REKLAMAA1-DAGRASSO----13-05----13-08-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ29 listopada 2019, 16:12 komentarzy 2

  (SK)

  Widok ściętych młodych drzew zaalarmował wielu naszych czytelników. Pojawiły się podejrzenia, że po Ursynowie grasuje wandal z piłą, który wyżywa się na bezbronnych roślinach. Prawda okazała się bardziej prozaiczna. Pilarza zatrudnił... urząd dzielnicy. 

  Każde drzewo na Ursynowie jest pod baczną obserwacją mieszkańców, którzy nie godzą się na ich bezpodstawne wycinanie. Jeden z naszych czytelników zauważył, że po czterech młodych drzewkach rosnących obok pętli autobusowej przy ul. Jastrzębowskiego, zostały tylko kikuty. Drzewa mają ucięte pnie.

  - Wygląda to koszmarnie. Drzewa są ścięte pilą i bezpowrotnie zniszczone. Jak ktoś mógł coś takiego zrobić! To nie mieści się w głowie - mówił nam oburzony pan Sebastian.

  Kolejne cztery ścięte drzewa w pasie drogowym u zbiegu ulic Ciszewskiego i Kiedacza oraz Ciszewskiego i Nowoursynowskiej zauważył pan Andrzej, który poinformował o tym również straż miejską. 

  - Dostaliśmy zgłoszenie i nasi funkcjonariusze ustalili, że drzewa zostały ścięte na polecenie ursynowskiego wydziału ochrony środowiska - informuje Sławomir Smyk ze stołecznej Straży Miejskiej.

  Wszystkie uschły

  Jak dowiadujemy się w ratuszu pod topór poszło 12 niedawno posadzonych drzewek, które się nie przyjęły i uschły. Były to: cztery wiśnie ozdobne przy Jastrzebowskiego, platan na parkingu przy al. KEN, trzy klony polne przy Ciszewskiego, klon polny przy Kiedacza, grusza pospolita przy ul. Przy Bażantarni, 2 jarzęby pospolite przy Kabackiej oraz Szajnowicza.

  - Zgodnie z zapisami w umowie, na koszt wykonawcy w tych samych miejscach zostaną posadzone nowe drzewa o takich samych parametrach, w terminie do 15 grudnia - zapewnia urząd dzielnicy.

  Każde uschnięte drzewko zostało ścięte około metra nad ziemią. To metoda stosowana jesienią, gdy nie ma liści, w ten sposób oznacza się miejsca do nowych nasadzeń.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 24

  • 6
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 5
   WKURZONY
  • 11
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~brzeznik 2 8 miesięcy temuocena: 100% 

   podobna sytuacja jest na skarpie, koło mogiły powstańców. Ściete brzózki. Tylko że jeszcze dwa miesiące temu ich tam nie było wiec w jaki sposób mogły sie nie przyjąc?

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pszczółeczkamajeczka 1 8 miesięcy temuocena: 83% 

   A przy Cynamonowej uschnięte drzewa jak straszyły, tak straszą. Ciekawe, czy pszczelarz dominiak czeka aż na kogoś się przewróci taki suchar? Ponoć miały byś usunięte do początku listopada... Jak zwykle rzetelny ten nasz "miododajny".

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3322 sekundy
  REKLAMAA2-NZOZ-Triclinium—01-08—-31-08-2020