REKLAMAA1 BORAMED-stała-główna_strona
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (mat. promocyjne)

  Szał walentynkowy już opadł, wielu panów zaczyna powoli zastanawiać się nad upominkiem na Dzień Kobiet. Portale internetowe niebawem zostaną zapełnione pomysłami na prezent dla płci pięknej, ale mało kto zastanawia się ostatnimi czasy nad odpowiednią ofertą dla panów. A tymczasem okazji do wręczenia takiego upominku jest wiele – imieniny, urodziny, rocznica ślubu – każdy z tych dni jest dla mężczyzny wyjątkowy. I nie dajmy się oszukać tej pozornej gruboskórności – faceci uwielbiają prezenty. Zwłaszcza takie, które pozwalają na uwolnienie większej ilości adrenaliny do krwi. Jedną z takich opcji, która ostatnimi czasy robi furorę, jest wejściówka na strzelnicę.

  Trudny dostęp do broni

  W Polsce posiadanie broni jest obwarowane bardzo restrykcyjnymi przepisami. Praktycznie nie jest możliwe legalne posiadanie zwykłego pistoletu na co dzień. Zwykle mają go przy sobie przedstawiciele służb mundurowych oraz osoby, których szczególne powody do tego uprawniają (na przykład sąd stwierdził, że mają prawo obawiać się o swoje życie). Poza szczególnymi przypadkami broń mogą posiadać członkowie kół łowieckich czy strzeleckich klubów sportowych, ale jest to rzecz jasna bardzo specyficzna broń, której nie można użyć w innych miejscach niż las czy strzelnica sportowa. Jest też możliwość kolekcjonowania broni czarnoprochowej, ale to już zupełnie inna bajka…

  Tymczasem coraz mniej stabilna sytuacja w Europie w ostatnich latach powoduje, że ludzie chcieliby mieć swobodniejszy dostęp do zwykłego pistoletu. Wielu Polaków wypowiada się, że prawo w tym zakresie na wzór amerykański mogłoby być najlepszym rozwiązaniem – tam każdy, kto nie został na mocy specjalnego wyroku sądowego pozbawiony dostępu do broni, ma konstytucyjnie zagwarantowaną taką możliwość. Obrona siebie oraz miru domowego jest jednym z największych, niezbywalnych praw w USA. Mówią o tym również celebryci oraz liberalni politycy – także nad Wisłą. Nie bez znaczenia jest również fakt, że większość mężczyzn nie ma nawet pojęcia jak się z bronią obchodzić. Jest to między innymi pokłosiem zlikwidowania obowiązkowej służby wojskowej. Mówi się, że ma ona powrócić. Prawda jest taka, ze w tej chwili w przypadku agresji na nasz kraj, jesteśmy jednym z najbardziej rozbrojonych narodów Europy.

  Strzelnica alternatywą

  Póki co jednak musimy radzić sobie w takim uwarunkowaniu prawnym, jaki mamy. Zgodnie z wszelkimi  normami w pełni legalnie możemy postrzelać na kilka sposobów. Najchętniej Polacy korzystają z paintballa bądź rozgrywek ASG, które są całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Jeśli interesuje nas z kolei ostra amunicja, to wyjścia są trzy – albo zapisać się do koła łowieckiego i strzelać do zwierzyny albo do związku sportowego i uprawiać strzelectwo wyczynowe. Są to jednak bardzo specyficzne formy strzelania, dlatego niektórzy preferują opcję numer trzy, czyli profesjonalną strzelnicę. To miejsce, w którym fachowcy przeprowadzą krótkie przeszkolenie z posługiwania się bronią i pozwolą nam postrzelać z różnych jej rodzajów. To nie lada frajda wycelować z shotguna, ale też ze zwykłego pistoletu lub rewolweru. W tych miejscach coraz częściej pojawiają się kobiety, jednak nie ma co ukrywać – to wciąż rozrywka dedykowana panom. To dlatego prezent dla mężczyzny w postaci vouchera na strzelnicę może być znakomitym pomysłem. Tego typu miejsc w całej Polsce jest już kilkaset i praktycznie nie ma większego miasta, które nie posiadałoby przynajmniej jednej, dobrze wyposażonej strzelnicy. W Warszawie jedną z najlepszych jest ta, której ofertę możemy znaleźć w Katalogu Marzeń: https://katalogmarzen.pl/pl/o/Poznaj-strzelanie/Warszawa.

