REKLAMAA1 IJEST.PL 12.05.2021 - 10.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ7 stycznia 2014, 13:33 komentarzy 2

  Szymon Jacyniak

  moje artykuły ‹
  Przed zakupem warto dwa razy sprawdzić umowę

  Przed zakupem warto dwa razy sprawdzić umowę (SK)

  Stało się! Niemal wszystkie obecne wymogi stawiane pośrednikom nieruchomości zostały zlikwidowane za sprawą ustawy o deregulacji zawodów. To efekt zmian wprowadzonych przez ministerstwo sprawiedliwości. Czy jest się czego bać?

  Zmiany wprowadzone przez Ministerstwo Sprawiedliwości mają ułatwić dostęp do zawodu pośrednika, zwiększyć ich liczbę, a co za tym idzie konkurencję na rynku. Oznacza to, że nie będzie już wymagane posiadanie licencji pośrednika nieruchomości. Powstaje pytanie: jak się zabezpieczyć przed niekompetentnymi pośrednikami? 

  Niestety nie ma na to jednej, prostej recepty. Zmiany w prawie likwidują likwidują odpowiedzialność osób pośredniczących w obrocie nieruchomościami. Obowiązkowe pozostaje tylko ubezpieczenie OC za wyrządzone klientowi szkody. Reszty należności trzeba będzie ewentualnie dochodzić przed sądem. 

  Zawsze można też sprawdzić kompetencje pośrednika. Polska Federacja Rynku Nieruchomości wystawia własne licencje. Na stronie tej organizacji można też sprawdzić, czy dany pośrednik ma dobrą opinię.

  Przede wszystkim warto jednak uważnie przeczytać podpisywaną umowę i dwa razy zastanowić się przed jej podpisaniem. Bo nowe przepisy przerzucają odpowiedzialność z pośrednika na klienta. 

   

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~realestate.nieruchomosc@gmail.com 2 ponad rok temu

   Jak się zabezpieczyć przed niekompetentnymi pośrednikami? Kompetencja jest to wiedza teoretyczna i umiejętność praktyczna. Zatem podobnie jak wcześniej, również od 2014 nie można się ustrzec przed brakiem kompetencji pośredników. Żeby poprzeć moja opinię wyjaśniam, że przymus "ustawicznego kształcenia" kupowało się w... Internecie. Nawet po kursokonferencji nie dla orłów za grube pieniądze NIKT NIE WERYFIKOWAŁ WIEDZY uczestników tych kursów. Do końca 2013 obowiązek "odhaczenia" uczestnictwa w kursach (godzinowo) zamieniono na kupowanie materiałów (ogólnie dostępnych w Internecie), zatem nie chodziło o wiedzę której nikt nie weryfikował ale o pieniądze. Co trzeba wiedzieć przy zbyciu nieruchomości można zapisać na kartce w kilku zdaniach. Przed oszustwem nie ochroni strony nawet Rejent a co dopiero Pośrednik. Zatem ograniczone zaufanie, dobrze sprokurowana umowa przeniesienia to 99% sukcesu. Jak nie wiadomo o co ten lament korporacji to wiadomo że chodzi o pieniądze

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Pomianowski 1 ponad rok temu

   Miałem tę wątpliwą przyjemność sprzedawania i kupowania niedawno mieszkania. I tak większość pośredników nie miała licencji - miał ją tylko właściciel agencji, który ostatecznie się pod wszystkim podpisywał.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4052 sekundy
  REKLAMAA2 - SBM Ursynów 14.05.2021 - 20.05.2021