzając najbardziej malownicze zakątki. W trakcie żeglowania załoga może przyswoić umiejętności praktyczne pod czujnym okiem sternika i nauczyć się wszystkich potrzebnych manewrów. W porze obiadowej przybijamy do lądu. Załoga zabiera się za przygotowanie posiłku, kuchnia jachtowa może wydawać się prymitywna, jednak jesteśmy w stanie przyrządzić większość potraw z uwzględnieniem preferencji załogi.

  Po obiedzie możemy wypłynąć w dalszą trasę lub pozostać na lądzie. Podczas pobytów w portach sternicy organizują ciekawe wykłady z teorii żeglowania, meteorologii i wiele więcej. Wykłady w szczególności będą przydatne dla osób, które będą chciały zdać egzamin na patent żeglarza jachtowego. Na naszych rejsach dbamy również o to, aby pokazać uczestnikom najciekawsze miejsca na Mazurach.

  Odwiedzamy Mikołajki, gdzie korzystamy z parku wodnego Tropikana i zwiedzamy to malownicze miasto. Cumujemy w dużych i małych portach. Zwiedzamy bunkry w Mamerkach, które są najlepiej zachowanymi bunkrami w Polsce. W wolnych chwilach można poczytać książkę, napisać list lub spędzić czas z innymi załogantami. W większych miastach warto wybrać się wspólnie do restauracji i spróbować miejscowych dań.

  Nawiąż bliskie znajomości na długie lata

  Bardzo często zdarza się, że załogi przywiązują się do siebie na tyle mocno, że zawiązują przyjaźnie na dłuższy czas. Umawiają się na jeden rejs i każdego roku wspólnie przemierzają mazurskie jeziora. Dlaczego tak się dzieje? Co sprawia, że wspólne żeglowanie tak bardzo zbliża do siebie ludzi? Wpływ na to ma na pewno wielkość jachtu.

  Niewielki metraż sprawia, że załoga spędza ze sobą całe dnie. Wykonywanie manewrów podczas żeglowania wymaga współpracy, dzięki temu wszystkie zwroty przechodzą płynnie a pływanie jest przyjemniejsze. Utrzymanie porządku na jachcie również wymaga zgrania załogi, jedni gotują, drudzy zmywają, a trzeci myją pokład.

  Jeśli wszystkie czynności przebiegają bez zbędnych „spięć” jacht jest zadbany, a brzuchy załogi są pełne. Wieczorne ogniska i wspólne śpiewanie szant to moment, w którym załogi wszystkich jachtów biorących udział w rejsie spotykają się w jednym miejscu. Klimat takich ognisk ciężko opisać. Najlepiej samemu wziąć w nich udział. Podczas dwutygodniowego rejsu takich ognisk odbędzie się kilka.

  Kraina Wielkich Jezior to malownicze miejsce w Polsce. Warto spędzić tu chociaż część urlopu. Żeglarstwo to dobra forma aktywnego spędzania wakacji. Jeśli chcesz zdobyć nowe umiejętności, poznać ciekawych ludzi i zwiedzić dużą część Mazur, to żeglarstwo jest stworzone dla Ciebie. Zapraszamy do skorzystania z oferty rejsów po Mazurach organizowanych przez Szkołę Żeglarstwa PuntoVita. Nasza wykwalifikowana kadra instruktorska zadba o bezpieczeństwo podczas rejsu, pomoże przyswoić umiejętności żeglarskie oraz zadba, aby nikomu nie doskwierała nuda. Dołącz do naszej załogi już teraz!

  Zobacz także:

  https://lider-zeglarstwa.pl/

  https://mlodzinadorobku.pl/obozy-zeglarskie-dla-mlodziezy-mazury-2020/

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3061 sekundy
  REKLAMAA2-TlenowyZakatek-04-01----04-02-2020