REKLAMAA1-SALONin360--19-08----18-09-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (mat. prasowe)

  25 lat doświadczenia, 56 jednostek we flocie, a przede wszystkim zamiłowanie do żeglarstwa – i do przekazywania żeglarskiej wiedzy. To rekomendacje, jakimi może poszczycić się firma Kliwer – organizator obozów, rejsów i kolonii żeglarskich dla dzieci i młodzieży.

  • Chcesz przeżyć niezwykłe wakacje? Mieć o czym opowiadać kumplom? Popłyń w rejs.
  • Chcesz zdobyć nowe umiejętności? Poznać fajnych ludzi? Popłyń w rejs.
  • Chcesz się przekonać, że woda może być drogą, a wiatr przyjacielem? Popłyń w rejs!

  Wielkie Jeziora Mazurskie to obszar wyjątkowy zarówno w skali całego kraju, jak i Europy – region niezwykle bogaty pod względem przyrodniczym i pełen historycznych zabytków. Dla żeglarza jednak to przede wszystkim liczący aż 111 kilometrów szlak, który można przemierzać jachtem napędzanym siłą wiatru; to codzienny kontakt z naturą; to wieczorne ogniska i śpiewanie szant; to przyjaźnie, które trwają przez całe lata.

  A jak można żeglarzem zostać? Po pierwsze – trzeba tego chcieć. Po drugie zaś – zdecydować się na spędzenie wakacji na jednym z obozów bądź rejsów organizowanych przez firmę Kliwer.

  Kliwer ma w swej ofercie propozycje zarówno dla młodziaków (8-13 lat), jak i dla dzieci starszych i młodzieży. Dla najmłodszych przeznaczone są kolonie, na których pod opieką troskliwych instruktorów można zapoznać się z budową jachtu, nauczyć wiązać węzły, poczuć wiatr na twarzy i po raz pierwszy posterować żaglówką. Dla nieco starszych przeznaczony jest obóz Młody Żeglarz – na nim uczestnicy oprócz praktyki mają także zajęcia teoretyczne, które rozszerzają i pogłębiają wiedzę o żeglarstwie.

  Ukończone 14 lat to granica, po przekroczeniu której można myśleć o zdawaniu egzaminu na patent żeglarza jachtowego. A to już dokument o słusznej wadze, bo uprawnia do samodzielnego prowadzenia jachtów żaglowych zarówno po śródlądziu, jak i po morzu w strefie 2 mil morskich od brzegu. Raz zdobyty – jest ważny przez całe życie, choć oczywiście z samodzielnym prowadzeniem jednostek trzeba poczekać do uzyskania pełnoletności.

  Firma Kliwer szkoli na stopień żeglarza zarówno na obozach stacjonarnych, jak i na wędrownych rejsach. Te pierwsze przeznaczone są dla tych, którzy chcą skupić się przede wszystkim na nauce; ci, co nie boją się większej ilości obowiązków – na przykład samodzielnego gotowania – mogą jednocześnie szkolić się i poznawać urok większej części Mazur.

  Patent już w ręce – co dalej? To proste. Im więcej żeglujesz, tym większej wprawy nabywasz. Zdobyte umiejętności możesz szlifować na rejsach po Mazurach. A każdy rejs jest inny, niepowtarzalny – bo w załodze nowi ludzie; bo raz wichura, a raz flauta; raz binduga a raz port; raz klopsiki, a innym razem pasztet ;) Żeglarskich przeżyć i doświadczeń jest nieskończona moc. Nie zdawaj się więc na „morskie opowieści” innych – miej własne. Po prostu – popłyń z nami w rejs!

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

  • 3
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.258 sekundy
  REKLAMAA2-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019