REKLAMAA1-SŁUCHMED--20-02----20-03-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 lutego 2020, 15:22 komentarzy 21

  Marta Siesicka-Osiak

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹
  Widząc zepsuty recyklomat mieszkańcy wyrzucali butelki PET do koszy na śmieci

  Widząc zepsuty recyklomat mieszkańcy wyrzucali butelki PET do koszy na śmieci (SK)

  - Wiecznie przepełniony albo zepsuty - tak piszą nasi czytelnicy o recyklomacie uruchomionym przy urzędzie dzielnicy. W weekend wokół maszyny stały worki pełne butelek i puszek, które sfrustrowani mieszkańcy zostawili po nieudanej próbie skorzystania z nieczynnego urządzenia.  

  Pod koniec stycznia przed urzędem dzielnicy stanął pierwszy recykomat. Urządzenie - będące owocem współpracy miasta, Coca-Coli oraz Fundacji Nasza Ziemia - służy do wymiany plastikowych i szklanych butelek oraz aluminiowych puszek na ECO-punkty, za które użytkownicy dostają zniżki np. na kawę, bilety do kina czy teatru.

  Ursynowska maszyna wzbudzała od początku bardzo duże zainteresowanie wśród mieszkańców. Z chwilą jej uruchomienia zaczęły się problemy, a w jej okolicy pojawił się bałagan.

  "Wiecznie przepełniony"

  Butelkomat niestety nie spełnia swoich funkcji z powodów ciągłego przepełnienia. Komunikat "Kosz przepełniony, proszę wezwać personel" mam wrażenie, że wyświetla się bez przerwy. Ponadto nie ma żadnej informacji o jaki personel chodzi oraz brakuje jakiegokolwiek numeru kontaktowego. Liczę że nagłośnienie sprawy coś zmieni

  - napisał nasz czytelnik.

  Jak potwierdza urząd dzielnicy na początku rzeczywiście urządzenie nie działało, bo trzeba było zaczekać z uruchomieniem go do czasu aż pozostałe maszyny zostaną ustawione w swoich lokalizacjach w innych dzielnicach.

  Później się okazało, że zainteresowanie korzystaniem z urządzenia jest tak duże, że jest ono bardzo często przepełnione. Jak mówi Izabela Morawska z Coca-Coli, która jest partnerem akcji, recyklomaty są opróżniane średnio 2-3 razy dziennie oraz w oparciu o informacje generowane przez system.

  - Recyklomaty cieszą się ogromnym powodzeniem Warszawiaków, co bardzo nas cieszy. Zarówno wtedy, gdy latem postawiliśmy dwa urządzenia, jak i teraz gdy jest ich 10, w pierwszych dniach po ich uruchomieniu zainteresowanie mieszkańców jest bardzo duże, co oznacza, że nadążanie za ich opróżnianiem stanowi swego rodzaju wyzwanie – mówi Izabela Morawska.

  Robimy wszystko co w naszej mocy, by maszyny działały sprawnie, a mieszkańcy mogli oddawać opakowania i zbierać punkty. Wszystkie uwagi i opinie użytkowników są dla nas niezwykle cenne i staramy się wychodzić im naprzeciw – dodaje.

  Awaria. Wokół urzędu pełno butelek

  Maszyna wciąż jest nieczynna. Na jej wyświetlaczu od wielu dni widać komunikat: "Przepraszamy. Urządzenie jest tymczasowo nieczynne". Tym razem zniszczona została tylna klapa wrzutu, prawdopodobnie przez wrzucenie kilku opakowań na raz. Natychmiast w koszach na śmieci wokół urzędu zaczęły zalegać foliówki pełne butelek typu PET, w weekend pełno ich było także przy recyklomacie. 

  Jak szybko awaria zostanie naprawiona? Coca-Cola czeka właśnie na informację od producenta – element, który został zniszczony, musi zostać najpierw wyprodukowany, a potem zainstalowany. Naprawą ustarek zajmują się partnerzy akcji, bo recyklomaty nie są jeszcze własnością miasta. Ale - prawdopodobnie późną wiosną - przejdą na stan Zarządu Oczyszczania Miasta i wtedy odpowiedzialność za obsługę i opróżnianie będzie w gestii miasta.

