REKLAMAA1 UNILINK 23.06.2021 - 29.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  To w tej altance przy ul. Symfonii bezdomna urodziła dziewczynkę

  To w tej altance przy ul. Symfonii bezdomna urodziła dziewczynkę (AŁ)

  Dziewczynka, która przyszła na świat między kontenerami na śmieci przy ul. Symfonii ma szansę na nową rodzinę. Sąd nakazał odebranie jej bezdomnej matce i niezwłoczne umieszczenie w placówce opiekuńczej. Kobieta po wyjściu ze szpitala zniknęła.

  Kiedy tydzień temu, we wtorkowy wieczór, strażnicy miejscy zaczynali swój kolejny dyżur nie spodziewali się, że będą pomagać bezdomnej kobiecie i jej nowonarodzonemu dziecku bezpiecznie dotrwać do przyjazdu pogotowia. Wcześniej zostali poinformowani przez jednego z mieszkańców o zakrwawionej kobiecie w altanie śmietnikowej przy ul. Symfonii. Na miejscu, po tym jak odsunęli kontenery zobaczyli na ziemi materac, a na nim bezdomną w kurtce, trzymającą owiniętego w sweter noworodka, który urodził się chwilę wcześniej.

  Wezwana przez strażników karetka, odwiozła kobietę z córeczką do Szpitala Specjalistycznego św. Rodziny przy ul. Madalińskiego.

  Nie było to jej pierwsze dziecko. Jak już informowaliśmy 38-latka urodziła już wcześniej ośmioro dzieci, wszystkie które zostały jej odebrane, bądź się ich zrzekła, wychowują się obecnie w rodzinach zastępczych. Taki los czeka również ich najmłodszą siostrę. Po rozmowie z matką szpital wystąpił do Sądu Rejonowego dla Warszawy Mokotowa o umieszczenie dziewczynki w placówce opiekuńczej.

  - Sąd wydał postanowienie umieszczenia w trybie natychmiastowym noworodka w pieczy zastępczej. Dziecko w stanie dobrym, zostało przekazane do wskazanej placówki. Matka opuściła szpital - wyjaśnia Anna Sergiel-Antosiewicz ze szpitala przy ul. Madalińskiego. 

  "Nie chciała pomocy"

  Decyzja sądu nie dziwi, zważywszy na styl życia kobiety. Według nieoficjalnych informacji kilka lat temu mieszkała ona z konkubentem przy ul. Symfonii. Była jednak uzależniona od alkoholu, nie podejmowała leczenia odwykowego, nie pracowała. W międzyczasie rodziła kolejne dzieci, które trafiały do rodzin zastępczych.

  W 2014 roku rodziną zainteresował się ursynowski Ośrodek Pomocy Społecznej, z kórym kobieta jednak nie chciała współpracować. W 2018 roku straciła dach nad głową i przeniosła się na ulicę. Razem z innymi bezdomnymi była widywana w altanach śmietnikowych. To właśnie w jednej z nich, przy Symfonii, urodziła tydzień temu swoje dziewiąte dziecko.

  Co teraz dzieje się z kobietą trudno ustalić. Zniknęła zaraz po wyjściu ze szpitala, gdzie zostawiła swoją córkę.

  -  Nasi pracownicy mają jej numer telefonu, dzwonią, ale pomimo wielokrotnych prób nie udało się im nawiązać połączenia. Nie można jej też znaleźć w terenie, w miejscach które wcześniej odwiedzała - mówi Marek Pawlęga, dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy. Bezdomna kobieta prawdobodobnie przeniosła się do innej dzielnicy.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 40

  • 2
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 5
   WKURZONY
  • 28
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Irfy 1 ponad rok temuocena: 100% 

   A cóż się z nią może dziać? Ciepło, to siedzi w jakichś pustostanach, popija wino marki wino i konstruuje kolejne dziecko. Bo co innego ma robić? Ale mam apel do tych "pracowników społecznych". Jakbyście się jednak do tej pani dodzwonili, to przekażcie jej moją ofertę - funduję tej pani dwa kartony wódki z dowozem na dowolny śmietnik/wysypisko/pustostan/pod kanał w zamian za okazane zaświadczenie lekarskie o poddaniu się przez nią sterylizacji.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.9535 sekundy
  REKLAMAA2 Kaar-Med 01.04.2021 - 30-06-2021