REKLAMAA1-ENELMED---15-07----15-10-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 lutego 2020, 15:22 komentarzy 21

  Marta Siesicka-Osiak

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹
  Widząc zepsuty recyklomat mieszkańcy wyrzucali butelki PET do koszy na śmieci

  Widząc zepsuty recyklomat mieszkańcy wyrzucali butelki PET do koszy na śmieci (SK)

  - Wiecznie przepełniony albo zepsuty - tak piszą nasi czytelnicy o recyklomacie uruchomionym przy urzędzie dzielnicy. W weekend wokół maszyny stały worki pełne butelek i puszek, które sfrustrowani mieszkańcy zostawili po nieudanej próbie skorzystania z nieczynnego urządzenia.  

  Pod koniec stycznia przed urzędem dzielnicy stanął pierwszy recykomat. Urządzenie - będące owocem współpracy miasta, Coca-Coli oraz Fundacji Nasza Ziemia - służy do wymiany plastikowych i szklanych butelek oraz aluminiowych puszek na ECO-punkty, za które użytkownicy dostają zniżki np. na kawę, bilety do kina czy teatru.

  Ursynowska maszyna wzbudzała od początku bardzo duże zainteresowanie wśród mieszkańców. Z chwilą jej uruchomienia zaczęły się problemy, a w jej okolicy pojawił się bałagan.

  "Wiecznie przepełniony"

  Butelkomat niestety nie spełnia swoich funkcji z powodów ciągłego przepełnienia. Komunikat "Kosz przepełniony, proszę wezwać personel" mam wrażenie, że wyświetla się bez przerwy. Ponadto nie ma żadnej informacji o jaki personel chodzi oraz brakuje jakiegokolwiek numeru kontaktowego. Liczę że nagłośnienie sprawy coś zmieni

  - napisał nasz czytelnik.

  Jak potwierdza urząd dzielnicy na początku rzeczywiście urządzenie nie działało, bo trzeba było zaczekać z uruchomieniem go do czasu aż pozostałe maszyny zostaną ustawione w swoich lokalizacjach w innych dzielnicach.

  Później się okazało, że zainteresowanie korzystaniem z urządzenia jest tak duże, że jest ono bardzo często przepełnione. Jak mówi Izabela Morawska z Coca-Coli, która jest partnerem akcji, recyklomaty są opróżniane średnio 2-3 razy dziennie oraz w oparciu o informacje generowane przez system.

  - Recyklomaty cieszą się ogromnym powodzeniem Warszawiaków, co bardzo nas cieszy. Zarówno wtedy, gdy latem postawiliśmy dwa urządzenia, jak i teraz gdy jest ich 10, w pierwszych dniach po ich uruchomieniu zainteresowanie mieszkańców jest bardzo duże, co oznacza, że nadążanie za ich opróżnianiem stanowi swego rodzaju wyzwanie – mówi Izabela Morawska.

  Robimy wszystko co w naszej mocy, by maszyny działały sprawnie, a mieszkańcy mogli oddawać opakowania i zbierać punkty. Wszystkie uwagi i opinie użytkowników są dla nas niezwykle cenne i staramy się wychodzić im naprzeciw – dodaje.

  Awaria. Wokół urzędu pełno butelek

  Maszyna wciąż jest nieczynna. Na jej wyświetlaczu od wielu dni widać komunikat: "Przepraszamy. Urządzenie jest tymczasowo nieczynne". Tym razem zniszczona została tylna klapa wrzutu, prawdopodobnie przez wrzucenie kilku opakowań na raz. Natychmiast w koszach na śmieci wokół urzędu zaczęły zalegać foliówki pełne butelek typu PET, w weekend pełno ich było także przy recyklomacie. 

  Jak szybko awaria zostanie naprawiona? Coca-Cola czeka właśnie na informację od producenta – element, który został zniszczony, musi zostać najpierw wyprodukowany, a potem zainstalowany. Naprawą ustarek zajmują się partnerzy akcji, bo recyklomaty nie są jeszcze własnością miasta. Ale - prawdopodobnie późną wiosną - przejdą na stan Zarządu Oczyszczania Miasta i wtedy odpowiedzialność za obsługę i opróżnianie będzie w gestii miasta.