  - Recyklomat to całkowicie nowe urządzenie i wszyscy musimy się nauczyć jak on działa. Nadal zgłaszamy swoje uwagi – wystąpiliśmy już m.in. o zamieszczenie numeru telefonu do serwisu w przypadku wystąpienia awarii. Na co dzień monitorujemy stan maszyny, myślimy o skierowaniu na nią jednej z kamer monitoringu – mówi wiceburmistrz Ursynowa Klaudiusz Ostrowski.

  Użytkownicy recyklomatu uważają jednak, że jedna maszyna na dzielnicę to kropla w morzu potrzeb. Aby akcja edukacyjna, w ramach której maszyna stanęła przed ratuszem, miała sens, potrzeba więcej urządzeń.

  Być może zmieni się to wraz z wejściem w życie przepisów o odpowiedzialności producentów za opakowania, co spowoduje wprowadzenie długo wyczekiwanego systemu kaucyjnego. Na Zachodzie było to impulsem do popularyzacji rezyklomatów, które stoją niemal przy każdym większym sklepie.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 80

  • 12
   BARDZO PRZYDATNY
  • 7
   ZASKOCZONY
  • 9
   PRZYDATNY
  • 7
   OBOJĘTNY
  • 8
   NIEPRZYDATNY
  • 7
   WKURZONY
  • 30
   BRAK SŁÓW

  21Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~hop hop hop 21 9 dni temuocena: 100% 

   Burmistrzu, otwórz okienko, wrzucimy buteleczki...

   Edytowany: 9 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~erykantykleryk 20 15 dni temuocena: 83% 

   Spryt i instynkt Roberta Kempy jest godny podziwu. Sam nie podejmuję żadnych decyzji. Dobrał sobie na zastępców miernoty, pajaców i zwykłych kretynów, dał im wolną rękę. Czego nie zrobią to normalnie po ludzki spierd... Potem Kempa się wybrecha, że to jego koalicjanci. Koalicjanci po wyborach do PiSu pójdą jak jego były kumpel Łukasz Ciołko vel Sprzedam Się PiSowi. A on dalej będzie na stołku.

   Edytowany: 14 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kasiu Jasiu 19 16 dni temuocena: 80% 

   Naprawdę nie było by mi smutno wcale jakby zarząd dzielnicy dostał wysyłki na zadkach i kurzajek na twarzy. Nawet jakby do tego wypadli z 2 piętra i połamali sobie kulasy koślawe to też by mi przykro nie było.

   Edytowany: 16 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ares 18 17 dni temuocena: 100% 

   Tak się kończy zabawa w tani PR z coca colą

   Edytowany: 17 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zenek 17 17 dni temuocena: 40% 

   Przecież dokładnie to samo było pod ratuszem na placu bankowym. W komentarzach nagłośnione pod artykułem z zapytaniem w klimacie : "czy chcecie recyklomat zielony , czy buraczkowy pod drzwiami ratusza Ursynow. 1 milion.Prosimy o poparcie "". Kiedy odsuną od kasy tych ludzi z głupimi pomysłami?

   Edytowany: 17 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~temi 16 17 dni temuocena: 67% 

   Do autora. Poprawnie: „cieszy warszawiaków”. Słowo warszawiak, poznaniak, berlińczyk czy inny paryżanin piszemy, drogie dziecko bez podstawówki, małą literką. Nazwy mieszkańców państw i regionów dużą, ale nazwy mieszkańców miast - małą. Polska języka, trudna języka…

   Edytowany: 17 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zniesmak 15 17 dni temuocena: 67% 

   Jaka k...a popularność ten badziew wykończyła??? Oo Po prostu kupili chłam, który ma dodatkowo problem z serwisem. Jakoś w sklepach w Niemczech, Austrii Belgii itd maszyny takie działają bez awarii non stop. A tu po jednym dniu maszyna uszkodzona. Może pora mentalnie wyjechać z Kadzidła i zerknąć szerzej na świat.

   Edytowany: 17 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~czwórka 14 18 dni temuocena: 57% 

   żenujące zachcianki zielonego burmisia? Przecież te butelki i tak pojada na wysypisko! wiec po co dymac az pod urząd z workiem? w dodatku to badziewie nie działa? KTO odpowie za marnotrawienie publicznych pieniędzy? Dominiak? Skubiszewski, Ostrowski? Kempa?

   Edytowany: 12 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~natolińczyk 13 18 dni temuocena: 94% 

   Skoro Coca-Cola patronuje tej akcji, to proszę - niech ustawi takie recyklomaty przy każdym sklepie, który sprzedaje jej produkty. Nie kojarzę, by w ratuszu można było kupić ich colę czy inne napoje.

