REKLAMAA1-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ23 kwietnia 2019, 14:47

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Prowadzenie własnego biznesu to trudne zadanie. Nie wszyscy się do tego nadają i nie każdemu bycie swoim własnym szefem przypadnie do gustu. Jest jednak spora grupa osób, które marzą o tym, by nareszcie wyrwać się z etatu. To oni stanowią najczęściej podstawę sektora Małych i Średnich Przedsiębiorstw, czyli tego, który wytwarza rokrocznie coraz większą część PKB. Ale żeby poradzić sobie z prowadzeniem firmy, trzeba mieć szczególny zestaw cech i umiejętności. Oto sposoby na to, by odnieść zwycięstwo w biznesie.

  Pieniądze się liczą

  Pierwszym krokiem do sukcesu jest zachowanie płynności finansowej. Bez niej nie ma szans na rozwijanie interesu, na szukanie nowych rynków zbytu, na rozszerzanie działalności i zatrudnianie kolejnych pracowników. Bez odpowiednich środków nie powinniśmy nawet startować z własnym przedsiębiorstwem. Zanim więc złożymy podpis na ostatnim wniosku, upewnijmy się, że mamy czym dysponować i rozporządzać. Pierwsze miesiące na pewno będą trudne – zanim zaczniemy zarabiać, upłynie trochę czasu. Początki to czas wzmożonych inwestycji.

  Kiedy już założymy działalność, musimy zrobić wszystko, by zapewnić jej płynność finansową. Od tego zależy nasz przyszły triumf. Niektóre branże są szczególnie narażone na kłopoty w tym zakresie. Wszyscy młodzi przedsiębiorcy powinni szukać dobrych sposobów na zminimalizowanie ryzyka. Świetnym wyjściem jest skorzystanie z usług firmy faktoringowej, która przejmie od nas rozliczenia z kontrahentami. Monevia to podmiot, któremu sprzedajmy swoje faktury, za które natychmiast otrzymujemy zapłatę. To zewnętrzna firma zajmuje się całą resztą, czyli kontaktem z płatnikiem i regulowaniem rachunków.

  Przetrwają pracowici

  Sukces to abstrakcyjne pojęcie i dla każdego oznacza coś innego. Ale ten zawodowy, związany z własnym przedsiębiorstwem, zwykle rozbija się o poczucie finansowej satysfakcji. Nie ma chyba takiego człowieka, który nie chciałby mieć dość pieniędzy, by poczuć się bezpiecznie i móc bez przeszkód cieszyć się życiem. Żeby dojść do tego etapu, trzeba pracować nad swoją… pracowitością. Nawet jednoosobowe firmy mogą przynosić duży zysk. Kluczem do niego jest dyscyplina i samozaparcie właściciela, który musi mieć świadomość, jak wiele od niego zależy.

  Warto przygotować solidny plan działania i punkt po punkcie go realizować. Każdy poranek musi być nowym początkiem. Zadajmy sobie pytanie, czy zatrudniając kogoś na etat, moglibyśmy mu zlecić więcej zadań, niż wykonujemy sami. Jeśli odpowiedź jest twierdząca to znak, że sami nie dość się przykładamy. Pracowitość to niezwykle cenna cecha – szczególnie właśnie u posiadaczy własnego biznesu. Bez niej nie ma szans na zawodowe powodzenie.

  Słuchamy krytyki

  Zestaw odpowiednich cech to jeden z najważniejszych aspektów prowadzenie interesu. Nie wszyscy przecież nadają się do szefowania. Potrzebna jest pewność siebie, komunikatywność, umiejętność pracy w grupie i dużo cierpliwości. Trzeba pamiętać, że pierwsze chwile będą trudne, przygotować się na etap zwątpienia i kryzysy. To normalne. Bo tutaj przetrwają tylko ci, którzy wierzą w swój sukces, ciągle się uczą i słuchają mądrej, konstruktywnej krytyki, która może być doskonałym narzędziem rozwoju.

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.2707 sekundy
  REKLAMAA2-AUCHAN----DODATKOWO