  - Recyklomat to całkowicie nowe urządzenie i wszyscy musimy się nauczyć jak on działa. Nadal zgłaszamy swoje uwagi – wystąpiliśmy już m.in. o zamieszczenie numeru telefonu do serwisu w przypadku wystąpienia awarii. Na co dzień monitorujemy stan maszyny, myślimy o skierowaniu na nią jednej z kamer monitoringu – mówi wiceburmistrz Ursynowa Klaudiusz Ostrowski.

  Użytkownicy recyklomatu uważają jednak, że jedna maszyna na dzielnicę to kropla w morzu potrzeb. Aby akcja edukacyjna, w ramach której maszyna stanęła przed ratuszem, miała sens, potrzeba więcej urządzeń.

  Być może zmieni się to wraz z wejściem w życie przepisów o odpowiedzialności producentów za opakowania, co spowoduje wprowadzenie długo wyczekiwanego systemu kaucyjnego. Na Zachodzie było to impulsem do popularyzacji rezyklomatów, które stoją niemal przy każdym większym sklepie.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 81

  • 12
   BARDZO PRZYDATNY
  • 7
   ZASKOCZONY
  • 9
   PRZYDATNY
  • 7
   OBOJĘTNY
  • 8
   NIEPRZYDATNY
  • 8
   WKURZONY
  • 30
   BRAK SŁÓW

  21Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~hop hop hop 21 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Burmistrzu, otwórz okienko, wrzucimy buteleczki...

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~erykantykleryk 20 7 miesięcy temuocena: 83% 

   Spryt i instynkt Roberta Kempy jest godny podziwu. Sam nie podejmuję żadnych decyzji. Dobrał sobie na zastępców miernoty, pajaców i zwykłych kretynów, dał im wolną rękę. Czego nie zrobią to normalnie po ludzki spierd... Potem Kempa się wybrecha, że to jego koalicjanci. Koalicjanci po wyborach do PiSu pójdą jak jego były kumpel Łukasz Ciołko vel Sprzedam Się PiSowi. A on dalej będzie na stołku.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kasiu Jasiu 19 7 miesięcy temuocena: 80% 

   Naprawdę nie było by mi smutno wcale jakby zarząd dzielnicy dostał wysyłki na zadkach i kurzajek na twarzy. Nawet jakby do tego wypadli z 2 piętra i połamali sobie kulasy koślawe to też by mi przykro nie było.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ares 18 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Tak się kończy zabawa w tani PR z coca colą

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zenek 17 7 miesięcy temuocena: 40% 

   Przecież dokładnie to samo było pod ratuszem na placu bankowym. W komentarzach nagłośnione pod artykułem z zapytaniem w klimacie : "czy chcecie recyklomat zielony , czy buraczkowy pod drzwiami ratusza Ursynow. 1 milion.Prosimy o poparcie "". Kiedy odsuną od kasy tych ludzi z głupimi pomysłami?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~temi 16 7 miesięcy temuocena: 67% 

   Do autora. Poprawnie: „cieszy warszawiaków”. Słowo warszawiak, poznaniak, berlińczyk czy inny paryżanin piszemy, drogie dziecko bez podstawówki, małą literką. Nazwy mieszkańców państw i regionów dużą, ale nazwy mieszkańców miast - małą. Polska języka, trudna języka…

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zniesmak 15 7 miesięcy temuocena: 68% 

   Jaka k...a popularność ten badziew wykończyła??? Oo Po prostu kupili chłam, który ma dodatkowo problem z serwisem. Jakoś w sklepach w Niemczech, Austrii Belgii itd maszyny takie działają bez awarii non stop. A tu po jednym dniu maszyna uszkodzona. Może pora mentalnie wyjechać z Kadzidła i zerknąć szerzej na świat.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~czwórka 14 7 miesięcy temuocena: 54% 

   żenujące zachcianki zielonego burmisia? Przecież te butelki i tak pojada na wysypisko! wiec po co dymac az pod urząd z workiem? w dodatku to badziewie nie działa? KTO odpowie za marnotrawienie publicznych pieniędzy? Dominiak? Skubiszewski, Ostrowski? Kempa?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~natolińczyk 13 7 miesięcy temuocena: 95% 