   Edytowany: 18 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zwykly obserwator 12 18 dni temuocena: 33% 

   Neurobiałki myślały, że Burmistrz chciał coś pożytecznego zrobić, he, he, To miał być picuś bajduś do odwirowywania kasy, tylko. He, he. Ale się przeliczył, he, he, neurobiałki serio potraktowały "temat", he, he. Przecież kochają Burmistrza.

   Edytowany: 18 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~profesor68 11 18 dni temuocena: 62% 

   Głosujcie dalej. Będzie lepiej! Ważne żeby PiSu do władzy nie dopuścić w naszej inteligenckiej dzielnicy!

   Edytowany: 18 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lemingrad 10 18 dni temuocena: 50% 

   Wiesz co robi ten recyklomat? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest recyklomat na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tym recyklomatem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie – mówimy – to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo ..............

   Edytowany: 18 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rowerzysta 9 18 dni temuocena: 88% 

   Bałagan wokół maszyny taki sam jak w dokumentach wielu spraw w urzędzie. Same trafione pomysły - lodówki gdzie lądują podejrzane resztki jedzenia i maszyna której nawet pod oknem burmistrza nie są w stanie opanować....

   Edytowany: 18 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KJL 8 18 dni temuocena: 88% 

   Jaka władza taki recyklomat!

   Edytowany: 18 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 29 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lemingrad 7 18 dni temuocena: 49% 

   tak się niestety kończą wszystkie wspaniałe POmysły w Lemingradzie , wielki PR , prężenie muskułów , pokrzykiwania i wzniosłe hasła , a koniec jak zawsze , klapa od małego automaciku do CZAJKI za grube miliardy.

   Edytowany: 18 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 6 18 dni temuocena: 59% 

   no...zapewne byle jaki zrobiłby to lepiej - bo byle jak Ja rozumiem krytyke ale dlaczego od razu dosrywać wszystkim wyborcom, innym niz pisuarskie? Czyżby efekt klempy i jenota ?

   Edytowany: 18 dni temu

   oceń komentarz 24 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~UrsynowskiGad 5 18 dni temuocena: 29% 

   @issaa: hehe, brak argumentów to napiszemy coś o pisuarze i pobawimy się nazwiskami, a tak naprawdę z ursynowskich śmietników naprawdę obrzydliwie wysypują się odpadki, widać że coś nie działa z tym wywozem śmieci, a recyklomat faktycznie wygląda jak jakaś wzięta z lat 80 partyjna karykatura.

   Edytowany: 18 dni temu

   oceń komentarz 8 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 4 18 dni temuocena: 86% 

   i wzajemnie, gadzie, wzajemnie... ja moge dyskutowac na argumenty ale jesli jedynym argumentem jest "PełO" oraz wymyslanie od "lemigów" (w Lemingradzie) to przepraszam...odpowiedź taka, jaki 'dyskutant". Ja leming - on pisuar. I możemy bawic sie dalej. Albowiem niech żyje bal... ps. co do smieci to sie zgadzam. Tylko nie wiem, czy akurat dzielnica za to odpowiada, czy raczej nasze spółdzielnie

   Edytowany: 18 dni temu

   oceń komentarz 19 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 3 18 dni temuocena: 100% 

   aha, i "recyklomaty" jakos doskonale sprawdzają sie tak bardziej na zachod od naszych granic....na pewno nie jako karykatura z lat 80-tych. Tyle, ze organizacja jest zdecydowanie inna - sam pomysl b. dobry.

   Edytowany: 18 dni temu

   oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~UrsynowskiGad 2 18 dni temuocena: 30% 

   Właśnie o to chodzi, że recyklomaty się sprawdzają, jeżeli jest ich dużo, np. przy każdym większym sklepie. A ten pojedynczy "okaz" to toporna propaganda, nie rozwiązująca problemów, obliczona wyłącznie na to, żeby "lemingi" przyklaskiwały władzom dzielnicy, jakie to one są ekologiczne.

   Edytowany: 18 dni temu

   oceń komentarz 6 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zniesmak 1 18 dni temuocena: 72% 

   Kolejny "profesjonalny deal" tej władzy, a i klimaty rodem z Kadzidła- walające się śmieci po obejściu.

   Edytowany: 18 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2944 sekundy
  REKLAMAA2-PrzedszkoleEDULICA-25-02----25-03-2020