  Prezent dla niego? Strzelnica!

  Dlaczego strzelnica jest jednym z najlepszych prezentów dla mężczyzny? To proste – chodzi o… testosteron. Większość facetów uwielbia nowe wyzwania, zwłaszcza, jeśli obciążone są pewnym ryzykiem. To testosteron pcha ich do skoków ze spadochronem,  na bungee, lotów paralotnią, sportów motorowych czy rozpoczęcia pracy w służbach mundurowych. Odrobina ryzyka, adrenalina, zapach prochu strzelniczego – to wszystko są elementy, które natura zaprogramowała jako pociągające dla mężczyzn. Nie oznacza to oczywiście, że kobiety nie podejmują wyżej wymienionych aktywności. Owszem, dzieje się tak, jednak z nauką i biologią trudno jest dyskutować – płeć męska kocha nutkę niebezpieczeństwa i rywalizację. Pewnie dlatego panowie twierdzą, że partnerki często nie rozumieją ich fascynacji piłką nożną czy motoryzacją. A przecież dla nich nie ma nic przyjemniejszego niż wygrana ukochanego zespołu, wyprzedzenie w wyścigu swojego znajomego czy strzelenie bliżej dziesiątki na tarczy niż najlepszy kumpel. Dlatego jeśli pragniesz podarować swojemu ukochanemu albo przyjacielowi niezapomniany upominek w postaci spędzenia kilkudziesięciu minut w ciekawym miejscu, w którym będzie mógł obyć się a bronią palną (o co w Polsce wcale nie jest tak łatwo), to strzelnica jest najlepszym wyborem.

  Rosnące zainteresowanie bronią palną w Polsce jest faktem, z którym mamy do czynienia od kilkunastu lat. Nic nie wskazuje na to, by z najbliższym czasie ten trend miał się zatrzymać. Wręcz przeciwnie – kolejne firmy inwestują niemałe pieniądze w stworzenie i wyposażenie dobrze prosperujących strzelnic, a całkiem dobrze mają się takie rozrywki integracyjne jak paintball czy ASG. Dlatego jeśli nie chcemy zostać w tyle, warto zapoznać się z ofertą najbliższego punktu, w którym będziemy mogli postrzelać z ostrej amunicji pod fachowym okiem. Może okaże się to nowym, wspaniałym hobby?

  (mat. promocyjny)

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Ewa 1 9 miesięcy temu

   Wypad na strzelnicę to rzeczywiście super pomysł na prezent - nie tylko dla faceta, kobiety też lubią sobie postrzelać :) W godzinę można wypróbować i zwykłe pistolety, i karabiny maszynowe, więc dla każdego coś miłego. Jednak bardzo nie podobają mi się w tekstach jak ten, promujących po prostu strzelnicę, rozrywkę, polityczne postulaty dotyczące zmiany przepisów. Aby Polacy mieli łatwiejszy dostęp do bron, aby każdy mógł ją mieć bez problemu. Aby było tak, jak w USA. Tylko dlaczego ma być tak, jak w USA? W czym ich liberalizm odnośnie broni jest lepszy? W tym, że mają znacznie więcej morderstw, że ludzie mordują się z błahych powodów pod wpływem chwilowej niepoczytalności wywołanej gniewem, złością? Że ludzie żyją w strachu, giną każdego dnia? Danie ludziom broni palnej to jak danie jej dzieciom, chwile silniejszych emocji i morderstwo gotowe, każdy z nas jest do niego zdolny - to zupełnie co innego, niż wbić komuś z bliska nóż w ciało, naciśnięcie spustu jest bardzo łatwe i proste.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1301 sekundy
  REKLAMAA2-ORTODONCJA-od-01-03-2018-do-30-04-2018