   Skoro Coca-Cola patronuje tej akcji, to proszę - niech ustawi takie recyklomaty przy każdym sklepie, który sprzedaje jej produkty. Nie kojarzę, by w ratuszu można było kupić ich colę czy inne napoje.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zwykly obserwator 12 7 miesięcy temuocena: 32% 

   Neurobiałki myślały, że Burmistrz chciał coś pożytecznego zrobić, he, he, To miał być picuś bajduś do odwirowywania kasy, tylko. He, he. Ale się przeliczył, he, he, neurobiałki serio potraktowały "temat", he, he. Przecież kochają Burmistrza.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~profesor68 11 7 miesięcy temuocena: 62% 

   Głosujcie dalej. Będzie lepiej! Ważne żeby PiSu do władzy nie dopuścić w naszej inteligenckiej dzielnicy!

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lemingrad 10 7 miesięcy temuocena: 50% 

   Wiesz co robi ten recyklomat? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest recyklomat na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tym recyklomatem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie – mówimy – to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo ..............

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rowerzysta 9 7 miesięcy temuocena: 88% 

   Bałagan wokół maszyny taki sam jak w dokumentach wielu spraw w urzędzie. Same trafione pomysły - lodówki gdzie lądują podejrzane resztki jedzenia i maszyna której nawet pod oknem burmistrza nie są w stanie opanować....

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KJL 8 7 miesięcy temuocena: 88% 

   Jaka władza taki recyklomat!

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 29 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lemingrad 7 7 miesięcy temuocena: 49% 

   tak się niestety kończą wszystkie wspaniałe POmysły w Lemingradzie , wielki PR , prężenie muskułów , pokrzykiwania i wzniosłe hasła , a koniec jak zawsze , klapa od małego automaciku do CZAJKI za grube miliardy.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 6 7 miesięcy temuocena: 59% 

   no...zapewne byle jaki zrobiłby to lepiej - bo byle jak Ja rozumiem krytyke ale dlaczego od razu dosrywać wszystkim wyborcom, innym niz pisuarskie? Czyżby efekt klempy i jenota ?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 24 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~UrsynowskiGad 5 7 miesięcy temuocena: 29% 

   @issaa: hehe, brak argumentów to napiszemy coś o pisuarze i pobawimy się nazwiskami, a tak naprawdę z ursynowskich śmietników naprawdę obrzydliwie wysypują się odpadki, widać że coś nie działa z tym wywozem śmieci, a recyklomat faktycznie wygląda jak jakaś wzięta z lat 80 partyjna karykatura.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 4 7 miesięcy temuocena: 86% 

   i wzajemnie, gadzie, wzajemnie... ja moge dyskutowac na argumenty ale jesli jedynym argumentem jest "PełO" oraz wymyslanie od "lemigów" (w Lemingradzie) to przepraszam...odpowiedź taka, jaki 'dyskutant". Ja leming - on pisuar. I możemy bawic sie dalej. Albowiem niech żyje bal... ps. co do smieci to sie zgadzam. Tylko nie wiem, czy akurat dzielnica za to odpowiada, czy raczej nasze spółdzielnie

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 19 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 3 7 miesięcy temuocena: 100% 

   aha, i "recyklomaty" jakos doskonale sprawdzają sie tak bardziej na zachod od naszych granic....na pewno nie jako karykatura z lat 80-tych. Tyle, ze organizacja jest zdecydowanie inna - sam pomysl b. dobry.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~UrsynowskiGad 2 7 miesięcy temuocena: 30% 

   Właśnie o to chodzi, że recyklomaty się sprawdzają, jeżeli jest ich dużo, np. przy każdym większym sklepie. A ten pojedynczy "okaz" to toporna propaganda, nie rozwiązująca problemów, obliczona wyłącznie na to, żeby "lemingi" przyklaskiwały władzom dzielnicy, jakie to one są ekologiczne.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zniesmak 1 7 miesięcy temuocena: 72% 

   Kolejny "profesjonalny deal" tej władzy, a i klimaty rodem z Kadzidła- walające się śmieci po obejściu.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4148 sekundy
  REKLAMAA2-BONAVERBA--01-09----30-10-2020